Za Pocetnike

Pa ne mora net da ima bas toliko stalan protok ;)

Kljucevi se menjaju u proseku na 10-15 sekudi kod bilo kog provajdera, znaci, ako ti se internet ukoci na 5-6 sekundi, mozda to i ne primetis prilikom gledanja zato sto se u tom trenutku, na primer, nije promenio kljuc. Ipak, bilo bi bolje da ti net nema prekida. A protok je zanemarljiv, Kljuc je oko 1kb, dakle i dial-up moze da posluzi, al nije preporucljivo, posto ce vise onda para izaci telefonski racun, nego da platis ADSL pristojne brzine.
 
Pa ne mora net da ima bas toliko stalan protok ;)

Kljucevi se menjaju u proseku na 10-15 sekudi kod bilo kog provajdera, znaci, ako ti se internet ukoci na 5-6 sekundi, mozda to i ne primetis prilikom gledanja zato sto se u tom trenutku, na primer, nije promenio kljuc. Ipak, bilo bi bolje da ti net nema prekida. A protok je zanemarljiv, Kljuc je oko 1kb, dakle i dial-up moze da posluzi, al nije preporucljivo, posto ce vise onda para izaci telefonski racun, nego da platis ADSL pristojne brzine.

Mora imati ne zezaj :) Inace ce da mu secka i koci stalno,ajbolje je da testira i sam vidi kako ce da ide,
 
Cao dobri ljudi,ja sam nov ovde i trebalo bi mi uputstvo za manualno ubacivanje key-a za reciver Head SD 2700 ako je ikako moguce,jer imam hotbird,astru,eutelsat i thor pa bi mi trebalo za thor da bih mogao i zaljucane kanale da gledam.
codove cu lako naci ali neznam kako se aktivira manualni key editor.
Hvala puno,Velja
 
pozdrav gospodi i molba. molba za pojasnjenje. naime, trebam dva tv-a, u jednoj prostoriji (isti program na oba) i zelim imati hd kanale. sta da kupim? dopada mi se tv philips lcd 42pfl3604 risiver dm 500 hd, ili dm 800 hd. antena motor...imam zvucnike bozze.
moze li neko reci, moze li pomenuti televizor prihvatiti signal u ful hd tezoluciji. on ima nekakav dvb standard, ali da li je to odgovarajuci standard za digitalno emitovanje signala. navodno, televizor mora podrzavati dvb-t2 standard sa mpeg 4 kompresijom.
ove podatke sam danas procitao u blicu i skroz sam zbunjen. moze li ko pojasniti.. puno puno hvala
 
Pravo mesto za par pitanja.

Pre svega me interesuje izbor receivera, da li uzeti tehnikus, optibox ili dreambox500 za gledanje digitv i sto veceg broja stranih kanala sa prevodom i u najmanju ruku engleskim jezikom (posto imam iskustva sa rumunskim).
Da li vredi kupiti svu opremu a pritom se odreci kablovske televizije?
Da li je istina da se preko DreamBoxa500 moze pratiti 12500 kanala preko raznih kartica i da li je moguce ucitati dosta zasticenih i placenih kanala tipa HBO, Premiere i slicne?

Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Pravo mesto za par pitanja.

Pre svega me interesuje izbor receivera, da li uzeti tehnikus, optibox ili dreambox500 za gledanje digitv i sto veceg broja stranih kanala sa prevodom i u najmanju ruku engleskim jezikom (posto imam iskustva sa rumunskim).
Da li vredi kupiti svu opremu a pritom se odreci kablovske televizije?
Da li je istina da se preko DreamBoxa500 moze pratiti 12500 kanala preko raznih kartica i da li je moguce ucitati dosta zasticenih i placenih kanala tipa HBO, Premiere i slicne?

Svaka pomoc je dobrodosla.

dobrodosao u svet sat tv-a
sto se tice resivera sva tri resivera koja si pomenuo su dobra i korisna na svoj nacin
stim sto je tehnikus fta resiver optibox i dreambox 500s su ti resiveri na linuxu i sa njima moze dosta toga da se uradi
sto se tice kanala i prevoda optibox i dreambox resiviri imaju mogucnost za Dvb titlove i naravno za uslugu CS
zavisno od dobrog servera za CS mozes da gledas i odredjeni broj kanala moze da bude cifra i veca od tog broja koju si napisao
 

Back
Top