Zablude u astrologiji

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
U kontekstu tumačenja ljubavnih horoskopa naišao sam na mnoge zablude a neke od njih ću ovdje iznijeti i opisati.

Prva od tih zabluda je utjecaj Urana, Neptuna i Plutona u usporednim horoskopima.

Dragi moji, Uran, Neptun i Pluton mogu djelovati samo u psihološkom smislu i to pod možda, ali u smislu da su okidač događaja i da navještaju događaj je nešto što definitivno nema nikakvu težinu niti značaj.

Čujem jednog prijatelja koji je počeo proučavati astrologiju i čovjek se zamislite uplašio jer je vidio da ima Uran 90 Mjesec sa svojom ženom i kaže da u udžbenicima iz Keplera piše da je to slika Urana koji naglo napušta ženu :D

Iskreno, ovo je jedna od najvećih nebuloza koje sam pročitao.

Uran je spora planeta, troma planeta, i ako vi imate naprimjer, Mjesec na 23 Blizanaca, to bi značilo da će vas svi oni koji su rođeni 86,87,88 ostaviti i napustiti ako uđete sa njima u vezu.

Ista situacija je Pluton. Čitam kao nešto tamo, Pluton 90 Venera, aspekt silovanja, Pluton će kak ti silovati Veneru :D Pluton je jedna daleka točkica koji radi u horoskopu rijetkih ljudi, i reći i plašiti ljude i žene da će biti silovane jer njihov partner ima Pluton 90 Venera je jedna od još žešćih nebuloza.

Uran, Neptun i Pluton djeluju komplementarno a ne samostalno. Drugim riječima: oni će samo POTVRDITI ono što govore planete do Saturna.

Objasniti ću to na ovaj način: Ceres, simbol braka, asteroid je relativno nebitan, međutim, mislim da je i Ultiman ranije to naglasio: svemir počiva na razini sinkroniziteta. Dakle i taj Ceres će se uklopiti u tu cjelinu. Imam ženu čiji je Ceres na 8 Lava, a Venera njenog supruga baš na tom istom stupnju. Ali Ceres kao Ceres gledati primarno i reći na osnovu toga da je nešto tako je suludo.

Neptun, Uran i Pluton tu nisu iznimka.

Treća nebuloza koju sam čuo da "navodno" Neptun 90 Venera će donijeti da Neptun vara Veneru, da joj je dalek, udaljen, ovo ono . maaaaaaaaaaaajko mila. Neptun može samo upotpuniti priču.
 
Druga po redu zabluda se sastoji u nesistematskom promatranju aspekata.

Dakle tipa ovako - imamo Veneru 120 Mars a nismo zajedno u čemu je problem.
Inače, kad smo već kod toga bolji seks ćete imati sa Venera 180 Mars nego 120 ali to je već neka druga tema.

Logično gledano, svatko od nas ima preko 100 000 000 ljudi na ovoj planeti sa kojima ima aspekt Venera 120 Mars, pa kako to da se onda ne možemo kresnuti sa svih tih 100 000 000 ??

Pa možda zato što ih nećemo upoznati

A zašto ih nećemo upoznati ?

Pa moooooožda zato što nam nije suđeno da ih upoznamo

E sad kako se vidi da li je nešto suđeno ili nije suđeno ?

Putem Jupitera i Saturna. Dakle, dragi prijatelji, ljubavne veze, braka ili bilo čega nema ukoliko planete VREMENA I PROSTORA i SUDBINE, dvoje ljudi ne stavi u isti prostorno vremenski kontekst i ako im nije dano da bude tako.

Gledajući kroz kompozite, svi važni odnosi sa određenim osobama jesu i kod vas i kod mene započeli kada je tranzitni Saturn ili Jupiter napravio snažan tranzit preko bitne točke kompozitnog horoskopa.

toliko zasada ima još toga ali i ovoliko će biti dovoljno.
 
Druga po redu zabluda se sastoji u nesistematskom promatranju aspekata.

Dakle tipa ovako - imamo Veneru 120 Mars a nismo zajedno u čemu je problem.
Inače, kad smo već kod toga bolji seks ćete imati sa Venera 180 Mars nego 120 ali to je već neka druga tema.

Logično gledano, svatko od nas ima preko 100 000 000 ljudi na ovoj planeti sa kojima ima aspekt Venera 120 Mars, pa kako to da se onda ne možemo kresnuti sa svih tih 100 000 000 ??

Pa možda zato što ih nećemo upoznati

A zašto ih nećemo upoznati ?

Pa moooooožda zato što nam nije suđeno da ih upoznamo

E sad kako se vidi da li je nešto suđeno ili nije suđeno ?

Putem Jupitera i Saturna. Dakle, dragi prijatelji, ljubavne veze, braka ili bilo čega nema ukoliko planete VREMENA I PROSTORA i SUDBINE, dvoje ljudi ne stavi u isti prostorno vremenski kontekst i ako im nije dano da bude tako.

Gledajući kroz kompozite, svi važni odnosi sa određenim osobama jesu i kod vas i kod mene započeli kada je tranzitni Saturn ili Jupiter napravio snažan tranzit preko bitne točke kompozitnog horoskopa.

toliko za sada ima još toga ali i ovoliko će biti dovoljno.
Toliko sitnica koje cine kartu.. :klap:
Meni se desavalo da nemam aspekt sa nekim uopste Venere i Marsa, pa je seks i naravno dok volim bio idealan.. i da se ne pustamo :zag: ali naravno tek nakon proteklih godina u kojima nisam imala pojma i o ovom aspektu, kad sam otvorila uporedne da bih na svom primeru naucila dosla i do zakljucka sta je dovodilo do toga da bude DOBRO, a sta LOSE.. :ok:
 
Mislim da je za neko bolje i uspesnije analiziranje toga da li je to "zaista zabluda" moguce jedino ukoliko se postave karte, odnosno sinastrija.

Aspekti Venere i Neptuna mogu da naglasavaju ili istinsku ljubav ili varanje na svakom cosku, zavisno od pozicija u kojim su, a koje nisu precizirane.
S druge strane cest ogovorim ljudima da ne idu kod astrologa zbog ljubavnih problema s obzirom da ljudi nisu u stanju da shvate stvari s neke objektivnije perspektive, a cesto upravo zbog naglasenog Neptuna sebe su u stanju da lazu, a vrlo cesto i da prave zvrcke.
 
Super je post,primjetila sam da je najjaca strast koju sam osjetila mars opozicija venera sa trigonom dva sunca. I najbolje razumjevanje kod trigona dva merkura :cool: a sto se urana,neptuna i plutona tice slazem se,previse su spori da bi uticali na bilo sta :whistling:
 
previse su spori da bi uticali na bilo sta

Све се посматра, не може да се селективно бира.

Самим тим Уран, Нептун и Плутон и те како утичу на индивидуалца. Разлика у брзини је у томе што се њихов утицај дуго година осећа, а у критичним условима позиција им није ништа мање важнија од осталих планета.
 

Back
Top