Zamuckivanje

tsnp96

Početnik
Poruka
3
Ako sam pogresio podforum, izvinjavam se . Imam problem sa govorom. Nije to klasicno mucanje, vec zamuckivanje.
Ponekad govorim tecno i super mi je, a ponekad zamuckujem i bude me sramota. Najteze je kad pricam sa nepoznatim ljudima i kad treba da se predstavim . Zanima me da li mogu vezbanjem ovo prevazici . Npr pricanjem u ogledalo ili tako nesto ?
 
Rijetki su ljudi koji nikad u svom životu nisu zamucnuli bar par puta,od treme,uzbuđenja,itd...zato nemoj tripovati da je to neka sramota..
Što više budeš razmišlja o tom,duže ćeš i zamuckivati,znači bi kul dječače...
 
Od kako sam upisao fakultet naslušao sam se zamuckivanja :D U slučaju koji ja opisujem problem je nedostatak znanja i relevantnih informacija koje treba na smislen način izložiti i od toga napraviti kompaktnu celinu. U tvom slučaju je verovatno nedostatak samopouzdanja- dakle problem je na psihičkom planu. Ništa strašno, samo što se to ne leči lekovima već na druge načine a mi nismo kompetentni da ti u tome pomognemo. Ne znam da li postoji tema o psihologiji ili tome sličnom, tu bi verovatno mogao da dobiješ bolji savet :)
 
ma budi bez brige, kad zapneš a ti samo izgovori neku drugu riječ od one koju si pokušao da kažeš i vidjećeš da pali, i bez treme može se to

Ovo nikako ne treba raditi. Mozak salje informacije koje se interpretiraju kroz misli, a misli kroz govor. Svaka osoba informacije prima kao istinu i treba da zavrsi taj proces verbalizacijom. Ako koristi sinonime zato sto na odredjene reci zamuckuje, automatski ne izrazava sebe onako kako zeli, i to stvara negativna osecanja, nisko samopouzdanje, i strah od odredjenih reci. Tako ce ceo zivot biti u agoniji i svakako nece prestati da muca.
 
Ako sam pogresio podforum, izvinjavam se . Imam problem sa govorom. Nije to klasicno mucanje, vec zamuckivanje.
Ponekad govorim tecno i super mi je, a ponekad zamuckujem i bude me sramota. Najteze je kad pricam sa nepoznatim ljudima i kad treba da se predstavim . Zanima me da li mogu vezbanjem ovo prevazici . Npr pricanjem u ogledalo ili tako nesto ?

Ne znam ovo za vežbanje (to bolje neko stručan nek ti obljasni) ali može!
Samo želim da Ti kažem da ne treba da Te bude sramota.
Samo pričaj :)
Pozdrav
 

Back
Top