welcom screen-kako ga se resiti

gestapo

Obećava
Banovan
Poruka
55
Pri paljenju pc-a ili kad mi se upali screensaver/pa kad ga prekinem/ prvo mi se pojavi welcom screen gde moram da kliknem na moj user account da bi mi se pojavio desktop.
kako to da iskljucim da bi mi se odmah pojavljivao desktop.probao u control panel/user account ali nista.
 
gestapo:
Pri paljenju pc-a ili kad mi se upali screensaver/pa kad ga prekinem/ prvo mi se pojavi welcom screen gde moram da kliknem na moj user account da bi mi se pojavio desktop.
kako to da iskljucim da bi mi se odmah pojavljivao desktop.probao u control panel/user account ali nista.
Display Properties> Screensaver> odčekiraj "on resume display welcome screen"
 
RedDragon:
Skini servisni paket za .net framework 1.1 sa microsofta i resices problem oko prijavljivanja pri paljenju kompa.

ok, i ja sam danas naleteo na sličan problem na jednom računaru (WinXP SP2)...

Kad sam u user accounts isključio "Use welcome screen" jedino što se promenilo je to da se prilikom logina pojavljuje login prozorče koje podseća na ono iz windows 2000, i opet moram da kliknem na ok. I izgled shutdown opcija je tada promenjen na win2k look.
Ako je welcome screen uključen, sve je klasično, osim što se pojavljuje welcome screen (logično). Dakle, ne mogu da ga uklonim...
Na tom računaru je postojao .NET Passport account koji je izbrisan...

Da li će taj service pack za framework sigurno da reši ovaj problem ?
 
Nesto sam uspeo i skapirao. Poenta je da je to skrivena kartica i nepostoji druachiji pristup do nje osim ove komande. Ovde mu je po default-u lokacija C:\WINDOWS\system32\control.exe (control panel) medjutim nepostoji ikonica za nju mora da se napravi naknadno, to sam sada uradio i stavio na desktop. userpasswords2 (nepostoji prilaz osim komandom run), iz command promt-a ne funkcionise a trebalo bi. Koliko sam do sada razumeo. Evo ukoliko nekome zatreba.
 
Кулиража:
Kad udjes u User accounts - Chnagde the way....
Cekiraj obe opcije (za drugu ti je svejedno, ali je cekiraj).
Posle toga pogledaj da li ti je guest nalog ukljucen i da li pored tvog postoji jos neki nalog. Ako postoji, ukloni ga i resio si problem.

Pa to je bilo prvo što sam i uradio, isključivao i uključivao te 2 opcije (mada ako je welcome isključen, isključen je i Fast user switching), ali se uvek pojavljuje neki oblik logina...

Autobus 88:
Opet se cimate oko besmislenih stvari. Ja sam se toga resio tako sto sam otiso i iskljucio skrin seiver, zatim u power opsons-u podesio da mi se monitor ugasi nakon 3 minutes i resio problem

i šta sa time, kako to gasi login prompt prilikom uključivanja windowsa ?

sad prikupljam sve moguće ideje, do sutra moram da rešim problem.... hvala
 

Back
Top