Zagađenje.

Ne deluje mi da je problem brzo rešiv, potrebno je dosta ulaganja da bi se tako ozbiljan problem rešio. Najveći problem je to što loži ko šta stigne. To je i ranije bio problem, a sad još više kad ljudi nemaju para. Država bi trebalo da olakša ljudima prelazak na druge načine grejanja, uz subvencije i povoljnije kredite, ali nemaju sluha za to, oni ustvari i ne gledaju na to kao stvarni problem, samo prividno nešto rade, da ljudima zamažu oči. A pritom ni geografska konfiguracija terena i klima ne idu u prilog, što multiplikuje problem.

Tužno je što moram da preskačem treninge napolju zbog zagadjenja, ali tako je. Ispada da je vežbanje u takvim uslovima smrtonosnije nego biti pušač i ne vežbati uopšte. I to ne samo vežbanje, upitan je i izlazak napolje u pojedinim vremenskim periodima.
 
Poslednja izmena:
Ne deluje mi da je problem brzo rešiv, potrebno je dosta ulaganja da bi se tako ozbiljan problem rešio. Najveći problem je to što loži ko šta stigne. To je i ranije bio problem, a sad još više kad ljudi nemaju para. Država bi trebalo da olakša ljudima prelazak na druge načine grejanja, uz subvencije i povoljnije kredite, ali nemaju sluha za to, oni ustvari i ne gledaju na to kao stvarni problem, samo prividno nešto rade, da ljudima zamažu oči. A pritom ni geografska konfiguracija terena i klima ne idu u prilog, što multiplikuje problem.

Tužno je što moram da preskačem treninge napolju zbog zagadjenja, ali tako je. Ispada da je vežbanje u takvim uslovima smrtonosnije nego biti pušač i ne vežbati uopšte. I to ne samo vežbanje, upitan je i izlazak napolje u pojedinim vremenskim periodima.
Zagadjenje je vece leti, vazduh je strahovito otrovan iza ofkinog stadiona leti ka Pancevu, mislim da dolazi od rafinerije. Stanje je mnogo bolje
od kako su ugasili azotaru...
 
Zagadjenje je vece leti, vazduh je strahovito otrovan iza ofkinog stadiona leti ka Pancevu, mislim da dolazi od rafinerije. Stanje je mnogo bolje
od kako su ugasili azotaru...
Ima definitivno i dosta industrijskog zagadjenja, sve zavisi od dela grada. Ali u prigradskim naseljima bih rekao da je najveći problem loženje, jer vazduh doslovno konstantno smrdi na paljevinu
 
Screenshot_20221223-074817.png
 
Најбитније је скиинути са власти издајнике који доносе овде прљаве технологије из Кине.
Ево га Алтер увек спреман на најретардираније изјаве и то баш када жели да испадне паметан. Кинези купили два комбината која су радила и још грђе загађивали пре него што су купљена, изградили Линглонг и скоро ништа више. Тако према Алтеровом бројању, када се скине власт и отерају Кинези у Београд стиже копаонички август.

Наравно, поремећен какав јесте, заборавио је да помене рекордан број возила на улицама, грејање на дрва и угаљ и гомилу других сра.ња којима смо сами себи допринели да је ваздух овакав какав је.

Али кога брига за то, протерај Кинезе и ето решења.
 
Ево га Алтер увек спреман на најретардираније изјаве и то баш када жели да испадне паметан. Кинези купили два комбината која су радила и још грђе загађивали пре него што су купљена, изградили Линглонг и скоро ништа више. Тако према Алтеровом бројању, када се скине власт и отерају Кинези у Београд стиже копаонички август.

Наравно, поремећен какав јесте, заборавио је да помене рекордан број возила на улицама, грејање на дрва и угаљ и гомилу других сра.ња којима смо сами себи допринели да је ваздух овакав какав је.

Али кога брига за то, протерај Кинезе и ето решења.

Непаметни фобос не зна да је загађење у Србији јако и ван грејне сезоне, а што се тиче аутомобила на улицама, свуда у Европи има толико и више аутомибила, тако да то не може да буде узрок, већ прљаве технологије.

А твој љубљени председник је јавно у емисији на РТС причао како му долазе инвеститори из Кине, јер тамо не могу више да раде због тога што је Кина пооштрила регулацију око загађења, па зато кинези пребацују прљаве технологије у колонију.
 
Непаметни фобос не зна да је загађење у Србији јако и ван грејне сезоне, а што се тиче аутомобила на улицама, свуда у Европи има толико и више аутомибила, тако да то не може да буде узрок, већ прљаве технологије.

А твој љубљени председник је јавно у емисији на РТС причао како му долазе инвеститори из Кине, јер тамо не могу више да раде због тога што је Кина пооштрила регулацију око загађења, па зато кинези пребацују прљаве технологије у колонију.
Да, иначе пре кинеза су били врхунски еколошки стандарди. Па у оно лепо Титино време, када је индустрија била много јача, за неке еколошке стандарде, уградњу филтера и свега другог нико жив није ни знао. У сред града имао си фабрике. Дакле не индустријске зоне ван урбаних насеља, већ у самим насељима. Данас где је Бео шопинг центар Налазиле су се три фабрике. ИПМ (Индустрија прецизне механике), Букуља и још једна или две иза. А одмах поред њих густо насељено Учитељско насеље, Денкова башта, Коњарник, мало даље Медак и Јерковић. А ка Звездари фабрика Клуз улица која излази на сам Булевар.

Кинези су иначе купили постојеће фабрике, РТБ Бор и Железару Смедерево. Обе су прилично удаљене од Београда (пошто знам да у твом полупаном мозгу ни географија није јача страна), па тешко да утичи на квалитет ваздуха у самом граду, као ни фабрика Линглонг која је у Зрењанину. А Железару су купили од Владе Србије, након што су нам је Американци вратили за један долар, када више нису имали шта да измузу.

Дакле, по твом ретардираном схватању стварности, Железара Смедерево је под вођством Американаца, кроз фабричке димњаке избацивала лептириће и цветиће, а онда дошли велики зли Кинези и покварили ту идилу. Такође, како си оперисан од рационалног разимшљања, све инвестиције од којих највећи део, (преко 80 одсто) долази из западних земаља, нису проблем, већ неколико кинеских фабрика је проблем због чега у Београду и другим великим градовима немамо чист ваздух.

Да постоји награда за глупост, назвали би је по теби.
 
1671780765483.jpeg


Да, непаметни фобосе, загађење у Србији је највеће у целој Европи, захваљујући твојим љубеним кинезима.
Кинези су донели прљаве технологије.

Амери су господа, тако да кад су они водили Сартид, еколошки стандарди су били далеко бољи.

То што су они отишли је зато што је цена челика у то време била у цурцу, а пре пар година је кренула да расте, те је тренутно Гвожђара у Смедереву (које је иначе 40 километара од Београда, мада, не видим зашто бисмо само о Београду причали, а не Србији) профитабилна, посебно ако не поштује еколошке стандарде.
 
Kratko i jasno pitanje, šta mislite o sve većoj zagađenosti vazduha i imate li neku ideju kako rešiti problem?
Tema je koja pogađa sve nas i utiče direktno na kvalitet života.

Mila moja/nasa ... davno je ozonski omotac nacet raznim ubistvenim otrovima i
mislim da mu nema reparacije ... nazalost covek svakodnevno se "trudi"
da i ono malo dobrog vazduha unisti.

Kvalitet zivota je losiji ali obzirom da se polako pretvaram u bubasvabu kao i mnogi
prezivecemo mi , ljudi , kao vrsta jos neko vreme na paneti Zemlji
 

Back
Top