Vreme poslednje aktivnosti na forumu

CrveniGulas

Ističe se
Poruka
2.727
Ćao!

S vremena na vreme proverim svoj profil offline. Kao što znate, prikazuje se i vreme poslednje aktivnosti na forumu. Ako sam dobro video, u suštini to bi bilo vreme kada se korisnik poslednji put izlogovao.
Primetio sam da se ponekad ne prikazuje to vreme, kada sam se prethodno izlogovao, nego neko kasnije, kao da je neko koristio moj nalog.
Prvi put sam primetio pre par nedelja. Promenio sam šifru od tada par puta. Isto se opet desilo danas. Oba puta je poslednja aktivnost bila negde između 1:30 i 2:00 ujutru, mada sam se ja izlogovao ranije i proverio vreme i nalog offline.

Možda i grešim, mada sam poprilično siguran da ne.
Možda imam neki virus pa mi šifra procuri... ko zna.
Da li se možda ponekad koriste nalozi za potrebe foruma (test i slično)? Nasumično, ili ciljano. Ne bi me brinulo mnogo da je tako, jer ukratko nemam šta da krijem, ali pretpostavlja se da su nalozi, bar pristup nalozima, privatni.
Ili je možda u pitanju neka aktivnost koja se automatski izvršava u to doba, ili na kraju krajeva, najobičniji bag.
 
Ćao!

S vremena na vreme proverim svoj profil offline. Kao što znate, prikazuje se i vreme poslednje aktivnosti na forumu. Ako sam dobro video, u suštini to bi bilo vreme kada se korisnik poslednji put izlogovao.
Primetio sam da se ponekad ne prikazuje to vreme, kada sam se prethodno izlogovao, nego neko kasnije, kao da je neko koristio moj nalog.
Prvi put sam primetio pre par nedelja. Promenio sam šifru od tada par puta. Isto se opet desilo danas. Oba puta je poslednja aktivnost bila negde između 1:30 i 2:00 ujutru, mada sam se ja izlogovao ranije i proverio vreme i nalog offline.

Možda i grešim, mada sam poprilično siguran da ne.
Možda imam neki virus pa mi šifra procuri... ko zna.
Da li se možda ponekad koriste nalozi za potrebe foruma (test i slično)? Nasumično, ili ciljano. Ne bi me brinulo mnogo da je tako, jer ukratko nemam šta da krijem, ali pretpostavlja se da su nalozi, bar pristup nalozima, privatni.
Ili je možda u pitanju neka aktivnost koja se automatski izvršava u to doba, ili na kraju krajeva, najobičniji bag.
Neko te sabotira i protiv tebe lobira, neko te sabotira! Možda je vlada, možda su srbi, možda masoni. Neko te sabotira! :manikir:
 
Za testove se ne koriste nalozi korisnika.
Moguće je ako nisi zatvorio prozor na svom uređaju, a isti je ostao uključen na net da registruje prisustvo s njega.
To je samo pretpostavka koju možeš proveriti ako skroz isključiš net ili ceo uređaj preko kog pristupaš.
Pratiću dalje i vodiću računa o ovome.
U poslednje vreme se logujem prvenstveno preko laptopa, koji gasim nakon korišćenja. Doduše, to može biti i satima nakon što se izlogujem sa foruma.

Ako si se pre izlogovao i nisi koristio nalog uopste barem 2 sata, onda je neko ulazio na tvoj nalog znaci to nema sanse da ti prikazuje tek tako.
Čini mi se da sam sinoć izašao sa foruma u 23:37, a da je vreme poslednje aktivnosti danas bilo u 1:47.
 
To si još dobar, meni neko pod okriljem noći upada u profil i šalje okolo mikropenise.

Ako neko od vas primi takav sadržaj u poruci, nisam ja.
Nije bilo nikakve prave aktivnosti, pisanja poruka, što je jedino i bitno.

Ako je neko zaista koristio moj nalog to jeste ozbiljan propust, ali najverovatnije moj. Samo sam hteo da proverim sa ostatkom foruma, da li je poznato i sl... Ali nije nešto što može presudno da utiče na moju aktivnost i prisustvo, sve dok nije maliciozno.
 
Nije bilo nikakve prave aktivnosti, pisanja poruka, što je jedino i bitno.

Ako je neko zaista koristio moj nalog to jeste ozbiljan propust, ali najverovatnije moj. Samo sam hteo da proverim sa ostatkom foruma, da li je poznato i sl... Ali nije nešto što može presudno da utiče na moju aktivnost i prisustvo, sve dok nije maliciozno.
Kod mene to sto si opisao nisam primetio ali to ne znaci da se nije desavalo, generalno moj racunar niko ne koristi sem mene a i nemam potrebe da se izlogujem sa foruma sem par puta godisnje.
 
Nije bilo nikakve prave aktivnosti, pisanja poruka, što je jedino i bitno.

Ako je neko zaista koristio moj nalog to jeste ozbiljan propust, ali najverovatnije moj. Samo sam hteo da proverim sa ostatkom foruma, da li je poznato i sl... Ali nije nešto što može presudno da utiče na moju aktivnost i prisustvo, sve dok nije maliciozno.
Možda je timestamp inaccurate. Može biti bilo šta spojebano... ali i ono na šta sumnjaš.

Ima li uopšte 2FA ovde? Nisam ni gledao.
 
Isprati poklapa li se uvek diskrepancija u vremenu logouta i prikaza.

Ne izgleda kao da je razlika u vremenu servera i tvog lokalnog vremena. Možda ima delayed processing, u prioritizaciji kako popunjava db ili koristi caching za aktivnosti. Kako reguliše sesiju (možda expire sesije nije promptan pri logoutu) etc.

Neko bi iz upravništva valjda trebao da zna nešto o tome lol.
 
Isprati poklapa li se uvek diskrepancija u vremenu logouta i prikaza.

Ne izgleda kao da je razlika u vremenu servera i tvog lokalnog vremena. Možda ima delayed processing, u prioritizaciji kako popunjava db ili koristi caching za aktivnosti. Kako reguliše sesiju (možda expire sesije nije promptan pri logoutu) etc.

Neko bi iz upravništva valjda trebao da zna nešto o tome lol.
Palo je i meni ovo na pamet, zato i pišem između ostalog.
Pratiću, ali nije sad da ću nešto testirati, pa ni preterano obraćati pažnju.
 
Ćao!

S vremena na vreme proverim svoj profil offline. Kao što znate, prikazuje se i vreme poslednje aktivnosti na forumu. Ako sam dobro video, u suštini to bi bilo vreme kada se korisnik poslednji put izlogovao.
Primetio sam da se ponekad ne prikazuje to vreme, kada sam se prethodno izlogovao, nego neko kasnije, kao da je neko koristio moj nalog.
Prvi put sam primetio pre par nedelja. Promenio sam šifru od tada par puta. Isto se opet desilo danas. Oba puta je poslednja aktivnost bila negde između 1:30 i 2:00 ujutru, mada sam se ja izlogovao ranije i proverio vreme i nalog offline.

Možda i grešim, mada sam poprilično siguran da ne.
Možda imam neki virus pa mi šifra procuri... ko zna.
Da li se možda ponekad koriste nalozi za potrebe foruma (test i slično)? Nasumično, ili ciljano. Ne bi me brinulo mnogo da je tako, jer ukratko nemam šta da krijem, ali pretpostavlja se da su nalozi, bar pristup nalozima, privatni.
Ili je možda u pitanju neka aktivnost koja se automatski izvršava u to doba, ili na kraju krajeva, najobičniji bag.
Hoće to ako si u drugoj vremenskoj zoni od BG. Ili koristiš VPN.

Radi predostrožnosti, promeni lozinku.
 

Back
Top