Vučić: Junajted može, a večiti ne?

Slažem se.I u Španiji su klubovi udruženja građana(članova),mada čini mi se da je nemački model bolji jer dozvoljavaju i deoničarima da učestvuju u vlasništvu(i ulažu kapital) ali nikada preko 49% :ok:

Bundesliga ima njavecu posetu na svetu od fudbalskih liga a od 5 najjacih liga imaju najjeftinije karte. Plus da bi klubovi dobili licencu moraju da imaju akademiju.
 
Slažem se.I u Španiji su klubovi udruženja građana(članova),mada čini mi se da je nemački model bolji jer dozvoljavaju i deoničarima da učestvuju u vlasništvu ali nikada preko 49% :ok:

Recept bi bio da drzave nastale raspadom SFRJ vojni budzet pokriva domaci nogomet i nesto ostalih sportova. Jedino na taj nacin mozemo uspjesno ratovati protiv Europe.
 
Ti franjevac idi da malo pogledaš utakmice sa Tikvom , Tunom , Fljamortarijem...........i ostalim mega , giga , ultra klubovima :mrgreen:

Moj Radnicki nije nikad igro sa tim velesilama evropskog fuzbala :lol:

- - - - - - - - - -

Recept bi bio da drzave nastale raspadom SFRJ vojni budzet pokriva domaci nogomet i nesto ostalih sportova. Jedino na taj nacin mozemo uspjesno ratovati protiv Europe.

Onda bi rezultat bio isti ko u fudbalu :lol:
 
Ozbiljno rečeno,

u situaciji koja vlada Srbijom, svakako je bolje da se svi klubovi privatizuju.

Jasno je da samo tako može sport da prosperira, jer amaterstvo je završeno još pre smrti tita.

Zatvorila bi se vrata ili barem smanjio manevareski prostor "menadžerima" koji sada tresu našim fudbalom i koji su ga zajedno sa partnerima iz FSS-a i klubova i spustili na ovaj nivo gde je danas. Bez toga nema oporavka ni klubova ni saveza. Prvo se rešiti unutrašnjih parazita(političara) pa onda spoljašnjih(menadžera). A onda lečenje i oporavak . Nema drugog načina.
 
Poslednja izmena:
Zatvorila bi se vrata ili barem smanjio manevareski prostor "menadžerima" koji sada tresu našim fudbalom i koji su ga zajedno sa partnerima iz FSS-a i klubova i spustili na ovaj nivo gde je danas. Bez toga nema oporavka ni klubova ni saveza. Prvo se rešiti unutrašnjih parazita(političara) pa onda spoljašnjih(menadžera). A onda lečenje i oporavak . Nema drugog načina.
Tačno!

Zemlja je puna parazita na svim nivoima, u svim sverama života.
 
Poslednja izmena:
Privatizacija klubova mi deluje kao nesto sto ipak nije moguce.Jer sta ako taj vlasnik za koju godinu odluci da od fudbalskog kluba napravi hokejaski klub.Dosta je to rizicno.Mozda je bolja varijanta da drzava preko svojih sluzbi povede racuna kuda idu pare recimo od prodaje igraca.Jer ako uzmemo cinjenicu da su nasi klubovi zaradili desetine milona od prodaje igraca onda samo neko treba da povede racuna gde te pare idu.Prema tome privatizacija nije obavezna.Osim toga sta ako tog privatnika policija uhapsi zbog recimo utaje poreza?Onda ce se ceo klub urusiti kao kula od karata.A ne smemo da dozvolimo da se to desi Zvezdi i Partizanu.
 
Privatizacija klubova mi deluje kao nesto sto ipak nije moguce.Jer sta ako taj vlasnik za koju godinu odluci da od fudbalskog kluba napravi hokejaski klub.Dosta je to rizicno.Mozda je bolja varijanta da drzava preko svojih sluzbi povede racuna kuda idu pare recimo od prodaje igraca.Jer ako uzmemo cinjenicu da su nasi klubovi zaradili desetine milona od prodaje igraca onda samo neko treba da povede racuna gde te pare idu.Prema tome privatizacija nije obavezna.Osim toga sta ako tog privatnika policija uhapsi zbog recimo utaje poreza?Onda ce se ceo klub urusiti kao kula od karata.A ne smemo da dozvolimo da se to desi Zvezdi i Partizanu.

Nijedan vlasnik ne bi to uradio jer u fudbalu se vrte ogromna sredstva,za razliku od hokeja npr. a uostalom ima modela privatizacije koji onemogućavaju takav scenarijo(pomenuti Španci i Nemci).
 
Koji je model najbolji ,Nemacka ,Spanija ,Engleska, Kod nas ima rizika da npr. navijaci ne pihvate gazdu i bojkotuju klub.Niko ne dolazi na utakmice.Pogledajte Terzica ,Djurica to i ne zeli da klub napreduje.Vec sto pre da se proda igrac. Zato nemamo kontinuitet u klubu gde bi trebalo max,zameniti 2~3 igraca godisnje a ovi zamene 15 slicaj Zvezde. Hajde da malo diskutujemo sta bi bilo najbolje. Nisu politicari bas dobri za rasprave o sportu.Jesam za privatizaci imam primer FK Grashopers ima 101 akciju i akcionara svaka neka bude po milion evra.Niko ne moze da ima vise od 5.
 
Koji je model najbolji ,Nemacka ,Spanija ,Engleska, Kod nas ima rizika da npr. navijaci ne pihvate gazdu i bojkotuju klub.Niko ne dolazi na utakmice.Pogledajte Terzica ,Djurica to i ne zeli da klub napreduje.Vec sto pre da se proda igrac. Zato nemamo kontinuitet u klubu gde bi trebalo max,zameniti 2~3 igraca godisnje a ovi zamene 15 slicaj Zvezde. Hajde da malo diskutujemo sta bi bilo najbolje. Nisu politicari bas dobri za rasprave o sportu.Jesam za privatizaci imam primer FK Grashopers ima 101 akciju i akcionara svaka neka bude po milion evra.Niko ne moze da ima vise od 5.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Članski_model_upravljanja_nogometnim_klubovima_(Socios_model)

Imaju ovde npr. primeri Barse i Bajerna.
Nema gazde,svi članovi učestvuju ali nema ni profita pojedincima osim plate :D I zahteva popunjene stadione da bi funkcionisao. Znači nema šanse kod nas da zaživi :(
 
Poslednja izmena:
Nijedan vlasnik ne bi to uradio jer u fudbalu se vrte ogromna sredstva,za razliku od hokeja npr. a uostalom ima modela privatizacije koji onemogućavaju takav scenarijo(pomenuti Španci i Nemci).

Znamo da kad privatnik u Srbiji nesto kupi moze sa tim da radi sta hoce,prema tome izlisna su poredjenja sa Spanijom i Nemackom.U Srbiji su prilike ovakve i to je cinjenicno stanje.Ja sam hokej uzeo samo kao primer,privatnik moze recimo da srusi Marakanu i da tu napravi poslovni prostor(kao sto je hteo da uradi Miskovic).I ko njemu sme sta da kaze kada je to njegovo.Dati privatniku neki od Srpskih velikana je ogroman rizik.Da ne spominjem druge razloge koje sam nabrojao u prethodnom postu.
 
Koji je model najbolji ,Nemacka ,Spanija ,Engleska, Kod nas ima rizika da npr. navijaci ne pihvate gazdu i bojkotuju klub.Niko ne dolazi na utakmice.Pogledajte Terzica ,Djurica to i ne zeli da klub napreduje.Vec sto pre da se proda igrac. Zato nemamo kontinuitet u klubu gde bi trebalo max,zameniti 2~3 igraca godisnje a ovi zamene 15 slicaj Zvezde. Hajde da malo diskutujemo sta bi bilo najbolje. Nisu politicari bas dobri za rasprave o sportu.Jesam za privatizaci imam primer FK Grashopers ima 101 akciju i akcionara svaka neka bude po milion evra.Niko ne moze da ima vise od 5.

Jedino sto nama treba je stalna kontrola drzavnih organa,i trazenje na uvid papira da se zna gde idu pare.Time se resava ceo problem.Jer Partizan je samo na konto prodaje igraca zaradio za ovih 3-4 godina preko 100 miliona evra.Samo je neko trebao da preusmeri te pare tamo gde treba.Zato je vazna kontrola drzave.
 
Poslednja izmena:

Back
Top