Yo,x1650pro....problem.....

Makijavelli

Iskusan
Poruka
6.788
valjda se tako zove,proizvodjach''kina'':-x:evil:....nego zaleteo sam se,kupio grafichku pre praznika,hteo sam da uzmem Saphire,al je nigde nije bilo,a meni se igrao Oblivion pa reko ajd,da uzmem neshto shto pre,a ovo je club3d:roll:....nego to na stranu,performanse su u fazonu procesor je negde oko 600mhz shto i nije loshe jel,al s'obzirom da memorija radi isto na 600 shto je zhalosno,a onda,da,512 gddr2(ili 3)nisam siguran,5200 dinara,josh je prodavachica bila mentol pa mi vratila vishe kusura i ispalo oko 4700,al o5....da predjem na problem....imam neko napajanje,od 220v,i sad na kutiji grafichke pishe,350 il vishe,al ja nisam imao pare za novo napajanje,a nisam ni imao strpljenja,al sam zato imao Oblivion,i ja sam je ubacio''krknuo''u agp slot na mojoj gigabajt matichnoj plochi....i igrao ja,igrao,u fazonu igrao Neverwinter Nights 2,ok radi solidno na 1024:768 sa texturama na medium,kad dodje do borbe u gradu oce da zastajkuje,al taj defekt pripisujem celeronu od 2400 shto ima 256 l2 kesh-a,i 512 ram-a kolko imam koje isto rade na nekoj ochajnoj frekvenciji....al dobro,naigrao se ja toga,al nije to to,ne svidja mi se,prvi deo sa sve expanzijama je ipak neprevazidjen,instalirao Oblivion,i radi,na 1024:768 radi,sa medium podeshavanjima,al radi sa zastajkivajem,a ja necu tako da igram,a da spushtam rezoluciju grafika ce izgledati nakaradno,a igrica je prelepa da bi se tako oskrnavila,al nema veze,odlozhio ja oblivion na stranu,i ubacio nfs underground 2,i po 10 put igrao,al ovaj put na najvishim podeshavanjima,bilo je prelepo,mislim pre sam igrao na rezoluciji 640:480 sa minimalnim podeshavanjima,tolko minimalnim da je 50% svetla u gradu bilo pogasheno i nisam video ni kuda vozim,i igrao ja....otkinuo se....ustao sutra dan,ukljuchio komp,neshto malo slushao muziku i ugasio,pao mrak i ajd reko da igram nfs ukljchim komp,i ohoho,iznenadjenja,tri velike zelene crte pomeshano sa zhutima,al to mi se i pre deshavalo sa starom grafichkom,uglavnom kad se je overklokovao pa se zagreje,pa ja ugasim i posle kad ukljuchim sve ok...al sa ovom,ne....ova je izgleda riknula... a ja sam sad u nedoumici,razapet izmedju mogucih daljih postupaka i zbunjen generalno...a sad,pitanja.....
Shta nije u redu sa grafichkom??
DA li se mozhe popraviti??
Jel je kvaru uzrok bilo slabo napajanje(al napominjem,grafichka je vec 3-4 dana bez problema radila)??
 
Mozda je napajanje ali opet, 10 put navodim da kod mene AGP 7600 GS radi bez problema na napajanju od 200W.

Iz iskustva sa CLUB 3D grafikama sklon sam da verujem da je u pitanju hladjenje.
Ne znam kakav je kuler na grafickoj ali pasta koju CLUB 3D stavlja je krs i osusi se brzinom svetlosti.

Ako se ne izgube te linije nosi je na reklamaciju i digni dreku da ces da ides u inspekciju ako ti ne zamene odma. Slobodno trazi da ti zamene za 7600GS jer se mnogo manje greje.
 
Te sarene linije mogu da znace mnoge stvari: kartica jos malo pa ce da crkne, nedovoljno napajanje (ATI kartice traze vise struje u proseku u odnosu na nvidiju), ili losi drajveri.
Uzmi skini nove drajvere, to probaj prvo. Ako to ne pomogne, nosi grafu kod nekog ortaka, ili ortakovo napajanje kod tebe pa isprobajte. Takodje skini RivaTuner sa neta, pa vidi koja je temperatura karte. To su sve rutinske stvari prilikom problema sa grafom...
E tek onda ako nista ne pomaze, nosi u radnju. Nemoj da zuris, polako...
 
pogotovu ako je i napajanje china....Mada mozda je i neki viruscic zajebavao....vidi skupi 2-3 soma za novo napajanje,***** to,probaj neku drugu grafu sa novim napajanjem ako ide super,ako ne molex ti je otiso u vecna lovista....

bolje da sam lepo pocheo da kupujem komponete za nov komp,hteo sam da idem na dual core i cros fire eventealno,al ******,i pci ofkors,a ne 2008 godina a ja josh agp imam,zhalosno....a bice super ako je riknula,jedva smo ja i brat skupili pare za nju:x
 
Mozda je napajanje ali opet, 10 put navodim da kod mene AGP 7600 GS radi bez problema na napajanju od 200W.

Iz iskustva sa CLUB 3D grafikama sklon sam da verujem da je u pitanju hladjenje.
Ne znam kakav je kuler na grafickoj ali pasta koju CLUB 3D stavlja je krs i osusi se brzinom svetlosti.

Ako se ne izgube te linije nosi je na reklamaciju i digni dreku da ces da ides u inspekciju ako ti ne zamene odma. Slobodno trazi da ti zamene za 7600GS jer se mnogo manje greje.

http://www.itsvet.com/proizvod/club-3d-cga-p1652-x1650pro-512mb-ddr2/comp_comp_vga/80/953

evo link,vidi....chak i vizuelno krajnje jadno i bedno,kinezi su bash pukli shto se tiche estetike,to se samo sklepa,nabije u kutije i baci na trzhishte....
 
Te sarene linije mogu da znace mnoge stvari: kartica jos malo pa ce da crkne, nedovoljno napajanje (ATI kartice traze vise struje u proseku u odnosu na nvidiju), ili losi drajveri.
Uzmi skini nove drajvere, to probaj prvo. Ako to ne pomogne, nosi grafu kod nekog ortaka, ili ortakovo napajanje kod tebe pa isprobajte. Takodje skini RivaTuner sa neta, pa vidi koja je temperatura karte. To su sve rutinske stvari prilikom problema sa grafom...
E tek onda ako nista ne pomaze, nosi u radnju. Nemoj da zuris, polako...

pa da,al ne bih mogao da ih instaliram,jer u fazonu kad se uchita windows slika se zamrzne,mislim desktop,samo stane....rikne da se bolje izrazim....a imam ati tray tools,mislio sam da vidim dal je moguce pojachati,overklokovati,al ne prepoznaje karticu,probacu sa tom rivom....
 

Back
Top