Zakoni

gost 167296

Iskusan
Poruka
5.962
Inspiraciju za ovu temu dali su mi nasi nebulozni zakoni. Mene zanimaju stavovi i misljenja ostalih gradjana, kada bi se recimo stavili u ulogu zakonodavca...

1. Koji bi ste zakon doneli?
2. Koji bi ste uklonili?
3. Koji je po vasem isljenju najnebulozniji zakon donet u skorije vreme (poslednjih 20-ak godina) ?
4. Da li ima neki zakon koji je donet u skorije vreme a da je po vasem misljenju i gledanju prihvacen od strane drustva i da je po vasim moralnim normama prihvaljiv?
 
Ne mlatim praznu slamu, zelim samo da cujem i misljenja ostalih ljudi... Ako cemo tako gledati na stvari, onda je sve sto ne donosi opstu korist, mlacenje prazne slame...
 
ja bih doneo zakon u nosenju i upotrebi licnog naoruzanja
najnebulozniji je ovaj zakon o zastiti zivotinja..nosorog je u srbiji zasticena zivotinja a postoje svega par primeraka..u zoovrtu
 
1. Zakon o zastiti zivotinja sto rece forumas gore.
2. Zakon o reformama u saobracaju konkretno - vezivanje pojasa - iz vise razloga, prvo svako ima pravo da radi sa svojim zivotom sta mu je volja, sto je zagarantovano i ustavom, te ja imam pravo da se vezem ili ne, jer se to odnosi na moju licnu bezbednost a ne na bezbednost policajca koji ce da mi napise kaznu. Da se razumemo, ne vezivanjem pojasa ne ugrozavamo ostale ucesnike u saobracaju. Vezivanje deteta na zadnjem sedistu automobila, totalna nebuloza, kako misle da na duza putovanja dete od 2,3,4 godine sedi mirno par sati vezano za sediste, da pri tom ne moze ni da legne da spava.
3. Zakon o advokatskoj akademiji - naime trenutna advokatska elita zasticuje sebe kao bele medvede, uvode dodatne 2 godine skolovanja za advokate sto naravno iziskuje pare te ce advokati moci postati samo trenutno socioekonomske bogate porodice, koje ce imati mogucnosti da svom detetu obezbede ovakav luksuz. Pri tome sadasnji trenutni advokati koji su mozda zatucani i ne poznaju zakone nece biti podvrgnuti advokatskoj akademiji, vec mladi pripravnici. Zasto novac recimo ne bi uolozili u reforme osnovnog akademskog obrazovanja,pa ne bi doveli mlade u takav polozaj, zato sto im treba jos para da napune tajkunske dzepove bez dna.
 
Inspiraciju za ovu temu dali su mi nasi nebulozni zakoni. Mene zanimaju stavovi i misljenja ostalih gradjana, kada bi se recimo stavili u ulogu zakonodavca...

1. Koji bi ste zakon doneli?
2. Koji bi ste uklonili?
3. Koji je po vasem isljenju najnebulozniji zakon donet u skorije vreme (poslednjih 20-ak godina) ?
4. Da li ima neki zakon koji je donet u skorije vreme a da je po vasem misljenju i gledanju prihvacen od strane drustva i da je po vasim moralnim normama prihvaljiv?

1. zakonom bih zabranila svaki reality show :) salu na stranu, uvela bih brdo novih zakona, izmedju ostalih zakon o mitu i korupciji.
2. uklonila bih zakon o zabrani pusenja.
3. najnebulozniji zakon je upravo taj o zabrani pusenja, na primer u mojoj kancelariji sam sama, a zabranjeno mi je pusenje :confused: zatim zakon o fiskalizaciji prema kome ja kao gradjevinac treba da imam fiskalnu kasu :confused: zakon o radu - za umreti od smeha. veze nema sa realnoscu.
4. nije mi prihvatljiv kompletan novi zakon o saobracaju, takodje zakon o licnim dokumentima (po ovom zakonu i siptari imaju prava na srpski pasos), zakon o bezbednosti na radu (pronaci kompletnu dokumentaciju koje se tice ovaj zakon je prava umetnost u mojoj struci), ma... masa zakona je losa.

ja bih mogla do prekosutra. kao gradjevinac ja moram imati znanje jednog osrednjeg pravnika da bih mogla da se izborim kako tako sa ovom drzavom. pomenula sam zakon o radu. ne znam kako to nas drzava stimulise da uredno prijavljujemo zaposlene, a evo konkretnog primera. minimalac za protekli mesec je negde oko 18.000 dinara. plus u mojoj delatnosti obavezan lekarski pregled prema zakonu o bezbednosti na radu koji je oko 4.000. zatim po tom istom zakonu placam i lice zaduzeno da sve to kontrolise, negde oko 11.000 mesecno. plus radno odelo, cipele, slem. plus tolpi obrok i prevoz. plus doprinosi za socijalno i zdravstveno osiguranje, za nezaposlenost, za penziono. plus, minus, kako se to meni isplati da drzim jednog takvog radnika? drzava sa svim tim zakonima i nametima mene svesno tera da coveka primim na crno. :dash:
 
Promenio bih citav zakonski sistem.

Za sitne bezobrazluke bi se moglo dobiti i do 40 godina,a za mnoga ubistva oslobadjajuca.

Veci je zlocin prevariti nekog za 10 dinara nego slucajno ubiti 10 ljudi.,

kao na primer primena istih zakona :evil:
navijaci osudjeni za ubistvo brisa tatona = 240 godina zatvora
siptarski teroristi koji su poklali stotine srba = pusteni da cekaju presudu na slobodi :dash:
 
1. zakonom bih zabranila svaki reality show :) salu na stranu, uvela bih brdo novih zakona, izmedju ostalih zakon o mitu i korupciji.
2. uklonila bih zakon o zabrani pusenja.
3. najnebulozniji zakon je upravo taj o zabrani pusenja, na primer u mojoj kancelariji sam sama, a zabranjeno mi je pusenje :confused: zatim zakon o fiskalizaciji prema kome ja kao gradjevinac treba da imam fiskalnu kasu :confused: zakon o radu - za umreti od smeha. veze nema sa realnoscu.
4. nije mi prihvatljiv kompletan novi zakon o saobracaju, takodje zakon o licnim dokumentima (po ovom zakonu i siptari imaju prava na srpski pasos), zakon o bezbednosti na radu (pronaci kompletnu dokumentaciju koje se tice ovaj zakon je prava umetnost u mojoj struci), ma... masa zakona je losa.

ja bih mogla do prekosutra. kao gradjevinac ja moram imati znanje jednog osrednjeg pravnika da bih mogla da se izborim kako tako sa ovom drzavom. pomenula sam zakon o radu. ne znam kako to nas drzava stimulise da uredno prijavljujemo zaposlene, a evo konkretnog primera. minimalac za protekli mesec je negde oko 18.000 dinara. plus u mojoj delatnosti obavezan lekarski pregled prema zakonu o bezbednosti na radu koji je oko 4.000. zatim po tom istom zakonu placam i lice zaduzeno da sve to kontrolise, negde oko 11.000 mesecno. plus radno odelo, cipele, slem. plus tolpi obrok i prevoz. plus doprinosi za socijalno i zdravstveno osiguranje, za nezaposlenost, za penziono. plus, minus, kako se to meni isplati da drzim jednog takvog radnika? drzava sa svim tim zakonima i nametima mene svesno tera da coveka primim na crno. :dash:

Jao sad se setih i onog zakona da moras da prijavis radove u stanu, malte ne i ako hoces da krecis. Nisam dovoljno upucena za sta sve mora da se dobije gradjevinska dozvola ili kako se vec zove, ali sam cula da pri promeni plocica u kupatilu treba da se dobije dozvola.

A ovome za kancelariju se jos uvek smejem :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Sama u kancelariji i ne sme da pusi :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Strasno :mrgreen:
Mada meni se svidja taj zakon, ali sam ga gledala samo iz perspektive nepusaca u ugostiteljskom objektu :lol:
 
Jao sad se setih i onog zakona da moras da prijavis radove u stanu, malte ne i ako hoces da krecis. Nisam dovoljno upucena za sta sve mora da se dobije gradjevinska dozvola ili kako se vec zove, ali sam cula da pri promeni plocica u kupatilu treba da se dobije dozvola.

A ovome za kancelariju se jos uvek smejem :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Sama u kancelariji i ne sme da pusi :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Strasno :mrgreen:
Mada meni se svidja taj zakon, ali sam ga gledala samo iz perspektive nepusaca u ugostiteljskom objektu :lol:

ma vrh gluposti. po sistematizaciji u mojoj firmi, samo sam ja radnik koji radi u kancelariji, svi ostali su terenci. znaci, da ne bih ugrozila samu sebe, moram na terasu :zcepanje:
 
A zakon o legalizaciji i prostom uredjenju... Ma kakvi zakoni, zakona nema, samo, podzakonska akta i uredbe koje se izmisljaju u cetiri oka po poridzbini.
 
kao na primer primena istih zakona :evil:
navijaci osudjeni za ubistvo brisa tatona = 240 godina zatvora
siptarski teroristi koji su poklali stotine srba = pusteni da cekaju presudu na slobodi :dash:

Sudijama u procesu za ubistvo tatona bi dao 240 godina,a osudjene u procesu tatona imenovao za sudije u procesu gnjilanske grupez:D
 
ma vrh gluposti. po sistematizaciji u mojoj firmi, samo sam ja radnik koji radi u kancelariji, svi ostali su terenci. znaci, da ne bih ugrozila samu sebe, moram na terasu :zcepanje:

Nemoj mi reci da postujes to? Pa ko ce da te prijavi ako si sama u kancelariji? Da neces samu sebe? :mrgreen::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Vojme oca, oni su stvarno jos nenormalniji nego sto sam mislila...
 
uvesti zakon o zabrani promovisanja homoseksualizma i ostalih degutativnih pojava

Slazem se, nema potrebe za promovisanjem. Nek savako zivi svoj zivot kako hoce, ali bez nametanja tudjih stavova drugim ljudima...
Homoseksualizam nije nova pojava, postojao je i pre 3000 godina i vise, normalna pojava kod Spartanaca... Ali zbog cega to nametati drugima?!
 
Dodajem jos jedan nebulozan zakon. Otvorim danas novine, kad ono veliki clanak o porodici jednoj koja ne ispunjava uslove da dobije socijalnu pomoc, jer imaju 17 000din mesecno primanja, a gornja granica je 11 000din da bi ostvarili uslove. Elem, zakon o socijalnoj pomoci ne gleda na to koliko porodica ima dece, nego samo kolika su mesecna primanja, ne po clanu porodice, vec ukupno. Clanak koji sam citala radio se o porodici sa 4 dece, sto znaci 7 clanova. Jedino je otac radio za 17 000, majku nigde nisu hteli da prime jer cim cuju da ima 4 dece odma je odbace. Eto primera jos jednog nebuloznog zakona, pored gore navedenih. Nama je potrebna hitna reforma i to iz korena.
 

Back
Top