Zakynthos

Kakve su cene hrane itd.?Sta ima od izleta u ponudi i koje su cene?

pa recimo moze pristojno jelo da se naruci u restoranu za 7-15 e,salate su oko 6-8 e... giros oko 2-2,5 e...ima i mek,ali ono,zasto bi isao u mek tamo,plus su im cene bezobrazne,sve je duplo skuplje nego u bg :lol:
od izleta preporucujem Blue Cases (skakanje sa broda kod plavih pecina) i plazu Navagio (fenomenalna)... izleti su preko Rapsody-a bili 25 e uglavnom :)
 
Ako možete, izbegavajte Ns Travel Novi Sad agenciju koja organizuje izlete za Grčku. Moj doživljalj sa agencijom je užasno loša, što se tiče tih ljudi koji treba da se brinu o vama u toku letovanja. Ostrvo gde smo išli sa agencijom je Zakintos, villa ANNA, a vodić na izletu, na ostrvu nam je bio MARKO. Ništa lepo ne mogu da kažem ni za vilu, ni za vodiča, već samo sve naj lošije. Vodič marko u opšte se ne brine o vama, čak vas ignoriše kad ga zamolite za nešto da vam pomogne, laže sve i svašta da bi vam uzeo novac za izlete, a posle ne ispuni obećanja, i kaže da nema vraćanja novca. Smeštaj jako prljav, nemate dovoljno lonca, da bi kao normalan čovek mogao pojest supu, i testo. U okolini se jako pljačka, bazen dosta loš, pa se svaki dan doliva ogromna količina vode, tako da ne možete da se uvek kupate jer je hladna voda u njemu. Gazdarica vas cima svaki dan zašto ste uprljali peškir, ulazi van svaki dan u prostoriju, sobu i kontroliše šta ste kako ostavili ( ne samo kada je čišćenje sobe, već svaki dan dok ste vi na plaži). Ostrvo je lepo, ali nema baš puno toga da se vidi, a i jako je skupo sve.
 
Iskreno Plus je najgora diskoteka u kojoj gostuju zvezde Granda, pa kome se to svidja nek izvoli,ali meni je to očajno mesto kao i sve ostalo što organizuje Rapsody - letovanje za ljude koji ne umeju sami da se snadju gde će na izlet iako je ulica puna ponuda, gde ma plažu i gde da izadju. Stvarno strašno da vam neko soli pamet i da van toga ništa i ne vidite. Ali ima i onih kojima je tako lakše i valjda za nijansu jeftinije. Za mene se najbolje diskoteke bile definitivno Coctails&Dreams, a posle nje Rescue ako volite stranu muziku, electro i house. A narodnjake imate i po Beogradu gde hoćete pa bih vam preporučila da izbegavate Plus i slična mesta. Ja sam sa drugaricom jedni veče išla na Rapsodyjevu srpsku žurku u Medousi i to mi je ubedljivo bilo najgore veče i zbog muzike i atmosfere koja je vladala. Tako da je to što pamtim kao loše a sve ostalo za pohvalu. Inače, neko je gore spomenuo dnevne žurke u Cubaneru,čini mi se... O tome reči ne bih trošila koliko je to bezveze i nikako, a i plaza je ružna za razliku od Havane koja je ubedljivo najlepša u Laganasu ako ne računamo Cameo koji valja jedan dan posetiti.:) od izleta svakako Navaggio plaža i Blue caves nemojte propustiti,a imaju ta dva i spojeni da se nadju o jednom trošku ako ste dovoljno razumni da se sami iinformišete i ne dozvolite agenciji da vas vuče za nos i uzima vam novac. :)
 
Upravu je @Carol!!!!
"....ne dozvolite agenciji da vas vuče za nos i uzima vam novac."

Imate buseve za skoro sve vaznije pravce, na ostrvu. Polaze s'pochetka glavne ulice. Ima istaknut red voznje.
Navagio i Blue caves imate (oba) za 15E iz luke Agios Nikolaos (na severo-istoku ostrva).... par eura za bus i imate sve za manje od 20E ukupno!!!!

Na taj nachin cete videti vishe, nego da idete kruzerom. :think: Sa kruzerom vam se lako moze desiti, da zbog vetra (koji retko koji dan ne duva, na zapadnoj obali) Navagio vidite samo iz daljine, a u Plave pecine SIGURNO necete moci da udjete, jer su ti brodovi preveliki!!!!!
DAKLEM?!
Samo mali brodici, ako zelite da dobijete to za shta dajete pare?! :super:
Josh neshto?!
Na bus-u koji vozi za Agios Nikolaos, pishe neshto drugo.... pitajte shta?! Ja sam tamo bio svojim autom, pa mi je bilo bespredmetno da se raspitujem u detalje.
 
Selendra pored mora. Ima i lepsih ostrva i mesta. Cesto mozete da cujete da je to jedno od najlepsih ostrva u Grckoj,i ako je tako,onda ostala ne zelim ni da vidim. Jedino sto vredi je more. More je prelepo,kao u raju. Plaze su peskovite, ali i nesredjene. Od plaza, za mene je najlepsa Porto Zoro. Ima i manjih lepih plaza, ali nisu toliko poznate. Inace, u Laganasu gde sam bila, prljavo i strokavo na sve strane djubre. Par dana je duz cele plaze bila neka travuljina koju je jak vetar izbacio i niko to nije hteo da pocisti, cak su je glupaci vracali u more, a talasi ponovo izbacivali na plazu. Uglavnom je sve podredjeno Englezima i Rusima.
Cene su ok. Ljudi takodje. Mada, meni je ipak Turska zakon i po usluzi,cenama i svemu ostalom.
 
Nemojte tako,ljudi :)
Ko vam je kriv sto ste od Zakintosa videli samo Laganas...ima xy lepsih mesta,plaza,skrivenih uvala,slatkih restorancica sa fenomenalnim pogledom gde nema ni E od Engleza..
ja sam uzivala svih 15 dana,a ni jednog Engleza videla nisam :)
 
Nemojte tako,ljudi :)
Ko vam je kriv sto ste od Zakintosa videli samo Laganas...ima xy lepsih mesta,plaza,skrivenih uvala,slatkih restorancica sa fenomenalnim pogledom gde nema ni E od Engleza..
ja sam uzivala svih 15 dana,a ni jednog Engleza videla nisam :)
zamisli ono kao necemo na havaje prepuna crnja,kuba sve pusaci,egipcani fuj sta cemo i tamo,nebeski narod zasluzuje bolje
 
Isplati se svakako, dopasce ti se sigurno, ima svašta da se poseti, idi na izlete i sve ovo ostalo što smo pisali na prethodnim stranama,što naravno zavisi od toga koliko ćeš novca poneti, a sto se smeštaja tiče ako imaš društvo možete da nađete ovako po netu nekoliko meseci unapred sigurno nešto jeftinije samo nađite na vreme, ne čekajte poslednji trenutak :-)
 
Isplati se svakako, dopasce ti se sigurno, ima svašta da se poseti, idi na izlete i sve ovo ostalo što smo pisali na prethodnim stranama,što naravno zavisi od toga koliko ćeš novca poneti, a sto se smeštaja tiče ako imaš društvo možete da nađete ovako po netu nekoliko meseci unapred sigurno nešto jeftinije samo nađite na vreme, ne čekajte poslednji trenutak :-)

Na izlete idite svakako, ali ne dajte da vas deru agencije!!!! Mnogo je jeftinije ako se organizujete sami.
Uostalom, prochitajte malo unazad ovu temu, bice vam jasno zashto sam to napisao?!

Za blagovremenu uplatu se i slazem i NE slazem sa @Carol!

I ja sam bio njenih uverenja, ali proshle godine sam se uverio suprotno?!

:tajna: Naime, uplatio sam Zakynthos vec 04. januara (duplu smenu.... 2 x 9 nocenja), preko jedne nashe poznate "najjeftinije" agencije. Aprila sam nashao prijateljima, preko druge agencije jeftinije i to 10 nocenja! Podjednako dobar smeshtaj, ako ne i bolji.
Onda sam se zainteresovao, pa sam pocheo da pratim kretanja na turistichkom trzishtu.
:dash: UVERIO SAM SE da i kasnije ima dovoljno mesta (kapaciteta), po povoljnim cenama. Chak, chesto puta i kao "LAST MINUTE", kod onih istih agencija, koje su (navodno) josh oko nove godine rasprodale skoro sve kapacitete! :navodnik:
Jedino shta nema kasnije, to je (pre)veliki izbor, ali svakako izbora po povoljnim cenama ima!

:rtfm: 'Odgooglajte' malo.
:nono3: Nemojte da vas isfoliraju, sa vec 'skoro' rasprodatim aranzmanima! Kako ima, josh samo malo slobodnih mesta... ili shta vec?!

OBRATITE PAZNJU?! :think:

Neke veoma poznate agencije (ponavljam, koje su vazile za najjeftinije) su se VEOMA izbezobrazile!
Poslednje dve godine, iste aranzmane prodaju sve SKUPLJE i skuplje!!!!

:rtfm: Dobro se obavestite, shta spada u 'paket aranzman' i uporedjujte cene tek kada saberete SVE TROSHKOVE (medju raznim agencijskim ponudama)!!!!
:nono3: Ne dozvolite da vas navuku, jeftinijim smeshtajem, a onda vas ODERU na: prevozu, trajektu, zdravstvenom osiguranju....

Naime, evo shta su se 'dosetili' u jednoj agenciji (verujem da ce mnogi, lako ukapirati kojoj)?!
1.) 2012. godine su.... blago podigli cene svim aranzmanima (u proseku, za po 10-tak eura)!
2.) 2013. godine su.... smanjili iznos, kojim se umanjuje cena aranzmana za sopstveno prevoz!
3.) Za ovu godinu, chak nekoliko fora:
DODATNO smanjen iznos za sopstveni prevoz.....
ZDRAVSTVENO OSIGURANJE se sada POSEBNO PLACA....
kod nekih agencija i trajekt vishe ne spada u paket aranzman (za one koji putuju busom, za sopstveni prevoz se i ranije placalo dodatno)!!!!

Konkretno proshle, 2013. godine je jedna nasha "jeftina" agencija, davala popust:
Po smeni i po osobi 45E..... za sopstveni prevoz.
Kako niko ne ide na takav put sam, izrachunajte za minimum dve osobe!
45E po osobi.... 90E (za dve osobe).
Devojka i ja smo spojili dve smene, pa smo imali ukupan popust 180E (2 x dve osobe x 45E).

Sada ta ista agencija, daje popust 30E po osobi i po smeni!
znachi.... za dve osobe 120E (2 x dve osobe x 30E)
Znachi, 60E SKUPLJE ove godine SAMO na prevozu!!!!!

PLUS..... kada se na tu sumu pridoda zdravstveno osiguranje, koje ove godine ne spada u paket aranzman....
21E po osobi, za dve smene (tj. 2 x 1200 dinara).... za 2 osobe to izadje, dodatnih 42E!


UKUPNO za dve osobe:
60E + 42E = 102E SKUPLJE ove godine, za duplu smenu.....
ili 51E za jednu smenu,
Znachi, ove godine placamo CELO JEDNO LETOVANJE! Tj. kao da vodimo trecu osobu! BEZOBRAZLUK!!!!
:aaa:

Predpostavljam da su uvereni, kako su MNOGO 'MUDRI'.... oni koji su osmishljali poslovnu politiku?! :thumbdown:
Shto se mene tiche, ta "jeftina" agencija me je izgubila kao korisnika svojih usluga.
Devojka i ja putujemo dva puta godishnje na more i obicho spajamo smene (kad god je moguce.... zbog slobodnih dana)..... i tako aranzman, po aranzman.... par, po par.... josh po neki ovakav komentar..... IZGUBILI SU REPUTACIJU! Samim tim i putnike, a ko ih jednom izgubi, NIKAD ih ne povrati?! :banovati:
Uostalom, na Krstarici postoji tema:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/142785-TURISTIČKE-AGENCIJE-grdite-pohvalite-upozorite
.... pa cu ih tamo 'pohvaliti' po imenu!

DAKLEM?!
Idite na Zakynthos.... PREDIVAN JE!
Samo se dobro i na vreme raspitajte za cene.... i ovde.... i tamo!
 
Hm, ako si ti imao loša iskustva ne znači da će svima biti tako, meni je bilo obrnuto.
To zavisi gde živiš i koju agenciju biraš shodno tome, tako da ne mora da znači, a ti vaijeteti u ceni nisu mnogo veliki.
 
Poslednja izmena:

Back
Top