Yasmin antibebi pilule

Nina Nikita

Početnik
Poruka
15
Zanima me da li je neko koristio yasmin i da li pomazu, imam problem sa licem i zato mi ih je ginekolog preporucio. Koristim ih vec otprilike 7 dana, od prvog dana menstruacije, malo mi se sredila, nemam nikakve promjene u raspolozenju, sve je ok. sada jedino cekam da vidim da li ce mi se lice smiriti malo, za sada nista.... :)
btw u uputstvu pise da se ne smije pusiti dok se piju, ali ja pusim po malo...???
heeeeeeeelp meeee :heart: :think:
 
Zanima me da li je neko koristio yasmin i da li pomazu, imam problem sa licem i zato mi ih je ginekolog preporucio. Koristim ih vec otprilike 7 dana, od prvog dana menstruacije, malo mi se sredila, nemam nikakve promjene u raspolozenju, sve je ok. sada jedino cekam da vidim da li ce mi se lice smiriti malo, za sada nista.... :)
btw u uputstvu pise da se ne smije pusiti dok se piju, ali ja pusim po malo...???
heeeeeeeelp meeee :heart: :think:
Nemoj preterivati.Samo po malo...
:rtfm::hahaha::dash:
 
hm... a kako znaš da ti se menstruacija sredila kad ih piješ tek nedelju dana? :think:
treba vremena dok se adaptira organizam da bi znala da li se nešto sredilo ili ne. i isto toliko da vidiš promene
na koži, ali samo ako su ti bubuljice bile izazvane disbalansom hormona. ako već izlaze iz nekog drugog razloga
onda neće nikakvog efekta biti od hormonskih pilula.
 
pa u pravu si, to mi se ucinjelo prvih nekoliko dana zato sto mi je mnogo manje krvarilo :P ali evo vec 12 dan imam menstruaciju, mnogo mi se oduzila, nadam se da je to normalno prvih mjesec ,2 i da ce se srediti. jesi li ih ti koristila?
hvala puno :* :heart:
 
koristila sam pilule, samo ne yasmin. i jeste normalno, meni je tako bilo prvi mesec,
krvarila sam doduše ne mnogo, ali znam da je baš dugo bilo.
srediće se to, ne brini :)
i odsad da znaš, ne orijentišeš se više po tome kad dobiješ menstruaciju nego
piješ kutiju za kutijom, izmedju kutija pauza od 7 dana (kad bi trebalo da dobiješ menstruaciju).
to ti kažem jer često neće odmah posle popijene jedne kutije, da krene menstruacija sutradan,
nego posle nekoliko dana krene i to je normalno..
 
ahamm..o tome sam bas razmisljala,ali sam zaboravila da pitam. pa znaci ne dobijem cim prestanem prvu kutiju,ali svakako posle 7 dana pocinjem sa novom? onda isto imam menstuaciju dok pijem tablete kao i ovo sada, dok se ne stabilizuje?
jesi li ti pusac? pise u uputstvu da se ne smije pusiti dok se piju, ja pusim ;p
a iz kog razloga si ih pila ti? zbog lica ili?
hvala ti puno, bas si mi znaci sto mi pises :) ljuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubimmmm!!!!!!!!!!!!
 
da, nastavljaš posle 7 dana da piješ bez obzira imaš li krvarenje ili ne.
posle prve kutije bi trebalo da se stabilizuje, tako da nećeš imati menstruaciju celog meseca, ne brini.
nisam pušač, s vremena na vreme zapalim po jednu, dve, ali u suštini ne bi trebalo da pušiš dok piješ pilule,
postoji rizik od moždanog udara koliko ja znam...
nisam ih pila zbog lica, nikad nisam imala problema sa kožom :) :kiss:
 
Ja sam koristila yasmin i posle prvog meseca prekinula menstruacija mi je trajala 12 dana mislim da nisu dobre.

prvi mesec se organizam adaptira na pilule i normalno je da traje duže menstruacija,
nije trebalo da prekidaš ako si već krenula sa pilulama, mogla si da poremetiš hormone u organizmu.
znači ili ih koristiš neko vreme, duže od par meseci pa vidiš da li odgovaraju ili ih ne koristiš uopšte.
 
Moja drugarica je koristila te pilule, ima jako problematicno lice. Dok ih je pila lice je bilo ok, tu i tamo izadje po koja bubuljica. Cim je prestala da pije pilule sve se vratilo na staro...:( A pila ih je oko 3 godine.
 
treba mi brz odgovor,poremetila sam redosled tableta pre neki dan sam zaboravila da popijem..da li mogu da popijem dve tablete u jednom danu,znaci od juce i za danas...da li nece nista da mi se desi..hvala

Можете слободно да попијете данас таблету коју сте заборавили да узмете јуче плус ону која Вас следује данас.
Међутим...
Ако сте заборавили да узмете таблету на почетку циклуса (1-7. дана), нека Ваш партнер обавезно користи кондом као механичку заштиту.
Ако сте заборавили да узмете таблету на крају циклуса, онда се препоручује да не правите паузу од недељу дана до нове кутије већ да одмах наставите са коришћењем оралне контрацепције.
 
hvala na odgovoru...celo jutro kopam sta sam uradila i konacno ukapirala...pijem tblete zbog menstrualnih bolova jer imam dve materice i padam u nesvest kad dobijem...posle pauze od nedelju dana trebala sam da krenem sa tabletom od srede ja pocela od utorka i sad kasnim jedan dan sa tabletom i taman mi se poklapa za 21 dan tj do sledeceg utorka,znaci samo mi se dani ne poklapaju...e sad mi kazite da li da popijem dve u jednom danu ili da pijem normalno bez obzira sto je danas sreda a ja treba za utorak da popijem..da li to nece da mi poremeti ciklus...hvala unapred
 
evo mene sa jos jednim pitanjem i vise ne davim..pisala sam da sam sa prvom tabletom pocela dan ranije tj u utorak umesto u sredu..e sad posle pauze od 7 dana da li da krenem da pijem kao i do sad od srede ili od utorka,taman mi se pada nedelju dana..hvala unapred...
 
Ja sam ih koristila 3 god menu su pomagale u jako bolnim menstruacijama da mi se bolovi smanje... a nisam imala
nikakvih problema ni sa licem ni sa kg jer sam pre svega prvo dala krv na analizu i na osnovu toga mi je ginekolog ispisala tablete
 

Back
Top