Windows

??
Windows 10 version 1903 & 1909 requirements
Processor1GHz or faster CPU or System on a Chip (SoC).
RAM1GB for 32-bit or 2GB for 64-bit .
Hard drive spaceExisting installations: 16GB for 32-bit or 20GB for 64-bit.
Clean install or new PC: 32GB or larger.
Majkrosoftu se treba priznati da su od prvog dana krenuli sa sistemom koji je prilagođeniji 'priglupom' i prosečnom korisniku, za razliku od Linuxa koji tek u zadnjih nekoliko godina ide u tom pravcu! Verovatno vezano i uz patentna prava?
Ove tabele su ti prica za nubine.

https://www.howtogeek.com/425563/how-to-disable-reserved-storage-on-windows-10/

Ako bas kuburis sa prostorom , vazi prica kako za 32bi tako i za 64bit.
Ali ti si specifican , furas hw na kome je Isus kucao na MSN-u.
 
Ove tabele su ti prica za nubine.

https://www.howtogeek.com/425563/how-to-disable-reserved-storage-on-windows-10/

Ako bas kuburis sa prostorom , vazi prica kako za 32bi tako i za 64bit.
Ali ti si specifican , furas hw na kome je Isus kucao na MSN-u.
?? Imam LIČNO iskustvo kod komšije na 32GB tabletu! Trebao sam mu spojiti spoljni disk, naterati ga da apdejt datoteke skine na njega i onda to instalira na C-particiju!
Zašto sam specifičan? Niko od mojih prijatelja i poznanika ili NEMA ništa jače od Dual-Core, ili uopšte i NEMA kompjuter! :super:
 
Neverovatno! Evo kako za sitne novce od nekoliko dolara doći do legalnih Win10: Probano, treba ići samo čista instalacija i nakon aktivacije napiše da su aktivirani digitalnom licencom:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=windows+10+&_sacat=0&_sop=15
APDEJT informacije: Nije baš tako bajno, izgleda ima i muljatora među njima?
Dva primerka su prošla do aktivacije digitalnom licencom. Trećega nije ni prihvatio na početku instalacije, onda je prodavač poslao drugi ključ kojega je prihvatio pri instalaciji, ali M$ ga NEĆE aktivirati? Još trebam ispitati četvrti primerak!
 
Poslednja izmena:
E otkrio si Ameriku 😆
Naravno da je to za mene bilo otkriće! Gnjavio me komšija za njegovu kantu, za mene su to španska sela! :rotf: :rotf: :rotf:
Usput, lepo je to da se Linux po nekim stvarima sve više približava Windowsima, kao i Windows po CENAMA Linuxu! :super: :super:

mint.png
 
Ja mislim da bi theBill Gejtsa trebalo za jajca obesiti na Terazijama! :zcepanje:
Eto, upravo me i drugi komšija uvalio u njesra! Nabavio on povoljno kantu sa Win7 nalepnicom i skršenim OS-om. Kako mu je i disk imao loše sektore, zamenim disk, instaliram Windblowse sa tim ključem i idem ih aktivirati! Kad ono malo morgen, promenjen hardver, treba telefonska aktivacija. Odradim to, uz preko 70 upisanih ID brojeva na telefon, pa onda isto toliko na tastaturu prema automatskoj poruci. zatim hoće on Win10 jer se sedmici uskoro ukida podrška. Dobro, odradim i to, dobijem digitalnu licencu, instaliram programe koje trebam, uredim i gotovo!? Malo Morgen!

To mu je sporo, hoće on sada SSD-disk. Idem klonirati disk, ali mi Acronis nije ni hteo to odraditi, a drugi program napravio neku brljotinu pa više ni jedan disk nije radio! Dobro, nema veze, računam to odmah ponovo instalirati na SSD, biće brzo i bez problema!

I znate šta je bilo: Opet NOVI disk, i opet TELEFONSKA aktivacija... mamicu im nabijem!

mish2.png
 
Tehnologija napreduje , npr sta ako bih ti rekao da noviji telefoni imaju nand memorije koje imaju read/write performanse jako slicne kao SSD na kompu ;)
Slab je to napredak! Pravi napredak će biti kada brza NAND ili slična memorija bude u adresnom polju sistema pa se iz te memorije prebacuje u brži RAM, ili čak, ako je dovoljno brzo, OS već nalazi u memoriji i spreman za rad čim to uključiš. Kao nekada na C-64, Galaksiji itd!
Napredak bi trebao biti Povratak u Prošlost! :super:
Ko to napravi, sa'ranio je Majkrosoft jer bi njima trebalo 100 godina za razviti OS za tako nešto! :zcepanje:
 
Ako ti se pokaze dobar.Prelazim i ja sa Win.8.1 na Win.10.
vratih se sinoc na 8.1

u sustini 10 radi , uz pocetne probleme i nije tako lose

gasio mi se komp malo sporije , nakon 2 i po meseca ,

povremeno nije hteo da pusti fles video , nego izbaci zelenu sliku , a kad smanjis rezoluciju videa onda proradi

verovatno drajveri graficke

i kad da net zasteka povremeno , kao da ukoci na par sekundi.

8.1 mi je radila bolje
 
vratih se sinoc na 8.1

u sustini 10 radi , uz pocetne probleme i nije tako lose

gasio mi se komp malo sporije , nakon 2 i po meseca ,

povremeno nije hteo da pusti fles video , nego izbaci zelenu sliku , a kad smanjis rezoluciju videa onda proradi

verovatno drajveri graficke

i kad da net zasteka povremeno , kao da ukoci na par sekundi.

8.1 mi je radila bolje
Ima li nade za Windblows korisnike? Navodno theBill Gejtsovi više ne rade na 'revolucionarnim i naprednim NOVIM :rotf: :rotf: :rotf: ' Windblowsima , već će samo raditi razne zakrpe i sitne apgrejde!
Kako radi toga ipak moraju da zapošljavaju određeni broj priučenih piskarala programa, oni bi mogli u slobodno vreme raditi na KOMPAKTIRANJU i OPTIMIRANJU sourca Windblowsa tako da bi svaka nova zakrpa značila smanjenje potrebnih resursa i ubrzanje rada računara!

mouse.gif
 
da , sto je veca gomila zakrpa to se manje primecuje
Softveraše najviše raduje kada čuju da su hardveraši sklepali brži procesor, ili ugurali više jezgri u jedno kućište:
Navali rajo, možemo dodati još koji gigabajt svojega smeća, neće to korisnici primetiti.. ( na tim novim kantama, a ko hebe stare, neka kupe nove kante!) :rotf: :rotf: :rotf:
 
vratih se sinoc na 8.1

u sustini 10 radi , uz pocetne probleme i nije tako lose

gasio mi se komp malo sporije , nakon 2 i po meseca ,

povremeno nije hteo da pusti fles video , nego izbaci zelenu sliku , a kad smanjis rezoluciju videa onda proradi

verovatno drajveri graficke

i kad da net zasteka povremeno , kao da ukoci na par sekundi.

8.1 mi je radila bolje
Istu sam stvar i ja napravio.Win.8.1 nije savrsen,ali je stabilniji od Win. 10 jos uvek bar sto se tice apdejta je sigurniji,kada se izapdejtuje ono sto treba za rad raznih programa,Win.8.1 je stabilan i dosta je brzi nego na pocetku.Dok je na Win.10 posle skoro svakog redovnog apdejta pocinje neki problem,sa bagovanjem.
 
Istu sam stvar i ja napravio.Win.8.1 nije savrsen,ali je stabilniji od Win. 10 jos uvek bar sto se tice apdejta je sigurniji,kada se izapdejtuje ono sto treba za rad raznih programa,Win.8.1 je stabilan i dosta je brzi nego na pocetku.Dok je na Win.10 posle skoro svakog redovnog apdejta pocinje neki problem,sa bagovanjem.
Meni na jednoj 'pomoćnoj' kanti već 10 godina stabilno radi XP SP2! Možda zato što nikada nije primila ni jedan apdejt! :rotf: :rotf:
 
Windowsi 64 bita moraju da odrade neke apdejte posle instalacije,da bi programi radili kako treba,ali na Win.10,uvek posle nekog apdejta,te baguje,te dugo pokrece neki program,a o netu i da ne pricam.Dok se to stabilizuje covek pogubi sve zivce.I normalno zazali sto je instalirao taj OS.Mada neki pisu da im ta 10-ka radi dobro,ali probao sam i na dosta mesta sam video dosta problema sa tim OS-om.
 
Windowsi 64 bita moraju da odrade neke apdejte posle instalacije,da bi programi radili kako treba,ali na Win.10,uvek posle nekog apdejta,te baguje,te dugo pokrece neki program,a o netu i da ne pricam.Dok se to stabilizuje covek pogubi sve zivce.I normalno zazali sto je instalirao taj OS.Mada neki pisu da im ta 10-ka radi dobro,ali probao sam i na dosta mesta sam video dosta problema sa tim OS-om.
'Iljade raznih matičnih ploča sa raznim chipsetima u kombinaciji sa 'iljadma raznih OnBoard ili uštekanih komponenti? I onda radiš OS sa 'revolucionarnim i neophodnim' poboljšanjima u odnosu na raniji!? I da to sve radi 'od prve', bez problema? Moguće, ali ne kod Majkrosofta! :rotf: :rotf: :rotf:
 
Ја немам тих проблема са баговањем након апдејта.
Generalizuju ljudi.

Npr neko misli da ako njemu ne radi onda je generalno lose...ništa ne valja itd
Sa druge strane imaš "experte" koji tvrde kako je distribucija koju koriste savršena pošto jedino to i može da radi na toj mašini ...
Ostrašćenost lvl 100 😆
 

Back
Top