yoyo

  • Začetnik teme Nestrpljiva
  • Datum pokretanja
Nestrpljiva:
Koliko je opasan po zdravlje yo yo efekat koji se javlja posle rigoroznih dijeta?

Veoma je opasan. Rigoroznim dijetama ostecujes srcani misic koji je pod velikim stresom dok mrsavis, kao i ostale unutrasnje organe, a posle opet sve to nadoknadis, pa opet krenes da mrsavis itd.

Ja sam imala veoma negativno iskustvo s tim efektom. Pocelo je tako sto sam htela da skinem 3 kg (imala sam 52kg) a zavrsilo se time sto sam dogurala do 90kg, verovala ili ne. Kad mi se sve to iscrpljivanje smucilo, prestala sam da drzim bilo kakve dijete i spontano smrsala za 3-4 godine, tako da sad opet imam 52 kg :).
Ako si na dijeti - pazi sta radis. Nema potrebe da se izgladnjujes. Samo malo smanji hranu.
 
da budem iskrena (a ovo je prvi put) vrtim se u krug vec 2 godine i nikako ne mogu da se izvucem...od 52 sam dogurala do 67 kg, uzas...ne znam sta da radim, nigde ne izlazim, unistavam svoj zivot, stalno sam depresivna...a pri tom dijeta ne mogu da se oslobodim. Mislim da imam bulimiju.
Ustvari ne povracam, ali pijem tablee koje imaju laksativni efekat.
Ovo nikome ne mogu da kazem.
Osecam se kao da se nikada necu izvuci.Pomisljam na svasta.Pomozi.
 
Poznato mi je sve to. Doduse, ja nisam uzimala nikakve tablete, niti sam povracala i sl.
Ono sto ti treba da postignes je da vratis u normalu svoj nervni centar za sitost/glad jer pretpostavljam da ti se posle izgladnjivanja desi da krenes da jedes i nigde kraja. A kasnije, da opet budes gladna iako si pojela vec gomilu hrane.
Za pocetak ti savetujem da kad budes gladna jedes PROTEINE znaci MESO -najbitnije, a naravno i mleko i jaja. Mislim, ustvari uverena sam da sve to nastaje usled nedostatka proteina.
Meni je trebalo oko mesec dana da se izvucem iz svega i da krenem da jedem 3 normalna obroka dnevno, da se ne gojim i da budem zadovoljna.
Jako je jednostavno dovesti sve u red. Ali moras da se OPUSTIS i da imas vere da ce se sve najbolje zavrsiti.
Ako si jako uplasena, kao sto sam ja bila, mozda bi mogle i licno da porazgovaramo. Javi se na poredmene@yahoo.com
 

Back
Top