Zarada programera

Pozdrav.
Da li iko zna koliko moze da se zaradi od programiranja. Znam da je prosecna plata programera u srbiji od 1000-1400e ali sta ako tipa napravi neku igricu ili radi neke projekte, koliki se bonusi mogu dobiti za to?
Ne znam odakle ti da je pocetna zrada 1000 evra. Za srpsko trziste sigurno ne. To je statisticki podatak.
Kad je statistika prikazivala realno stanje???
Pocetna zarada programera je 45.000 dinara u nekoj znj firmi. A u malo boljim i jacim inostranim korporacijama moze biti oko 1000 evra, ali ne pocetna, bar ne u Srbiji. Ako gresim , posalji mi korporaciju koja nudi hiljadarku za pocetak, onda moz da pregovaramo :cool:
 
rektalnoalpinisticke vestine su pozeljne za napredovanje svugde i kod nas i na zapadu.
Ali nas ubi ovo politicko opredeljenje...ubija nas moralno i u svakom drugom smislu.
Drugar, jedno je lepo ponasanje, respekt prema nadredjenima i kolegama.
Ali, ronjenje po necijem rektumu je odlika beskicmenjaka.

faks ne treba uopste.
Kako kome, nije svako bas ni doraso da se priblizi obrazovnoj ustanovi, a kamoli da udje.

Evo ja cu sad za par meseci rada sam da znam bolje sve nego svi studenti informatike na pmf zajedno

To tesko. Nijedan posao ne moze da pruzi sirinu koju moze fakultet. Obavljanjem konkretnog posla mozes da steknes prakticno znanje, ali
fakultet oblikuje razmisljanje, daje sirinu, argumente i drugacije rezone i dedukcije.
A koliko vidim, tebi fale argumenti

sve. Bukvalno sve.
Upravo o tome pricam.
 
To tesko. Nijedan posao ne moze da pruzi sirinu koju moze fakultet. Obavljanjem konkretnog posla mozes da steknes prakticno znanje, ali
fakultet oblikuje razmisljanje, daje sirinu, argumente i drugacije rezone i dedukcije.
A koliko vidim, tebi fale argumenti


Upravo o tome pricam.
nebuloze. Evo recimo ja nisam uopste isao u skolu i za prosecnog studenta sam nikola tesla.
 
Ja verujem i da neko krece od 0 moze da stigne u tok kroz par godina ukoliko je ozbiljan i odlucan. Nije programiranje svemirski inzenjering. Net je pun kurseva i tutoriala.
"low level" programeri kao sto su front i back developeri vise vremena provode kopirajuci linije koda sa stack overflow-a nego sto pisu svoje funkcije.
Za par meseci. Evo ja sam sad odlucio i za par meseci apliciram da radim za nasu. Svaki dan po 3 sata cu da radim.
 
Ne osporavavm, ali za sve sto kazes moras imati pokrica, a iz prilozenog bas i ne deluje tako.
I nisi jos resila zadatak. Pa posmatras brojeve 1, 11 i tako do 111.... 111 sa 2020 jedinica. Po dirihlevom pricnipu postoje barem dva broja koja pri deljenju sa 2019 daju isti ostatak. onda je njihova razlika broj 111...0... koji je deljiv sa 2019. Zadatak za 5 razred osnovne skole .-
 
Da samostalno radis pa prodajes i da se to isplati niko ne bi radio za drugog. Postoji faktor umora, niko ne moze da radi po 16 sati dnevno bez posledica...

Nemoj da kvaris ljudima volju da pocnu bilo sta. Ovo nije tacno, odakle tebi uopste tih 16 h, gde si ti to video, cuo??
Jos nesto, ne mora ljudi iz Srbije da rade za Srbe i u Srbiji. Postoji rad od kuce za inostrane klijente koji su voljni da plate i vise od 1000 eura za 8h rada.

Jos nesto, savet za svakog. Ne slusajte druge sto pricaju ovo ne moze i ovo nije moguce uraditi, budi prvi koji ce to nesto uraditi! Ljudi danas samo gledaju da odmognu i vesele se necijim neuspehom.
 
Pozdrav.
Da li iko zna koliko moze da se zaradi od programiranja. Znam da je prosecna plata programera u srbiji od 1000-1400e ali sta ako tipa napravi neku igricu ili radi neke projekte, koliki se bonusi mogu dobiti za to?

U suštini ovo sve što je rečeno znači da ja kao neko ko nije sveže diplomiran u tom polju, ne mogu nikad ni biti Junior u nekoj firmi, nego da bio bez fakulteta ušao u to polje, moram sam da dođem do nekog nivoa znanja Mediora, i tako da se uključim u taj posao. Znači da pravim projekte sam, da bih imao nešto da pokažem budućem poslodavcu, i onda ne ulazim u firmu kao početnik.
 

Back
Top