Vratile se devedesete

kako mazati oci narodu

  • najaviti najavu najave hapsenja nekog lepog imena, a onda ga osoboditi posle cirka 10 dana

    glasova: 0 0,0%
  • omoguciti Djuki autorsku emisiju na studiju B

    glasova: 0 0,0%
  • postaviti kamen temeljac za projekat Beograd na vodi

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    11
  • Anketa je zatvorena .
Vučić je više puta osjetio (patološku) potrebu da izjavi kako neće navijati za hrvatsku reprezentaciju u Kataru. Ne sjećam se da je hrvatski predsjednik paradirao u medijima s izjavama kako neće navijati za srpsku reprezentaciju. Toliko o želji za dobrosusjedskim odnosima. Mislim, nitko ne tjera Vučića da navija za Hrvatsku, aliproblem je što namjerno širi mržnju u svom narodu tim izjavama. To izjave su plasirane s očitim ciljem. U svrhu širenja i održavanja međunacionlne netrpeljivosti i mržnje. I onda se netko čudi što su nekidan pretučeni hrvatski glumci usredištu Novog Sada. :roll:
 
Onda nema ništa ni od Srbije. No, propale su i daleko veće i brojnije civilizacije. Na primer, Rusija sa Putinom na čelu.
ha ha ha
 

Prilozi

  • putin.jpg
    putin.jpg
    29,5 KB · Pregleda: 0
Jedini način da Srbija izađe iz ćorsokaka u kojoj se našla jeste odbacivanje imperijalnih snova, prestanak gledanja u tuđe teritorije i sređivanje stanja u samoj Srbiji. Naravno, za društvenu katarzu je neophodno i izvinjenje komšijama. Tako što će neki budući srbijanski predsednik, poput Willy Brandta u Varšavi, kleknuti u Vukovaru pred spomenikom majci koja je izgubila četiri sina u agresiji JNA na Hrvatsku. Tako što će kleknuti pred mezarjem u Potočarima i u Sarajevu pred spomen obeležjem deci poginuloj tokom opsade grada od 1992. do 1995. godine i tako što će narediti da se u Batajnici podigne spomenik albanskim žrtvama VJ/MUP-a Srbije koje su tamo prenete i tajno zakopane u masovnoj grobnici.

Brandt_Polen.jpg

Godine 1970. nemački kancelar Willy Brandt doputovao je u Varšavu i odlučio učiniti istorijsku gestu: ispred Spomenika herojima geta pao je na kolena kako bi molio oprost za zločine iz nacističkog doba.
To isto da uradi Hrvatski predsednik, a ne da proglasavaju Jasenovac, za popravni dom, u kom je od bolesti umrlo par hiljada ljudi...
 
Sadašnja Hrvatska nema kontinuitet sa NDH već sa antifašističkom AVNOJ-evskom Hrvatskom.

Devedesetih nije Hrvatska napala Srbiju već obratno - JNA koja je komandu imala u Beogradu zajedno sa paravojnim skupinama Miloševićevog debea napala je Hrvatsku.

kapetan_dragan_seselj.png


Znas kako, dokle god budete dizali spomenike ustaskim zlocincima i velicali ih ko heroje, reci cu, u se i u svoje kljuse..
 
Znas kako, dokle god budete dizali spomenike ustaskim zlocincima i velicali ih ko heroje, reci cu, u se i u svoje kljuse..
Moram te obavestiti da ta jeftina demagogija kod mene ne prolazi. Socijalistička republika Hrvatska, a sa kojom današnja Hrvatska ima kontinuitet jer se posle legalno održanog referenduma Republika Hrvatska u avnojevskim granicama proglasila suverenom državom, još 1966. godine je digla spomenik jasenovačkim žrtvama. Velelepni spomenik "Kameni cvet" je projektovao srpski arhitekta Bogdan Bogdanović. Kada u Batajnici nikne spomenik žrtvama Miloševićevog terora koje su prenete sa Kosova i tajno zakopane u masovnoj grobnici u Batajnici, i još da ga projektuje Albanac, javi se.

1280px-KZ-Jasenovac-Denkmal-Seitenansicht.JPG
 

Ko su Vučićevi kandidati za smrt ovog puta?​


Ko su Vučićevi kandidati za smrt ovog puta? 1


Snežana Čongradin

Ana Brnabić, predsednica Vlade Srbije, najbliža saradnica predsednika Srbije, Aleksandra Vučića, ratnog huškača i portparola osuđenog ratnog zločinca Vojislava Šešelja, zbog zlodela tokom devedesetih godina i rata u bivšoj Jugoslaviji, pozvala je dosledne antiratne i antizlločinačke nevladine organizacije, koje su na takvom tragu unazad već tri decenije, da se oglase povodom ugroženosti Srba na severu Kosova.

Dakle, najbliža saradnica onog koji je pozivao na smrt zbog nacionalne i verske pripadnosti, sada poziva u pomoć one koji su sve vreme bili na suprotnoj strani od njenog “šefa” i predano radili na tome da se sva zločinačka dela ideologa i uzora predsednika Srbije, Aleksandra Vučić, privedu pravdi i da se na taj način skine ta čuvena kolektivna krivica sa građana Srbije.

Čija je Ana Brnabić premijerka.

„Moja poslednja molba, a tiče se kada pričamo o evropskim integracijama i izuzetno je važno za naše evropske integracije. A to je da u ovom trenutku damo sve od sebe, svi zajedno, da pokušamo nekako da sačuvamo mir. Mi smo zaista na ivici oružanih sukoba, zahvaljujući unilateralnim potezima Prištine. Ja vas molim, pre svega kao što je Jovana rekla, organizacije civilnog društva, čiji je osnovni cilj zaštita ljudskih prava, ja vas molim da se oglasite povodom torture koju proživljavaju Srbi na Kosovu i Metohiji.
Vreme je za traženje krivca. Srpkinje i Srbi na severu Kosova su trenutno najugroženiji. Preti im smrt i teško siromaštvo. Čak ni licemerstvo predsednice Vlade Srbije ne bi bilo i ne bi trebalo da bude u fokusu pažnje u ovim tragičnim situacijama, da ne obavlja funkciju premijerke Srbije.

Možda je bar u podsvesti, s obzirom na to da nema hrabrosti i odgovornosti u odnosu na funkciju koju obavlja, mislila da tu molbu uputi svom “šefu” Aleksandru Vučiču?

Onome koji je organizovao barikade i koji drži pod kontrolom naoružane i preplašene ljude na tim blokadama graničnih prelaza sa Kosovom?

Koji ih žrtvuje zbog sopstvene ratno huškačke i zločinačke prošlosti i pokušaja da se takva istina zataška kako ne bi izgubio privilegije koje svojom autokratskom vlašću za sebe pribavio u poslednjih deset godina od kada je uzurpirao sve institucije.

Znam da je “dosadno” podsećati na to kakva je uloga predsednika Srbije bila dok je NATO bombardovao Srbiju, a srpske vlasti vršile pokolj kosovskih Albanaca. Ali, kada predsednik Srbije pre dva dana, sav nadobudan a lažan, govori o tome kako je Srbija naoružana i kako je u stanju da se suprostavi i navodno “sačuva naš na Kosovu” odnosno da pošto je potrošio toliko para građana Srbije kupujući oružje, sad Srbija nije lak zalogaj ni za NATO, zar vam se ne zaledi krv u venama?

Podsetimo šta je potrčko osuđenog ratnog zločinca Vojislava Šešelja, rekao pre dva dana, dok obični ljudi, građanke i građani severa Kosova ne idu na posao, deca im ne idu u školu, već umesto toga imaju radne obaveze da stoje na putu po naređenju “vrhovnog komandanta” Aleksandra Vučića.

“Nikada nisam zadovoljan vojnom industrijom,+ ali je bolje nego ranije. Nikada niste zadovoljni, ako ste perfekcionista i ako želite da imate što jaču vojsku i vojnu industriju. Međutim, naša vojska i odbrambeni sistem je 10 do 15 puta snažniji nego pre 15 godina – rekao je Vučić za televiziju Pink tokom boravka u poseti Azerbejdžanu i diktatoru Alijevim.

Pre uključenja Aleksandra Vučića iz Azerbejdžana govorio je na toj televiziji osuđeni ratni zločinac, Vojislav Šešelj i Dragoslav Bokan, čuveni ratni huškač i reditelj.
Vučić je odmah, nakon uključenja u prenos televizije Pink počeo da se „hvali“ naoružanjem Srbije, u kontekstu krize na Kosovu.

– Bez tog naoružanja progutali bi nas kao mačka miša – rekao je Vučić.

Scenario je isti. Kao što je “dosadno” podsećati na njegovu ratno huškačku prošlost, isto tako je “dosadno” isticati da ovakve izjave nisu zapravo opasne i da su namenjene takozvanoj domaćoj javnosti.

Dovoljno je da strada samo jedan čovek, a Vučić je opet ponudio mnogo kandidata za smrt.
 
Nešto smo kao zaboravni postali? :D

Haški tribunal i ratni zločini: Bivši čelnici tajne srpske policije Jovica Stanišić i Franko Simatović osuđeni na ponovljenom suđenju Link

Stanišić i Simatović

Stanišić i Simatović
kmek
14.40 sati – Nisam zadovoljna presudom Međunarodnog suda pravde u Haagu kojom se odbacuje tužba Hrvatske za agresiju i genocid protiv Srbije, ali je uvažavam. Iz obrazloženja presude jasno je tko je bio agresor, a tko žrtva – komentirala je odluku Međunarodnog suda u Haagu novoizabrana predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović. Cijeli tekst pročitajte ovdje.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/u-haagu-presuda-za-genocid-987626 - www.vecernji.hr
 
Moram te obavestiti da ta jeftina demagogija kod mene ne prolazi. Socijalistička republika Hrvatska, a sa kojom današnja Hrvatska ima kontinuitet jer se posle legalno održanog referenduma Republika Hrvatska u avnojevskim granicama proglasila suverenom državom, još 1966. godine je digla spomenik jasenovačkim žrtvama. Velelepni spomenik "Kameni cvet" je projektovao srpski arhitekta Bogdan Bogdanović. Kada u Batajnici nikne spomenik žrtvama Miloševićevog terora koje su prenete sa Kosova i tajno zakopane u masovnoj grobnici u Batajnici, i još da ga projektuje Albanac, javi se.

1280px-KZ-Jasenovac-Denkmal-Seitenansicht.JPG
To jos niste srusili, nije vam se dalo...
 

Back
Top