Vučić: Ja sam hronično bolestan čovek

Problem kod takvih energicnih osoba je sto ne zele da slusaju savete i najblizih, i najdobronamernijih i tu se zeznu jer misle da su nepobedivi (makar sudbinom ili zdravljem, sve to smatraju za slabost), ali ma koliko po pravilu gresili, opet mi je i to draze nego neki kalkulant bez ideja i mrtvo more bez energije.

Što?

Misliš, ubrzaće raspad nemoralnog društva ?
 
Nije problem energičnost, već dijabolicizam.
Tebi je to problem, ljudima koji ga glasaju to nije problem jer ni ne gledaju na to tako, ocigledno.

Što?

Misliš, ubrzaće raspad nemoralnog društva ?
Drustvo nije ni moralno ni nemoralno samo po sebi i ono se nije raspalo nicijom smrcu (ni S.M. ni Djindjica npr.). Ali to su filozofske teme.
 
Problem kod takvih energicnih osoba je sto ne zele da slusaju savete i najblizih, i najdobronamernijih i tu se zeznu jer misle da su nepobedivi (makar sudbinom ili zdravljem, sve to smatraju za slabost), ali ma koliko po pravilu gresili, opet mi je i to draze nego neki kalkulant bez ideja i mrtvo more bez energije.

Мислиш да је ОН стохастичан .. случајан ? ... да је сам ?!

Он је нафилован и набифлан , као сваки 'глсноговорник' ( како је лепо Обилић рекао )

Апсурдно је сматрати да се он зезне .. он је тај који зеза ....

Жалсоно је што он и они око њега користе лажно месијанство ... Још ћемо сви ми бити криви за његово здравље ?!
 
Kad sve sabeeres i oduzmes meni je Vucic najmanji problem sadasnje kamarile. On covek radi posao kako je prirodno. A Mali... Jorgovanka... uzas.
Ponesto bas sto on radi i ne bi moglo da se nazove "prirodnim", a jos manje logicnim, ali tacno je da uvek neki, narocito preletaci, koriste moguci buduci pad tog nekog za svoj gros. Tako su i oko Djindjica, tako i oko Milosevica.
 
Tebi je to problem, ljudima koji ga glasaju to nije problem jer ni ne gledaju na to tako, ocigledno.


Drustvo nije ni moralno ni nemoralno samo po sebi i ono se nije raspalo nicijom smrcu (ni S.M. ni Djindjica npr.). Ali to su filozofske teme.

Хоћеш да кажеш да нам је народ моралан, способан, храбар, честит, са врлинама ...

Онда немамо шта да поправљамо, само бирамо најбоље од најбољих ...
 
Хоћеш да кажеш да нам је народ моралан, способан, храбар, честит, са врлинама ...

Онда немамо шта да поправљамо, само бирамо најбоље ...
Ima u narodu svega, i dobrog i loseg ne bih generalizovala. Da smo skloni cvrstoj ruci - jesmo i to je sve sto moze da se kaze. Koliko nas to kosta ili je kostalo, druga je stvar.
 
Ponesto bas sto on radi i ne bi moglo da se nazove "prirodnim", a jos manje logicnim, ali tacno je da uvek neki, narocito preletaci, koriste moguci buduci pad tog nekog za svoj gros. Tako su i oko Djindjica, tako i oko Milosevica.

"Владалац што прво учини погрешно ,је дас е окружи полтронима и улизицама..." - Владалац, Н.Макијавели
 
Ima u narodu svega, i dobrog i loseg ne bih generalizovala. Da smo skloni cvrstoj ruci - jesmo i to je sve sto moze da se kaze. Koliko nas to kosta ili je kostalo, druga je stvar.

У политичким наукама, то уопште није тако.

Време је да почнеш да пишеш радове из политикологије и да докторираш... :kafa:
 
Favelizacija Srbije je proces.

Favelizacijom i smanjenjem kvaliteta urb.života skineš u BG-u 100e/kvm za 30,000,000kvm, a dodaš na 2,000,000 u BG na vodi i dobiješ 7000e/kvm.

To je taj oligarhijski proces...

Ту лежи разлика межу америчко-кино-руско-англо -афро типу владавине

Евро владавина после векова елитизације је увидела ( Хелади ) да прогрес лежи у де-елитизацији , а не сталној

лабилној клацкалици констру-деструкције....
 
Ту лежи разлика межу америчко-кино-руско-англо -афро типу владавине

Евро владавина после векова елитизације је увидела ( Хелади ) да прогрес лежи у де-елитизацији , а не сталној

лабилној клацкалици констру-деструкције....

Елитизација није пљачкање, а није ни када племићи постану трговци !
 
  • Podržavam
Reactions: BG5
Makijaveli bas i nije neki primer ni uzor (ni za citiranje).

Макијавели, као и многи , је писао О нечему , без фаворизовања....

Рецимо Дарвин је писао о корњачама и зебама... То не значи да је Дарвин био за то да само живе

на планети они који имају спор метаболизам и свакве прилагоћене кљунове разној храни.

Чак и литерарна дела не значе да се та или тај који их створи значи да се са тим слаже иили не слаже .. пропагира ..
 
Елитизација није пљачкање, а није ни када племићи постану трговци !

Пљачка је све што узме више него што да .....

То што себе неко сматра 'племенитим'је муњеност у вугла .. јер једино 'право'

кој епљачкаторка или пљачкатор 'имају 'је правој јачега оружјем или силом или принудом.

Свака пљачка је принуда и ниједна пљачка није 'племенита '
 
Пљачка је све што узме више него што да .....

То што себе неко сматра 'племенитим'је муњеност у вугла .. јер једино 'право'

кој епљачкаторка или пљачкатор 'имају 'је правој јачега оружјем или силом или принудом.

Свака пљачка је принуда и ниједна пљачка није 'племенита '

Твоји недостаци су у партикуларности и без протологије, без онтологије.

Доказ: Рим или Америка нису пали смарса, па су тако супериони само применили "сила твори право".

Сила настаје из племенитости, части, врлина, способности, храбрости,... то је процес који те очврсне и акумулира силу.

Поцркаћете од комодификације и конзумеризма
 
  • Podržavam
Reactions: BG5

Back
Top