Zagađenje zivotne sredine

Ja sam bila proljetos na ovom istom mjestu i nije bilo toliko smeca.I sad umjesto da ociste i da ljeti bude manje,sad je vise.
Током зиме дивљаци не посећују реку, а сада су се размилели... Ја нисам изненађен.

Иначе је на Дрини толико ђубрета и пластике да је угрожена хидроелектрана. Тоне пластике ваде... а једна пластична флаша не тежи такорећи ништа. Све ми се чини да то није утицај само обичне распуштене публике, него да поједине општине у сливу реке дивље бацају у њу.
 
Током зиме дивљаци не посећују реку, а сада су се размилели... Ја нисам изненађен.

Иначе је на Дрини толико ђубрета и пластике да је угрожена хидроелектрана. Тоне пластике ваде... а једна пластична флаша не тежи такорећи ништа. Све ми се чини да то није утицај само обичне распуштене публике, него да поједине општине у сливу реке дивље бацају у њу.
Nije mi to palo na um,ali sve je moguce.
 
A naša ministarka, da ne postavljam opet fotku, bez elementarnog obrazovanja, naziva litijum mineralom, budibogsnama.
Ona i mesto Kovin naziva Kovid-om.
Nego, i da je pametna, obrazovana, angazovana, sta bi minstiar(ka)
mogla da uradi ako ljudi misle da su potoci i reke deponija?
Treba kao prvo zabraniti pakovanja u plastiku, po Evropi nigde ne
postoji pivo u plasticnim flasama, postoji mineralna voda i kola,
ali za to na kasi platis 25 centi vise i onda vodis racuna da to i vratis.
Ukidaju se plasticni tanjiri, stiropor solje, plasticne viljuske, kasike
( ukinute su od ponedeljka), bitke se vode oko recimo nekih 100-200
grama necega, zapakovanog u plastiku sa sve poklopcem, a koje pojedes pa bacis.
 
Screenshot_20210707-135940_Gallery.jpg
 
Nek se ljudi ko hoće ali ovaj narod je stoka i dok se ne pročisti novim generacijama koje će se pre svega vaspitavati u školi jer roditelji ih ne mogu vaspitati kako treba nema napretka. Eva ja kad sam bio na regati izašao na obalu i ubodem se na iglu medicinsku kroz papuču a niti jedan korak možeš napraviti da nema barem jednog komada smeća, kabl, flaša itd
 
I vidim da se mnogi čude ovde otkud toliko smeće u rekama e pa dragi moji da ste prošli malo u životu ne bi vas čudilo, jer videli bi sa kakvim šljamom živite. Setite se osnovne škole, pa u mom slučaju barem 90% dece su bili lupeži i izraslo je u još veću bagru i lupeže a nije retkost (bolje reći da je pravilo) da su od takvog soja mnogi odbornici po manjim mestima. I oni će nešto da menjaju?
 
A naša ministarka, da ne postavljam opet fotku, bez elementarnog obrazovanja, naziva litijum mineralom, budibogsnama.

Ministarka je poseban nivo bahatosti i ironije u kojoj Srbija pliva.
Nije ona mnogo ni pametna ni obrazovana ali onaj njen nastup je bio čisto benavljenje i čisto pišanje po sirotinji. Namerno sricanje reči i onaj idiotski smeh jer, navodno, ne može da izgovori šestocifren broj je njihov način da kažu - evo, vidiš da mogu da budem idiot koliko hoću, vidiš koliko me boli dupe za tebe i tvoja prava, bukvalno mi ne možeš ništa i bukvalno mogu da te pravim budalom koliko hoću.
 
A i precednik isto, za njega je ekologija tema za bogat i dokon narod. Šta onda da pričamo dalje?
I sam je javno rekao - Linglong mora da izmesti svoje fabrike iz Kine zbog tamošnjih ekoloških regulativa(!?!?!)
Ej, možete misliti koja je to splačinjara od fabrike kad su ih najzagađeniji na svetu Kinezi, iselili iz države. I to ni manje ni više nego u Srbiju, u sred, Evrope.
 
Nek se ljudi ko hoće ali ovaj narod je stoka i dok se ne pročisti novim generacijama koje će se pre svega vaspitavati u školi jer roditelji ih ne mogu vaspitati kako treba nema napretka. Eva ja kad sam bio na regati izašao na obalu i ubodem se na iglu medicinsku kroz papuču a niti jedan korak možeš napraviti da nema barem jednog komada smeća, kabl, flaša itd
Skolske programe menjaju politicari, a u Srbiji politicare zastita
covekove okoline uopste ne zanima, raspravljace oko Boja na Kosovu
jos 100 godina, ali ne umeju da vide da Srbija postaje reka bez povratka, beskrajna deponija, a kako vidimo vlada se stara ( zbog
nekih sitnih para) da i poslednji Srbin napusti Srbiju kroz 10-20 godina.
Nisu politicari krivi za to, krivi smo mi ( ne obavezno i ja licno) jer ih biramo, a i sve ostale partije koje izigravaju opoziciju u svom programu
nemaju ovaj goruci svetski problem.
 
20210715_191627.jpg
Ovako izgleda kada se nadmudruju ko treba da čisti grad,kad nemaju vozila a vjerujem ni za gorivo ali zato svi u vrhu firme zadužene za odvoz smeća imaju službena auta,kuće , vikendice i sve šta hoćeš po evropskim standardima.
Malo je reći da ćemo pocrkati od smrada.
 
Нимало пријатна тема, али сами смо криви што уништавамо и загађујемо околину. Крив је и систем, пуно.
Најтеже (скоро) је где ничу дивље сеоске депоније, где се смеће баца претежно ноћу, па нико нема доказ да каже "Бацио је тај и тај".
 

12 еколошких заповести​

predlog_fotografije_vest01.jpg

Еколошке заповести којих се треба придржавати за што чистију животну средину
1.
Не очекуј од природе више него што си јој дао, (природа);
2. Заштити планету ову,другу немамо нити ћемо добити нову, (планета);
3. Брини о ваздуху пре него што га угледаш, (ваздух);
4. Користи извор тако да можемо воду пити и на речном ушћу, (вода);
5. Знај да земља царује само када ум царује, (земља);
6. Сети се да је живот дрвета залог за дрво живота, (биљке);
7. Не дозволи да птице селице сутра одустану од повратка ка југу, (животиње);
8. Урачунај цену очувања природе у цену сваког производа, (технологија);
9. Не тражи рупу у законима природе, (енергија);
10. Мисли више о отпаду да не завршимо на њему, (отпад);
11. Градећи не отимај,већ дели са природом, (развој);
12. Чувај животну средину да би смо избегли крај, (човек);
 

Back
Top