Вукадиновић: Најјачи адут ове власти је одсуство реалне политичке алтернативе

jedina ,doduse delimicna politicka alternativa ovoj vlasti je bio ds ,koji je pocepan egoizmom bivseg nam predsednika

i sta reci o politici i politickim partijama kad jedan narcis moze pocepati stranku i time unistiti opoziciju

a od naznaka neke ozbiljne politicke opcije nema ni traga

treba nam opcija koja ce shavtiti znacaj poljoprivrede , jer ona je jadan od nasih aduta , naravno uz porast izvoza gde god se moze
 
Poslednja izmena:
Ponoviću jer vidim da je svima promaklo.

Postoji realna opcija zasnovana na opštenarodnom protivljenju NATO kakva bi mogla postati veoma jaka ukoliko bi Rusija počela da se bavi Srbijom bar upola koliko se NATO bavi.

Има ту мала зачкољица.

Општи народ заболе и паткица и минџица за НАТО.
 
E sada ozbiljno. Ocigledno da na nasoj politickoj sceni ne postoji ni jedna partija koja moze da skloni sa vlasti SNS. Zasto? Ljudi se plase, da posle ovih mogu da dodju jos gori. Plase se sta ovi jos mogu da urade i da sledeci nastave istu politiku, kao sto je slucaj sa SNSom koji je sve preuzeo od DSa. Ne verujem da Srbija nema kadrove, ali na zalost ti kadrovi se ne nalaze u partijama i beze od politike kao djavo od krsta. Cak i da se napravi neka nova politicka opcija, u njoj ce ponovo preovladjivati kadrovi koji zaziru od pametnih ljudi. Mozda je tu i problem sto se pametni ljudi klone politike.

Kada bi se SRS, DSS i Dveri udruzile, ali i ostale patriotske partije, opet bi dosli do toga da imamo neki DOS. Zna se sta su ovi radili. Ali jedno je sigurno da ovako vise ne moze. Zato mozda i klizimo u anarhiju o kojoj govori Edmond Dantes. Stvarace se grupe ljudi koje ce imati neku svoju ideologiju. Samo pitanje je koliko te grupe mogu da uticu da dodje do promene vlasti.

Treba nam nova partija koju ce napraviti gradjani a ne politicari. Vrlo prosto. I koja ce imati siroku podrsku.

Sve sam ubedjeniji da to uopste nije tako tesko postici, posebno sa trenutnom situacijom u tzv. opozicionim snagama (koje, prakticno, ni ne postoje).

DS je mrtva, i treba da bude, ostali ne znaju ni sta hoce, i mozda je i to dobro, jer su sve svi zapravo vec pokazali.

Dakle, TREBA NAM NESTO NOVO sto cemo sami napraviti. Namece se Island kao uzor, gde se ustav pisao na sajtu, i svi mogli da komentarisu, a proces vodila grupa gradjana raznih profila.

Samo je neophodno da onaj ko to sve koordinira bude patriota i pametan/mudar.

Naravno, ja ovde predpostavljam kao cilj jacanje Srbije i orijentaciju ka Istoku (Rusija, Evroazija, Kina,...). EU - zbogom, mada od njih mozemo uzeti sve sto se pokazalo dobrim (zakoni itd) - nikakav problem. I saradnja sa EU moze (i mora, na kraju krajeva) da postoji, ali adekvatna, ni tu nema problema.
 
Европљанима је пун куфер Амера, а против Руса немају ништа.

Imaju kolko imaju, al postoji realno sagledavanje opasnosti od toga da Evropa zbog američkih interesa u 21. veku izgubi nove milione nakon onih 100 miliona koje je izgubila u 20.

- - - - - - - - - -

Treba nam nova partija koju ce napraviti gradjani a ne politicari. Vrlo prosto. I koja ce imati siroku podrsku.

Sve sam ubedjeniji da to uopste nije tako tesko postici, posebno sa trenutnom situacijom u tzv. opozicionim snagama (koje, prakticno, ni ne postoje).

DS je mrtva, i treba da bude, ostali ne znaju ni sta hoce, i mozda je i to dobro, jer su sve svi zapravo vec pokazali.

Dakle, TREBA NAM NESTO NOVO sto cemo sami napraviti. Namece se Island kao uzor, gde se ustav pisao na sajtu, i svi mogli da komentarisu, a proces vodila grupa gradjana raznih profila.

Samo je neophodno da onaj ko to sve koordinira bude patriota i pametan/mudar.

Naravno, ja ovde predpostavljam kao cilj jacanje Srbije i orijentaciju ka Istoku (Rusija, Evroazija, Kina,...). EU - zbogom, mada od njih mozemo uzeti sve sto se pokazalo dobrim (zakoni itd) - nikakav problem. I saradnja sa EU moze (i mora, na kraju krajeva) da postoji, ali adekvatna, ni tu nema problema.

Partije nažalost nastaju tako što ih organizuju obaveštajne službe.
Kad Rusi budu rešili, imaćemo i mi ovde alternativu NATO partijama.
 
Ponoviću jer vidim da je svima promaklo.

Postoji realna opcija zasnovana na opštenarodnom protivljenju NATO kakva bi mogla postati veoma jaka ukoliko bi Rusija počela da se bavi Srbijom bar upola koliko se NATO bavi.
Ma kakvo protivljenje, ako uspeju narodu da objasne da ce s NATO ziveti bolje eto nas u tome. Ljudi sad mnogo vise gledaju od cega se zivi nego nacionalne parole. A svako zna da se na Zapadu zivi bolje nego u Rusiji.
 
Ma kakvo protivljenje, ako uspeju narodu da objasne da ce s NATO ziveti bolje eto nas u tome. Ljudi sad mnogo vise gledaju od cega se zivi nego nacionalne parole. A svako zna da se na Zapadu zivi bolje nego u Rusiji.

Naročito kad pogledaju Grčku, a može i Bugarsku koja će predviđam uskoro da okrene ćurak.
 
Ma kakvo protivljenje, ako uspeju narodu da objasne da ce s NATO ziveti bolje eto nas u tome. Ljudi sad mnogo vise gledaju od cega se zivi nego nacionalne parole. A svako zna da se na Zapadu zivi bolje nego u Rusiji.

Људи гледају од чега се живи и све више схватају да због интернационалних прича осташе без гаћа.
 
Dobar deo Evrope je pred dilemama gde da stane u sukobu između Rusije i NATO
Dober deo Evrope je pre koju deceniju pobegao od Rusa glavom bez obzira.

Nego da se vratimo na Vukadinovica - to je ono sto sam vam ja ponovio vise puta, da zaista nema prave alternative. To se odnosi i na radikale, nikom ovde nije vise do ratova i sukoba sa svima. Sorry, ako hocete vlast moracete da se menjate. A to necete.
 
Dober deo Evrope je pre koju deceniju pobegao od Rusa glavom bez obzira.

Nego da se vratimo na Vukadinovica - to je ono sto sam vam ja ponovio vise puta, da zaista nema prave alternative. To se odnosi i na radikale, nikom ovde nije vise do ratova i sukoba sa svima. Sorry, ako hocete vlast moracete da se menjate. A to necete.

Sovjeta , a ne Rusa, a Rusiji se danas vraća.
 
Naročito kad pogledaju Grčku, a može i Bugarsku koja će predviđam uskoro da okrene ćurak.
E bas si nasao štihove - Grci su bili bedak totalni pre ulaska u EU. Mi smo ovde imali izreku ''duzan kao Grcka'' pre 40 i vise godina, a posle su dobili silne pare kad su primljeni koje su spiskali na gluposti i sad kukaju. A tek Bugari, bili su takav bedak da smo im mi bili san snova, a sad su negde egal s nama.
Sovjeta , a ne Rusa, a Rusiji se danas vraća.
Aha, vidim ubise se od zelje za tim.

Mi ovde jednostavno imamo 3 osnovne grupacije - ove sto su sad na vlasti, one sto su smenili Slobu i drustvo koje sa Slobinom smenom ne moze da se pomiri, pa bi sve da vrati u jos goroj varijanti (radikali & co). Niko su tu nije proslavio i zato je narod sit svih. Na sledecim izborima ako se ne bude pojavio neko mimo nabrojanih izlaznost ce biti 30%, ako i toliko bude.
 
Ponoviću jer vidim da je svima promaklo.

Postoji realna opcija zasnovana na opštenarodnom protivljenju NATO kakva bi mogla postati veoma jaka ukoliko bi Rusija počela da se bavi Srbijom bar upola koliko se NATO bavi.

pa i nisi ti neka buudala. i ja mislim da bi to mogao postati motor srpskog uzdizanja.samo ni ja ne vidim ko bi mogao kanalisati to opstenarodno protivljenje. bravo

- - - - - - - - - -

Ma kakvo protivljenje, ako uspeju narodu da objasne da ce s NATO ziveti bolje eto nas u tome. Ljudi sad mnogo vise gledaju od cega se zivi nego nacionalne parole. A svako zna da se na Zapadu zivi bolje nego u Rusiji.

link? ja bas nisam siguran da se na zapadu zivi bolje nego u rusiji
 
Dober deo Evrope je pre koju deceniju pobegao od Rusa glavom bez obzira.

Nego da se vratimo na Vukadinovica - to je ono sto sam vam ja ponovio vise puta, da zaista nema prave alternative. To se odnosi i na radikale, nikom ovde nije vise do ratova i sukoba sa svima. Sorry, ako hocete vlast moracete da se menjate. A to necete.

po TEBI su radikali poveli ove ratove????
 
E bas si nasao štihove - Grci su bili bedak totalni pre ulaska u EU. Mi smo ovde imali izreku ''duzan kao Grcka'' pre 40 i vise godina, a posle su dobili silne pare kad su primljeni koje su spiskali na gluposti i sad kukaju. A tek Bugari, bili su takav bedak da smo im mi bili san snova, a sad su negde egal s nama.
Aha, vidim ubise se od zelje za tim.

Mi ovde jednostavno imamo 3 osnovne grupacije - ove sto su sad na vlasti, one sto su smenili Slobu i drustvo koje sa Slobinom smenom ne moze da se pomiri, pa bi sve da vrati u jos goroj varijanti (radikali & co). Niko su tu nije proslavio i zato je narod sit svih. Na sledecim izborima ako se ne bude pojavio neko mimo nabrojanih izlaznost ce biti 30%, ako i toliko bude.

U 20. veku sa lica zemlje nestalo je 100 000 000 Evropljana .
Ponoviti to u 21. veku značilo bi katastrofu od koje bi korist imali samo neevropski inicijatori sukoba.

Sve više je Evropljana koji razaznaju ovo o čemu pričam.
 
Ma kakvo protivljenje, ako uspeju narodu da objasne da ce s NATO ziveti bolje eto nas u tome. Ljudi sad mnogo vise gledaju od cega se zivi nego nacionalne parole. A svako zna da se na Zapadu zivi bolje nego u Rusiji.

Ali,veoma je teško objasniti nešto što je potpuna neistina.Sa NATO se živi siromašnije nego bez njega.To se može dokazati prostom matematikom.Uostalom,NATO više skoro da i ne postoji.Ostale su samo 3 članice : USA,UK i Estonija.Ostali više ne izdvajaju onoliko novca koliko bi trebalo i koliko je ugovorom propisano iz budžeta za NATO.Ne može više niko da troši novac i živote zarad američkih interesa.To je moglo 1999.Danas ne.
 
Ma kakvo protivljenje, ako uspeju narodu da objasne da ce s NATO ziveti bolje eto nas u tome. Ljudi sad mnogo vise gledaju od cega se zivi nego nacionalne parole. A svako zna da se na Zapadu zivi bolje nego u Rusiji.


Najveci fazon je u tome sto se ne dobija nista clanstvom u NATO i EU. Da se nesto moze dobiti bio bih i ja za. Zapad i da hoce da nesto pomogne Srbiji nema vise love sve ode na spasavanje Spanije,Italije i Grcke, ni SAD ne cvetaju ruze. ZApad nije spreman ni prebijenu paru da potrosi na Srbiju! Kad je srpsko preduzece dobilo posao za ispumpavanje vode iz potopljenih kopova uglja, digla se cela EU masinerija da kaze kako srpska kompanija nije trebala da dobije posao posto "nema iskustva". Digli su se jer necezapadna kompanija zaraditi pare pa ce pare ostati u Srbiji, to je ono sto ih je najvise iznerviralo. Koloniji nije namenjen prosperitet!
U ostalom da zapad hoce Srbiju u svom jatu nebi je bombardovao i unistio kao sto jeste. Iluzija je da ce nam i Rusi dati milione i milijarde, nema od toga nista! Najbolja je pozicija da gledamo iskljucivo svoja posla!
 
Najveci fazon je u tome sto se ne dobija nista clanstvom u NATO i EU. Da se nesto moze dobiti bio bih i ja za.

Не. Ти ни тада не би био за.Јер ти се не водиш интересом, већ емоцијама. Братска (или сестринска) љубав према Русији ти помути памет, а љубав увек помути памет, па си зато против ЕУНАТО. Видиш, ти кажеш истину, да од НАТОЕУ нећемо добити ништа и зато си против. Али и од братскосестринске љубави нећемо добити ништа али ниси против Русије. Дакле, (не)добијање ничега није разлог зашто си против нечега, јер да је то разлог, ти би био и против Русије, а не само против НАТОЕУ. Разлог твог противљења НАТОЕУ је љубав према Русији. То је лепо. Али, љубав, као што рекох, увек помути разум. Из сваког твог поста је јасно да ти је љубав окупирала мозак и ниси у стању д расуђујеш рационално.
 

Back
Top