Wizz Air - Srbija i region

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
46.015
Otvaram na neki način zbirnu temu za ovu kompaniju koja trenutno saobraća u Srbiji i skoro svim okolnim zemljama. Ovde možemo stavljati vesti,objave novih linija, cene,akcije,zanimljivosti i sl.


--------------------------------------------------------------------------------

Počinjem sa vešću da je Juče sleteo prvi Wizz-ov A321 iz Abu Dhabi-ja koji je na taj način ponovo uspostavio ovu nekafda svakodnevnu liniju koju je držao Etihad. važan hub za srpske putnike koji idu dalje do JI Azije recimo ili Indije i ostrva u Indijskom okeanu. Inače leteli su sa svojom pridružnicom registrovanom u Emiratima Wizz Air Abu Dhabi

Wizz Air Abu Dhabi uveo liniju koja povezuje Abu Dabi i Beograd

Wizz Air Abu Dhabi, najmlađi nacionalni avio-prevoznik Ujedinjenih Arapskih Emirata, obavio je svoj prvi let iz Abu Dabija do Aerodroma Nikola Tesla Beograd.

Uvedeni su letovi jednom nedeljno do 13. juna i dvaput nedeljno od 15. juna, što putnicima iz Srbije pruža mogućnost da na jednostavan način posete Abu Dabi ili Dubai, kao i da bolje upoznaju Ujedinjene Arapske Emirate.

Aviokompanija Wizz Air Abu Dhabi je najmlađa aviokompanija u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Raspolaže flotom od četiri potpuno nova aviona tipa Airbus A321neo, koji se odlikuju najnižom potrošnjom goriva, emisijom štetnih gasova i bukom.
„Izuzetno smo srećni što uvodimo liniju od Abu Dabija do Beograda. Ovo je istorijski trenutak za Wizz Air Abu Dhabi i važan momenat za naše putnike u Srbiji i Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Veza između Beograda i glavnog grada Ujedinjenih Arapskih Emirata će otvoriti nove mogućnosti za srpske putnike. Naši najmoderniji avioni i unapređene mere zaštite garantuju najbolje moguće sanitarne uslove za putnike“, izjavio je Kis Van Šaik, generalni direktor kompanije Wizz Air Abu Dhabi.
 
Trenutne linije iz Beograda:

-Iraklion

-Santorini
-Larnaka
-Malta
-Dortmund
-Karlsrue
-Memingen/Minhen
-Hamburg
-Hanover
-Oslo
-Abu Dhabi
-London/Luton
-BAzel
-Pariz/Bove
-Ajndhoven
-Geteborg
-Malme

-Stokholm
 
Poslednja izmena:
Тренутне линије из Скопља:

-Брисел

-Копенхаген
-Венеција Тревизо
-Милан Малпенса
-Рим Чампино
-Ларнака
-Малта
-Будимпешта
-Берлин
-Бремен
-Дортмунд
-Карлсруе
-Меминген/Минхен
-Келн

-Нирнберг
-Франкфурт-Хан

-Фридрихсхафен
-Хамбург
-Хановер
-Осло
-Букурешт
-Братислава
-Париз
-Базел
-Лондон/Лутон

-Турку(Финска)
-Ајндховен

-Векше(шведска)
-Малме
-Гетеборг
-Стокхолм

-Барселона
 
Poslednja izmena:
Тренутне линије Тузла:

-Беч

-Билунд
-Аеродром Берлин Бранденбург

-Дортмунд
-Карлсруе/Баден-Баден
-Келн
-Меминген/Минхен запад
-Франкфурт-Хан

-Фридрихсхафен
-Базел
-Ајндховен
-Векше

-Гетеборг
-Малме

-
Стокхолм Скавста
 
Poslednja izmena:
Тренутне линије из Подгорице:

-Беч

-Милан Малпенса
-Будимпешта
-Дортмунд

-Меминген/Минхен запад
-Катовице

-
Варшава/Шопен
 
Тренутне линије Сплит:


-Рим/Фјумичино

-Дортмунд
-Осло Гардермоен
-Вроцлав
-Гдањск

-Катовице
-Краков
-Лублин
-Познањ

-Шопен у Варшави

-Лондон Лутон
 
Pa da li im je usluga kao sto je bila etihadova ili qatarova...?
Naravno da nije.

Wizz je LCC kompanija. Takođe pitanje je koliko mesta ima jer je A321 u konfiguraciji sa 239 mesta i to sve economy. Dakle gurka 6 sati.
Takođe nisam siguran da li je ketering uključen i u kom obliku. Pretpostavljam da se dobije barem jedno posluženje na tolikom letu...ali nisam siguran.

Ali zato i cena je odgovarajuća
 
wizz1.JPG



Ako se putuje sa rencem...tj samo sa ličnim prtljagom
 
Trenutne linije Budimpešta

-Baku

-Brussels Charleroi
-Bourgas (Black Sea)

-Sofia
-Larnaca
-Nica
-Pariz Orly
-Kutaisi(Gruzija)
-Berlin
-Dortmund
-Munich International
-Athens

-Chania (Crete)
-Corfu

-Heraklion (Crete)
-Mykonos
-Rhodes

-Santorini
-Thessaloniki

-Zakynthos
-Rejkjavik
-Tel Aviv
-Sardinija
-Bari
B
-Bologna
-Catania (Sicily)
-Milan Malpensa
-Napulj
-Rome Ciampino
-Rome Fiumicino
-Nur Sultan
-Malta
-Podgorica
-Ajndhoven
-Skoplje
-Oslo
-Varšava
-Lisabon
-Porto
-Tirgu Mureš(ROM)
-Kazan(RUS)
-Moscow

-
St Petersburg
 
Budimpešta nastavak:

-Alicante

-Barcelona El Prat
-Castellon
-Ibiza

-Madrid
-Malaga
-Palma de Mallorca
-Tenerife (Canary Islands)
-Gothenburg Landvetter
-Malmo
-Stockholm Skavsta
-Basel-Mulhouse-Freiburg
-Kharkiv
-Kyiv - Zhulyany
-
-Lviv
-Odesa
-Zaporizhzhya
-Abu Dhabi
-Dubai International Airport
-Birmingham

-Edinburgh
-Liverpool

-London Luton
-London Gatwick
 
"Low cost carrier Wizz Air is in the process of replacing its two Airbus A320 aircraft stationed at its Belgrade base with A321s amid growing demand. The first 230-seat A321 will arrive in Belgrade today, while a second is expected during next week. As a result, the airline will up capacity by an additional fifty seats on each flight. Services to Dortmund will continue to be operated by the A320 due to runway restrictions at the German airport, with a jet from another base performing the flights. Wizz Air will launch operations from Belgrade to Heraklion and Santorini over the weekend, with Sandefjord to follow on July 1. It inaugurated its new service from the Serbian capital to Hamburg at the start of the summer season, while its Gulf offshoot commenced operations from Abu Dhabi to Belgrade last month."


Lepo baziraju se sa A321. Znači da ozbiljno računaju na putnike odavde.
 

Back
Top