Windows 10 problemi

snejks

Elita
Poruka
17.871
Želeo bih da svako od nas iznese svoje viđenje ili problem sa kojim se do sada susretao na windows 10 operativnom sistemu.
S obzirom da se bavim računarima sa windows 10 se srećem mnogo češće od ostalih korisnika , pa tako i sa problemima koje doživljavam sa istim OS-om samostalno ili u kombinaciji sa nekim programima ili stanjem koje vam se može dogoditi u svakodnevnom radu.

Pošto sam započeo ovu temu red je i da ja sam započnem sa problemima koje sam sretao u windows 10 operativnom sistemu.

Problem broj 1: Windows Update
Automatsko ažuriranje operativnog sistema nikada nije bilo najbolje rešeno ni u jednom operativnom sistemu , kod windowsa 10 je specifično da posle instalacije operativnog sistema , sam windows ne funkcioniše baš najbolje i ne ponaša se kako bi smo očekivali da će se ponašati svež i čist OS. Pa tako dok windows 10 ne pokupi najsvežije dopune zna da baguje i zapinje sa učitavanjem operativnog sistema , zašto je to tako ni sam nisam najsigurniji ali sam microsoft je najavio da će se u dogledno vreme dozvoliti kontrola šta se instalira od dopuna sistema pa čak i deinstalacija dopuna koji naprave problem što trenutno nije moguće - barem ne za sve dopune sistema. Trenutno ih je moguće pronaći jedino dubinskim kopanjem po operativnom sistemu a to znaju samo da rade iskusni korisnici windowsa , ovim nisam mislio na staž pod kojim ste koristili Windows kao operativni sistem nego znanje da se radi sama administracija sistema. Čak i iskusni administratori znaju da imaju probleme pogotovu sa računarima ubačenima u domen.

Problem broj 2: Windows defender
Praktično antivirus koji je Microsoft napravio i ugradio se ne ponaša baš najbolje u kombinaciji sa operativnim sistemom windows 10 , često blokira i instalacije koje su 100% sigurne i potiču sa bezbednih lokacija , ali ih je neko u MS-u stavio negde na blacklistu i on sada blokira iste. Navodno se antivirus može isključiti pri instalaciji , ali je istina da je on i dalje aktivan jer su njegovi delovi integrisani u windows takođe aktivni , čak ni isključivanjem u registri bazi i disablovanjem Windovsa defender tamo , se ne eliminiše u potpunosti čak i onda zna da blokira i pravi probleme sa instalacijama.

Problem broj 3: Mreža i deljenje dokumenata u mreži
Pravljenje mreže u mrežnoj grupi je isključeno u windowsu 10 , jedna od najvećih grešaka microsofta jer deljena dokumenta se često ne vide na računarima međusobno , pobogu ne vide se često ni računari između sebe a kamoli deljena dokumenta a još manje deljeni diskovi , čak je i MS sam priznao da taj deo windowsa nije baš najsretnije rešen , lično mišljenje je da je u windows 7 mnogo bolje rešen taj problem.

vi nastavite sada dalje
 
Meni je najveci problem sto printer i skener nece da mi rade na Win.10,a nisam u mogucnosti da kupijem nesto novije sta odgovara Win.10.Drugo,nervira me sto nece da instalira neke programe koji nisu piratski.Trece ima dva programa koji su mi potrebni i koji imaju kreck,a to su IDM i Malwarebytes.Imaju ti Trial programi i nije mi problem imam neogranicen net,pa bi mogao da ih skidam svakih 15 dana,ali sta cu kada mi zatreba,a njemu istekla verzija i kad hocu nesto da skinem sa neta i You Tube-a,moram da ga deinstaliram pa ponovo da instaliram drugi,pa tu idu restarti i posle deinstalacije i instalacije.Na Win.8.1 mi rade ti hardveri,a i ti programi.Probao sam da apgrejtujem Win.10 sa Win.8.1 i uspelo je bez problema,ali bagovi do djavola.Bio sam po 10-ak dana i vratio na Win.8.1.I ne bih da mi Microsoft odlucuje sta cu da instaliram,a sta ne.Microsoft je postao bezobrazan i sa Skypom.Sada mora Microsoftov nalog,ne moze na licni kao nekada.Kada budu popravili neke stvari,ne kazem da necu preci na njega,ali da mi OS,odredjuje sta cu da radim,a sta ne pa to nece moci.Rekao sam ranije,posto sad imam Win.7,Win.8. i Ubuntu,da cu kada izbace 7-su da predjem na neki Linux.Inace na Ubuntu mi prihvata svaki hardver koji prikljucim i tamo imas programa koji su free,a ima i koji treba da se plate,ali ima mnogo besplatnih programa koji odradjuju sve sto mi treba,a ne postavljaju mi nikakav uslov.
 
meni je nekako fino kad radim u tome toliko koliko radim, hvala ti windowse 10
što ne znači da vi nemate probleme neke
i office 16 koristim bolji je od 10 :P
ok znači koristim neke programe uglavnom ev. nešto malo uključi i znanje programiranja
 
Na W10 mi ne radi printer-skener
na XP-u radio

- - - - - - - - - -

Meni je najveci problem sto printer i skener nece da mi rade na Win.10,a nisam u mogucnosti da kupijem nesto novije sta odgovara Win.10.Drugo,nervira me sto nece da instalira neke programe koji nisu piratski.Trece ima dva programa koji su mi potrebni i koji imaju kreck,a to su IDM i Malwarebytes.Imaju ti Trial programi i nije mi problem imam neogranicen net,pa bi mogao da ih skidam svakih 15 dana,ali sta cu kada mi zatreba,a njemu istekla verzija i kad hocu nesto da skinem sa neta i You Tube-a,moram da ga deinstaliram pa ponovo da instaliram drugi,pa tu idu restarti i posle deinstalacije i instalacije.Na Win.8.1 mi rade ti hardveri,a i ti programi.Probao sam da apgrejtujem Win.10 sa Win.8.1 i uspelo je bez problema,ali bagovi do djavola.Bio sam po 10-ak dana i vratio na Win.8.1.I ne bih da mi Microsoft odlucuje sta cu da instaliram,a sta ne.Microsoft je postao bezobrazan i sa Skypom.Sada mora Microsoftov nalog,ne moze na licni kao nekada.Kada budu popravili neke stvari,ne kazem da necu preci na njega,ali da mi OS,odredjuje sta cu da radim,a sta ne pa to nece moci.Rekao sam ranije,posto sad imam Win.7,Win.8. i Ubuntu,da cu kada izbace 7-su da predjem na neki Linux.Inace na Ubuntu mi prihvata svaki hardver koji prikljucim i tamo imas programa koji su free,a ima i koji treba da se plate,ali ima mnogo besplatnih programa koji odradjuju sve sto mi treba,a ne postavljaju mi nikakav uslov.

Malware bytes zaboravi.
Skini i instališi (besplatan je)
Hitman Pro
Mnogo je bolji.
Samo biraj X32 ili X64
 
Problem broj 4: Problemi sa instalacijama profesionalnih programa
Windows 10 zna da napravi dosta problema sa instalacijama programa , naprimer u firmi se koristi licencirani "Panda" antivirus , zna da napravi da se pojedinim na računarima posle instalacije (znači ne na svima nego na nekih 5% računara) jednostavno zablokira ceo start meni , možeš do sutra da ga skidaš i stavljaš ne vredi -jednostavno start meni ne radi dok je Panda gore čim ga skineš sve normalno radi a staviš li neki drugi antivirus šljaka bez problema- mada ovo je možda problem vezan za sam windows defender, da se dva antivirusa na istom kompjuteru ne trpe , i možda je tu MS uprskao stvar jer je prisilio korisnike na windows defender po automatizmu i lako se može desiti pre ili kasnije da zbog defendera popije tužbu - ako već nije i prođe kao sa media plejerom i internet explorerom. Takođe sam imao problem sa instalacijom drajvera za HP multifunkcijski koji radi pod windows 10 a drajverski set skinut sa zvaničnog HP sajta , zatim programima Irfan wiew -besplatan program za obradu fotografija ne dozvoljava pristup samom sajtu i njegov download , zatim Izarc besplatan program za komprimovanje sa popularnim formatima zip i rar i još par programa - nema smisla da sve navodim ovde.
 
Ma dajte, koja bre firma koristi Panda antivirus. Je l' to vic.

HP takodje izbegavati. Ne samo zbog drajvera i bezobrazluka, nego jednostavno ima boljih stampaca. Kyocera, na primer.

Ili jos bolja varijanta iznajmljivanje stampaca, gde za male pare iznajmite stampac/skener koji ce da opsluzi 50 ljudi bez problema + tehnicka podrska koja ce da resi i probleme sa instalacijom ako ih bude, a nece jer nije HP.

Ako je nesto radilo na Xp-u, tipa stampac skener onda ima 20 godina. Ocekivano je da prozvodjaci zele da kupite njihov novi proizvod i da ne zele da prave drajvere ili povlace postojece drajvere.

Moze da nema veze sa microsoftom.

A moze i da ima. Evo ja imam grafiku na ploci za koju su u dogovoru svuda sa neta skinuli drajvere za sedmicu. Na srecu ima i dobrih kompanija koje su ostavile drajvere na njihovom sajtu uprkos debilima iz intela i microsofta.

Dakle, kao i u ovom slucaju uglavnom za vecinu stvari postoji zaobilazno resenje.
 
Ma dajte, koja bre firma koristi Panda antivirus. Je l' to vic.

HP takodje izbegavati. Ne samo zbog drajvera i bezobrazluka, nego jednostavno ima boljih stampaca. Kyocera, na primer.

Ili jos bolja varijanta iznajmljivanje stampaca, gde za male pare iznajmite stampac/skener koji ce da opsluzi 50 ljudi bez problema + tehnicka podrska koja ce da resi i probleme sa instalacijom ako ih bude, a nece jer nije HP.

Ako je nesto radilo na Xp-u, tipa stampac skener onda ima 20 godina. Ocekivano je da prozvodjaci zele da kupite njihov novi proizvod i da ne zele da prave drajvere ili povlace postojece drajvere.

Moze da nema veze sa microsoftom.

A moze i da ima. Evo ja imam grafiku na ploci za koju su u dogovoru svuda sa neta skinuli drajvere za sedmicu. Na srecu ima i dobrih kompanija koje su ostavile drajvere na njihovom sajtu uprkos debilima iz intela i microsofta.

Dakle, kao i u ovom slucaju uglavnom za vecinu stvari postoji zaobilazno resenje.
Pretpostavljam da se šališ za Pandu, ona ima rating detekcije i uklanjanja kao i sve vrste zaštita kao i kasperski ili eset i ostali vrhunski antivirusi s tim što je na testiranjima broj lažnih detekcija veći za nekih 1,6 procenata , inače pričamo o izuzetno restriktivnom antivirusu koja radi svoj posao na najvišljem mogućem nivou .
Takođe i ono za HP sam shvatio kao šalu :)
Pa iznajmljivanje Štampača je ok za štampanje računa i slično što mora da ide u velikim količinama ali velike firme imaju mnogo i papirologije (koja je po meni nepotrebna) za koji iznajmljivanje štampača i nije neko rešenje tako da u firmi postoji ijedno destak velikih mrežnih multifunkcijskih štampača , pa plotera pa štampača u boji itd. isto tako i mnogo malih štampača laserskih naravno kao i pa matričnih pa sve to zahteva i ljude :)
 
A sto kao salu. Je l' tebi treba da stampas ili da se igras?

Ako ces da se zezas onda kupi HP, ali nemoj onda da se zalis na forumu kako ne radi.

Ako hoces stampac, onda je to drugo pitanje. Za pocetak idi kod nekog ko stvarno mnogo stampa. Probaj da nadjes tamo neki HP.
 
A sto kao salu. Je l' tebi treba da stampas ili da se igras?

Ako ces da se zezas onda kupi HP, ali nemoj onda da se zalis na forumu kako ne radi.

Ako hoces stampac, onda je to drugo pitanje. Za pocetak idi kod nekog ko stvarno mnogo stampa. Probaj da nadjes tamo neki HP.

Meni baš HP (Štampač i skener)
instalisan sa originalnog CD-a na W10 ne radi
(javlja bad OS system)
a na XP-u je sve super radilo
 

Back
Top