Вучић је позвао Рио Тинто да сруши куће које су у њиховом власништву

комшија

Stara legenda
Poruka
91.920

1691703018283.png

Vučić pozvao Rio Tinto da sruši kuće koje su u njihovom vlasništvu: Takve smo ovce ispali za litijum


Vučić pozvao Rio Tinto da sruši kuće koje su u njihovom vlasništvu: Takve smo ovce ispali za litijum 1


Vojin Radovanović danas 22:44


Predsednik Vučić, u intervju za Happy TV, rekao je da se nada da će neka nova Vlada Srbije promeniti stav oko litijuma, te da će onda nemački kancelar Šolc Srbiji u tom pogledu pomoći.

Vučić je podsetio da se o njemu govorilo kao o plaćeniku RioTinta, te je zatim ovu kompaniju pozvao da sruši kuće koje je kupila u dolini Jadra, gde je izgradnja ovog rudnika i planirana, nazvavši ih „ruglom“ i „šutom“.

Ponovio je da su u insistiranju na zabrani litijuma učestvovale neke strane službe, koje su želele da spreče rast Srbije.

Navodi da se „u svim mestima u Evropi“ vadi litijum i da bi to bilo isto kao kada bi Saudijska Arabija rekla da neće naftu.

On je rekao da postoje „profesionalni demonstranti“ koji mu dolaze u Predsedništvu i kad je u pitanju litijum, ali i poljoprivreda.

Naveo je da je Savo Manojlović dobio pare od Rokfelera, a drugi od Fridrih Erberta i drugih organizacija, ali da je on sam kriv što je „popustio pod velikim pritiskom“ i da je Srbija izgubila bitku u litijuma. Naveo je da je trebalo da ljude pozove da i objasni im situaciju, i da mu nije jasno da li nije razumeo posledice odluke koju je doneo.

Poručio je da „smo ispali glupi“ i izgubili ogromnu prednost, a da oni koji su, kako tvrdi, „uzimali pare“ za svoje aktivnosti, ne mogu da odgovaraju pred zakonom.

Rekao je da se „pojeo živ za litijum“, da su „ispali ovce“ koje su „strane agencije izradile za petoparcu za svoje interese“.

link

Баш добро што Чипуљчанин даје овакве изјаве. Вероватно је опет уживао у доброј капљици. Са сваком чашицом нешто ново изјави и тако доприноси општенародном бунту.
 
Dovešće nam Rio Tinto. Dovešće nam sve da crpe bogatstva naše zemlje za džabe.
Već sad nas opsedaju malo po malo reklamicama na sve strane, kao onu žabu koja treba da se skuva, ali ta žaba ne zna još ništa-kuvaćemo je polako.
E, pa, dobro, ako smo na toj adresi!

Napravio je vec africku koloniju od Srbije...

...
 
Jel ima veze sa mozgom da trazi javno, preko TV-a, da rudarska kompanija rusi te kuce? Zasto to nije trazio od njihovih predstavnika u 4 oka? U cemu je poenta oko toga sem ako od bahatosti vas izabrani precednik nije pobenavio?
To mu ostao fetis jos od rusenja u Hercegovackoj...

...
 
To mu ostao fetis jos od rusenja u Hercegovackoj...

...
Brate, on tako cesto ima trenutke loodila i bahatosti da se zapitas kad je izgubio dodir sa realnoscu. Posle promene vlasti kao prvo treba pozvati na odgovornost sve one silne lekare iz Kovina i Laze Lazarevica...
 
U pravu je covek,kao kad bi Saudijci rekli da nece da vade naftu da ne prljaju/zagadjuju okolinu.
Pa i svabe su imale ideju da uvoze ugalj i da ne eksploatisu svoje rudnike pa kad su se za**bali oko sankcija Rusiji eno raselili ono malo stanovnika mesta zvanog Licerat i to na silu,i vade ugalj.Lezimo na lovi a necemo je,jel to normalno?
 
U pravu je covek,kao kad bi Saudijci rekli da nece da vade naftu da ne prljaju/zagadjuju okolinu.
Pa i svabe su imale ideju da uvoze ugalj i da ne eksploatisu svoje rudnike pa kad su se za**bali oko sankcija Rusiji eno raselili ono malo stanovnika mesta zvanog Licerat i to na silu,i vade ugalj.Lezimo na lovi a necemo je,jel to normalno?
Jasta. Kad pusilips nesto odvali, mora biti da je istina..jos kad krene da se frlja nekim toboz infoom o placenicima, docim mu je procep dobrano filovan dolarima, treba ga napuniti zapravo simikama.... ;) :cool:
 
jel to iz onog vica s robotom kelnerom koji prica sa svakim na osnovu njegovog iq, pa poslednji koji kaze da mu je 40, robot kaze: I?.. Ocemol` da glasamo za Vucica?;):per::hahaha::lol::hahaha:
Strane službe, agenti, strane agenture...tačno fraze koje su clickbait za maloumne penzose.
 
Jel mozes da mi prevedes ovo sto si napisao?
Evo ja da ti prevedem ono sto je najbitnije "pusilips" je "piz.d.o.usti" tj. vas precednik ima usta kao zenski polni organ, ali organ koji nije nevin nego mnogo gresan ili sto bi babe u selu rekle mnogo lazljiv i prometan sa bilo kim ko naidje niz seosku glavnu ulicu a ko je spreman da plati. Razumeo prevod?
 
Vucic je rodjen i odrastao u Beogradu, u Beogradu je isao u vrtic, osnovnu skolu, gimnaziju, na fakultet, u Beogradu je stekao svoje poglede na svet, svoje mere vrednosti/morala, u Beogradu se formirao kao osoba koja je danas vama tamo precednik i koja vam nabija toliko zuci. Koje veze ima sto je njegov otac rodjen u nekom bosanskom selu sa precednikom Vucicem sem samo beznacajnog biografskog podatka, samo pozivanje na cinjenicu mesta rodjenja njegovog oca kao na dodatni omalozavajuci faktor govori o nekom ko sa takvom dozom omalovazavanja poteze tu vest - taj ko to potura je tek seljacina na kub, prazilukas kome iz b.u.lje viri ne praziluk nego sekvoja. O coveku se sudi na osnovu njegovog cinjenja a ne porekla njegovog oca, zasto bi Cipuljice po definicije bile lose i zle a recimo Vrachar u Beogradu svetlo mesto na kom se radjaju ljudi sa zlatnom kasikom u ustima, cistih moralnih vrednosti i nevidjenog intelekta? Dakle, moralni pigmeji koji prozivaju nekog zbog mesta rodjenja njegovog oca ako nemaju nista pametnije, konkretnije i logicnije da upotrebe da bi nekoga unizili bolje da ne zilaze iz svojih rupa - kratko: cutanje nekad odaje dublji intelekt od moralisanja.

Ne branim ovime vaseg precednika, zbog njegovih prethodnika sam se iselio iz te zemlje a on je "unapredio" ludilo koje vlada u toj zemlji, nemoral, korupciju, partokratiju i nepotizam, politicki i privredni kriminal, on je golf 2 u odnosu na golfa 1 ( a svaki obicni i zaludjeni balkanac znaci koji je to kvalitativni skok) kad ga poredimo sa "zutima". No, u kritikama njega i njegovor delovanja treba biti realan i ne potezati za imbecilnim kritikama i idejama.
 
Evo ja da ti prevedem ono sto je najbitnije "pusilips" je "piz.d.o.usti" tj. vas precednik ima usta kao zenski polni organ, ali organ koji nije nevin nego mnogo gresan ili sto bi babe u selu rekle mnogo lazljiv i prometan sa bilo kim ko naidje niz seosku glavnu ulicu a ko je spreman da plati. Razumeo prevod?
I tvoj je ukoliko si stanovnik Srbije.
 
Odakle onda potreba da komentarises naseg predsednika ukoliko ne zivis u Srbiji?
Jel svi koji su rodjeni, odrasli i koji imaju drzavljanstvo Srbije, roditelje i rodbinu, uspomene i nekretnine po Srbiji zive u Srbiji? Jel zivi Novak Djokovic ili Nikola Jokic u Srbiji? OK, ako oni nisu merodavni, jel zivi episkop SPC Irinej Dobrijevic u Srbiji? Ne? A jel imas ti neka veca prava od tog episkopa? Nemas? Nemas onda ni od mene.

A imam potrebu da komentarisem vaseg precednika jer sam se zbog takvih g.ov.ana iselio iz te zemlje a izgleda necu dugo ni da se vracam jer vise nije dovoljna ni lopata da ih ocistis.
 
Imam jer sam ostao ovde i kada je bilo najteze a i sada sam ovde.
Nema potrebe da se zestis i nerviras zbog "takvih" iz ove zemlje,nego gledaj svoju okolinu i prilagodjavaj se kada si vec dosao tu gde zivis i radis i gledaj da menjas tog vaseg predsednika i vlast jer ove slobode kao sto je mi u Srbiji imamo nema nadaleko.
 
Imam jer sam ostao ovde i kada je bilo najteze a i sada sam ovde.
Nema potrebe da se zestis i nerviras zbog "takvih" iz ove zemlje,nego gledaj svoju okolinu i prilagodjavaj se kada si vec dosao tu gde zivis i radis i gledaj da menjas tog vaseg predsednika i vlast jer ove slobode kao sto je mi u Srbiji imamo nema nadaleko.
I zato sto si ti ostao tu kada je "najteze" (a kad je to najteze bilo?) smatras da imas veca prava na tu zemlju od nekoga drugoga? E zbog takvih je i ta zemlja u konstantnom chabru i tu gde jeste, zabog svih vas koji mislite da imate neka veca prava od nekih drugih. Imas veca prava na svoju imovinu, svoje uspomene ali nemas nikakva veca prava na nesto sto je i tudje, to je lako skapirati ali mnogima tu izgleda nije.
 
I zato sto si ti ostao tu kada je "najteze" (a kad je to najteze bilo?) smatras da imas veca prava na tu zemlju od nekoga drugoga? E zbog takvih je i ta zemlja u konstantnom chabru i tu gde jeste, zabog svih vas koji mislite da imate neka veca prava od nekih drugih. Imas veca prava na svoju imovinu, svoje uspomene ali nemas nikakva veca prava na nesto sto je i tudje, to je lako skapirati ali mnogima tu izgleda nije.
Imam veca prava da komentarisem drzavu,dogadjaje,vlast i prilike u zemlji od tebe i tebi slicnih koji ste pobegli odavde kad je bilo gusto,jer ja zivim ovde a vi ne,a ne prava na zemlju.I nije nam drzava u "chabru"zbog ovakvih kao ja,nego zbog po nas nepovoljne zapadne politike.
 
Imam veca prava da komentarisem drzavu,dogadjaje,vlast i prilike u zemlji od tebe i tebi slicnih koji ste pobegli odavde kad je bilo gusto,jer ja zivim ovde a vi ne,a ne prava na zemlju.I nije nam drzava u "chabru"zbog ovakvih kao ja,nego zbog po nas nepovoljne zapadne politike.
Kad sam otisao uopste nije bilo gusto, jos je Tadic bio na vlasti, a cisto sumnjam da si ti bilo cemu doprineo toj zemlji vise nego ja. I jos jednom, placam porez u toj drzavi i dalje, imam pravo glasa kao i ti, cak imam zaradjenu i penziju - te ti tu nisi u povlascenom polozaju u odnosu na mene sem sto svakodnevno mozes na Happy-ju ili Pinku da gledas p.izd.o.usnog uzivo.

Srbija jeste u chabru ali ne zbog nekog drugog nego zbog svojih politicara i stanja u drzavi koje su proizveli ti politicari a ne sto je nesto nametnuo Zapad, a uz te politicare kriva je bagra koja sem sto glasa za njih pise i gluposti po forumima i drustvenim mrzeama zarad plate u nekom javnom preduzecu (botovi) ili sendvica koji im udeli lokalni sns-gaulajter. Znaci, sistem u kome vlada totalna korupcija i nepotizam, gde se proteruju oni sa pravom skolom i znanjem, sa sopstvenim i kritickim misljenjem, gde je vazna clanska kartica vladajuce koalicije, gde se na silu otima drzavna zemlja da bi se dala stranim investitorima za masnu proviziju, gde motaci kablova i sendvicari cine vecinu ljudi koje je vladajuca stranka "zaposlila", gde se ubijaju politicki protivnici i preti njihovim porodicama, gde ni posle 27 poziva niko od zvanicnih sluzbi nece doci da skloni kabal od naponom, gde covek koji prouzrokuje potop grada i smrt 20 ljudi biva nagradjen uclanjenjem u vladajucu stranku, gde neko moze da na pesackom prelazu nekaznjeno da zgazi devojcicu... takav sistem nije naparvio Zapad, takav sistem smo napravili svi mi koji smo ziveli/zivimo u Srbiji. I dok to dragi moj bote ne ukapiras Srbija ce zauvek biti u chabru.
 

Back
Top