Vranjsko kafance

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ga ide :)
drunk.jpg
 
Pozdrav be Vranjanci.... sta ima u Vranje.....ajoj sto sam ja tamo uzivao 5 godina.....bio sam dole na visoj.....ih sta bih dao za samo mesec dana onog zivota.....Videcu da dodjem opet cim uhvatim malo vremena. Ko placa bocu T'ga za jug? Ako niko nece nek ide na moj racun....Samo da gu popijemo pa ce lko za ostalo.....:)
 
Vranje je simpatičan grad srednje veličine sa lepom štraftom prepunom izloga i kafića u koji ne propuštam da dođem bar jednom nedeljno sa svojom porodicom (blizu sam V.Han- Stubal)
Posebno su lepe letnje noći kad sva mladež izađe i kada čoveka i pored svih nevolja sa kojima se svakodnevno rve mora da zapljusne malo optimizma....
Ima poseban duh, ljudi su još uvek otvoreni i neposredni i dovoljno se međusobno poznaju......

Na žalost , migracije su užasan problem jer je industrija crkla u celoj Pčinji, i mnogi od tih mladih ljudi će ukoliko se nešto ne promeni za navek napustiti ovaj topli grad.
Poslednji ,Srpski grad na jugu ( samo 10-tak kilometara južnije počinje... orjent ) mora da bude u svakom slučaju u povlašćenom položaju i mislim da nije potrebno da to obrazlažem....
Na žalost stvari stoje drugačije....za ovih 7 godina koliko živim na jugu, samo je Vladičin Han napustilo oko 2000 mladih ,nesmem da pitam koliko je ljudi napustilo Vranje, državu boli i za nas i za jug a Vranje i Vladičin Han su samo interesantmi kao izborne jedinice.....
Pa ipak nakon dobijanja statusa grada postoji neka mala nada....
Daje mi nadu i otvaranje velikog broja, trgovinskih i ugostiteljskih objekata još ako se dogode i neki malo jači sadržaji , tipa gitarijada , tematskih festivala .....moglo bi da bude i turistički atraktivnije....
Ono što ja mogu da pomognem je da moj "Južni Južni Bend" opali dobru svirku u OKCE
i zatalasa ,makar, malo Rock scenu Srbije.....
Jer gore severno nemaju veze gde je Vladičin Han oni nas, voleli to mi ili ne zovu Vranjanci ...a mi ne "onodimo" te reči nema kod nas...nego nas mrzi da im objašnjavamo.....
U svakom slučaju "zakasali smo načisto" a to je dobro za Rock, inspiracija je na svakom
koraku.....
VRANJANCI ! ŽIVI BILI ! I DRŽTE SE !
 
Ne !
Imamo pesmu "Sve je zbog para"....
Izbacili smo je na krstarici u temi "Muzika"- "Južni Južni Bend"

Malo trčimo pred rudu pošto je nedovršena ( fali solo)...ali smo nestrpljivi, jer
ne znamo kada će mo biti u situaciji da imamo kvalitetniji snimak...

Pozdrav !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top