WEB CAMERA

DejanProgramer

Početnik
Poruka
4
Please, Help!!! Braco Srbi...
Imam potrebu da nabavim veb kameru, ali solidnog kvaliteta. Da osetljivost kamere bude dobra i u uslovima smanjene osvetljenosti, solidnu rezoluciju (od 640x480 pa navise), 30 framova po sekundi, a da uz sve to kosta do 200 eura.

Takodje cenio bih misljenje svih Vas ako mi pomognete oko izbora projectora koji bi imao radni vek lampe preko 4000 sati za cenu oko 1200 eura.
 
Pa brate ti si baš rešio da uložiš kintu..........

Ako ne znaš šta valja,znaš šta je skupo..................to ti je to,ako si me shvatio!!!
 
web kamere su kao i sve ostalo uznapredovale u poslednje vreme, tako da 90% njih daju rezoluciju od 640 48- i imaju oko 30ak frejmova...takodje su resili problem smanjene svetlosti...
medjutim jos uvek su veb kamere...

a ti ako hoces da das 200e za web kameru..onda... :)
dodaj jos malo pa kupi obicnu hend kameru i spoji je na komp pa nek ti sluzi kao web...
imaces odlicnu sliku
..
medjutim i to ti mnogo ne vredi jer je namena web kamere da te neko tamo negde vidi...a programi koji to omogucavaju imaju uglavnom ogranicenje u broju frejmova...
+ ogranicenje u tvojoj brzini neta kao i u brzini neta tog ko gleda...
tako da je mala razlika izmedju kamere od 30e i 100e ..
utisak da je ova skuplja bolja je samo kada gledas sam sebe u off line rezimu :)
a to radi i ogledalo od 500dindzi..
aj poz
 
Hvala Ivane puno na savetu, bas si Car!!!
Mada mislim da brzina nema bas mnogo veze sa kvalitetom. Bitno mi je da me neko tamo dobro vidi, a dali sporo ili brzo nije mi bitno...
Kako mislis da povezem hand kameru na Internet?
Poz....
 
Hvala Cvetko!!!
Ali imam primarni pristup u firmi sa protokom 2Mbit/s, dovoljan kapacitet za prenos slike u realnom vremenu...
Konferencijske veze u firmi su ucestale, pa mi je iz tih razloga potrebna Web kamera solidnih kvaliteta...
Pomagajte ...
 
tu neku kameru mozes privezati preko usb-a ukoliko ima ili firewire...
sve sto ti treba je neki softver...
ima ih na netu milion, :)

e da inace imam neku..hmh...recimo no name kameru koja daje 640-480 i cini mi se 24f ...kostala je nekih 1400 din. solidno se vidi...
medjutim ako trazis malo kvalitetniju sliku prijateljski predlazem da se otvoris za nekih 3-4 iljadarke...
u krajnjem slucaju svuda ce te ljubazni prodavci posavetovati a mozes i na licu mesta da probas...
mada opet ako imas vec 200e da das za web kameru ubi dve muve jednim udarcem :)
aj poz
 
Kao sto sam ti reko ja imam genius i veoma sam zadovoljan.Koristim softver koji sam dobio uz kameru.Inace na internetu idem preko msn messengera.vidim se stalno sa rodjacima u nemackoj i danskoj i zbog veze koja mi je slaba odlicno se cujemo preko mikrofona i vidimo .Slika moje kamere je fenomenalna prema onome sto mi oni kazu a i video sam kod mog druga na kompijuteru kakva je slika.Njegova je dosta bleda u odnosu na moju.Moja je malo tamnija a njegova svetlija ali likovi su dosta zamuceni.Bilo koju kameru da kupis 25-35e moze biti odlicna.Slike koje sam radio sa njom veoma sam zadovoljan.Predlazem ti da odes do prodavca i zahtevas dati dozvole da vidis koja kamera kakvu sliku daje.
 

Back
Top