Windows 7

nisi me razumeo,ja ne mogu ni da pokrenem instalaciju iz windiwsa a ne mogu ni da butujem disk.
razumeo je on tebe , ali ti nisi njega razumeo , a neznaš da bootuješ disc pre bootovanja windowsa kojeg imaš instaliranog na hdd-u
moraš da uđeš u BIOS i za boot sekvencu odabereš da prvo bootuje sa cd uređaja i tako ga sačuvaš i restartuješ kompjuter , zatim posle restarta ide natpis na ekranu : " press any key to restart from cd .."i krene da izbacuje tačkice za njim tu treba da stisneš bilo koji taster na tastaturi da bi ti disc bootovalo sa cd.
rečenica : E:\Setup.exe is not a walid win32 application - meni govori da si probao da ga pokreneš iz command prompta a on se nalazi pod windowsom.
 
Skinula sam windows 7 rc1,u iso formatu,narezala ga uz pomoc NERA na najsporijoj brzini,i krenula da instaliram,i sve je islo dobro dok nije stigao do expanding windows,tu zakuca ili na 1 ili na 5 procenta i ni makac.Nemam pojma zasto,napominjem da je 32 bitna verzija i da imam sledecu konfiguraciju:Motherboard Asus m2v-mx,procesor amd sempron 3200 plus na 1800 mhz,1gb ram,80gb hard disc,graficka gforce 7200 gs,pa ako neko zna kako da pomogne najljubaznije molim.Ako treba jos nesto o konfiguraciji napisacu.Hvala vam svima unapred. :dash:

Jesi li skinula jednu aplikaciju koja proverava kompatibilnost hardware-a i OS-a Windows 7?

Skini ga sa Microsoftovog site-a.

Po tvojoj konfiguraciji, vidim da imaš 1GB rama. To je minimum za Windows 7.
 
imam problem oko instalacije windows 7 64-bit.kada ubacim instalacioni disk izbaci mi ovako:
This installation disc isn't compatible with your version of windows.To upgade,you need the correct installation disc.For more information,check your computer's system information.To instal a new copy of windows,restart (boot) your computer using the installation disc,and then select custom (advanced).
a kad pokusam da ga pokrenem iz setup-a pise ovako:
E:\Setup.exe is not a walid win32 application

ja imam instaliran xp 32-bit,procesor mi je 64-bit pa bi trebalo da instaliram bez problema windows 7 64-bit.a nece ni da butuje disk.
moze li mi neko reci ako zna u cemu je problem?

A pa ne moze to tako, cela struktura instalacije je 64-bitna tako da ju je nemoguce pokrenuti na 32-bitnom sistemu. Sve ti je u redu sa diskom, samo moras uraditi clean instal, tj da restartijes komp i onda ga bootujes sa diska ;)
 
Interesuje me par stvari.Hteo bi da instaliram Windows 7 OS.Sad imam instaliran XP.Kad instaliram Windows 7 dali mogu da koristim draivere koje sam dobio uz racunar ili moram svaki skidati sa neta (racunar podrzava Vistu) isto i za graficku? Dali programe koje sam koristio na XP mogu koristiti i na Windows 7 (nero,gom plajer,deimon tools,winrar..........).
 
Upravo sam zavrsio instalaciju Win7 i sve je proslo glatko.
Potom sam skinuo potrebne drivere sa ASUS-ovog sajta i instalirao ih. Tu je takodje sve proteklo OK.
Jedino je malo poteskoca bilo oko drivera za TV karticu ali i tu sam se snasao, tj. instalirao sam najnovije Leadtek-ove drivere i sve sljaka.

Mislim da ces morati da poskidas drivere sa net-a jer prvo sto sam pokusao je upravo to sto si pitao: da li mogu da se instaliraju stari driveri ali jock.

Malo je reci da mi se za sada svidja Win7, kako izgleda i kako radi. Za sada je sve OK.
 
E, ovako, imam bootabilnu instalaciju, koja se pokvarila (izgreban DVD ili nešto), koja je radila samo jednom; a imam i ne-bootabilnu instalaciju koja radi... :D
 
Bilo bi korisno znati, a možda neko već zna, kakva će biti cenovna politika MS-a za Win 7, npr. da li će vlasnici XP licenci moći da pazare novi Win 7 po nešto nižoj ceni od one preporučene?
Evo pogledaj kolika je cena u EU(otprilike toliko ce i kod nas da bude)
 

Prilozi

  • Windows 7.jpg
    Windows 7.jpg
    81,2 KB · Pregleda: 20
  • Windows 7 (2).jpg
    Windows 7 (2).jpg
    80,7 KB · Pregleda: 10

Back
Top