Zarada programera

A sto bi vlasnika kompanije bolelo uvo sto ti pravis neku igricu kad dodjes kuci. Kad je zavrsis prodavaj je na steam-u pa ti eto bonusa. Sta sa tim ima kompanija u kojoj radis osim ako to ne radis za njih, a ako radis to za njih onda ti je to u opisu posla za tu platu koju dobijas.
 
Zato sto postoji diskriminacija glede godina. Pre ce da uzmu nekog ko je zavrsio faks ili dok jos studira pa da ga stipendiraju,
nego nekog starijeg.

Ali ovaj sa 30 i kusur ima podosta iskustva kao freelancer recimo, dok ovaj skinut sa faksa ima iskustva kako petkom naci najbolju zurku.
Mislim da bi trebalo najvise da se gleda znanje.
Ja sam se ubacio u offtopic jer sam jedan od tih sa 30+ sa ciljem front-end dev.
 
Ja verujem i da neko krece od 0 moze da stigne u tok kroz par godina ukoliko je ozbiljan i odlucan. Nije programiranje svemirski inzenjering. Net je pun kurseva i tutoriala.
"low level" programeri kao sto su front i back developeri vise vremena provode kopirajuci linije koda sa stack overflow-a nego sto pisu svoje funkcije.
 
Naravno da je moguce ali malo verovatno, da bez iskustva neko sa 30+ dobije posao.. kazem pored toliko klinaca...
Ne nedostaje programera uopste ... nego nedostaju oni sa 5-10 godina iskustva...
Recimo u mojoj firmi uopste ne primaju juniore nego direktno sa faksa uzimaju studente...
 
Ne znam ne bavim se web programiranjem, ali predpostavljam da sto se tice JS
ide standardno sta traze. Znaci frejmvrci ;)
Tu ti je mnogo lakse da prodjes ako znas trenutno popularne.

edit:
pretpostavljam da prosecan junior tu nema nikakvog iskustva
 
Znam standardno html,css, js, bootstrap, git, terminal itd... Imam 10ak templejta iskodiranih, jedan na Themeforestu. Imam par osnovnih hybrid android aplikacija, napravljenih preko cordova.js.
Trenutno ucim vue.js a u medjuvremenu radim jednu napredniju aplikaciju i istu bih podelio na google-play. Nadam se da ce me sve to izdvojiti od obicnih junior pocetnika.
 
react, angular, i sad vue, to ce te ispitivati i verovatno dati mini projekat da uradis...

edit:
i ne zaboravi dizajn patterne, najcesce pitaju za dependency injection posto je to sad in u JS.
 

Back
Top