VOLVO I SAAB

Pozdrav Volvo svetu!
Prijavio sam se cisto iz razloga da kazem da sam vozio v40 1.9TD `98; v70 2.3T `99 i s60 2.4D.
Sve sam to prodao i sada vozim 940 2.4T `94. za americko trziste (dakle sve od opreme) i je*es sve ostale modele. Ovo je poslednji PRAVI VOLVO !!! A i zadnja vuca je ipak nepreje*iva!
 
pozdravljam ekipu,

u junu ove godine, kupio sam Volvo V40, 1,9 TDI, 2000. g., i time postao član porodice, drago mi je da sam naišao na ovaj forum i nadam se da ću na njemu naći odgovore za svoja pitanja i eventualno pomoći drugima svojim skromnim iskustvom.

Za ovih do sada pređenih 3 - 4.000 km, zadovoljan sam potrošnjom (6/100 sa uključenom klimom do brzina zakonom dozvoljenih), prva investicija su nove gume, moj odabir su sava eskimo s3, 195x55x15, 64 eura sa montažom i balansiranjem.

Prvi problem je uputstvo na italijanskom jeziku.

sretna i ugodna vožnja!
 
Imao sam ja tj. moj cale volvo s 70, 2.5ccm benzinac i mogu sam o da kazem da je zverina od auta!
Definitvno cu kasnije kad budem doshao do svojih nekih vecih para voziti volvo!
 
ni slucajno ne idite ukod Luke na servis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Imam volvo s40 1.9 td iz '98,malo mi je nestabilno radila bosch pumpa pa sam se zaje.ao da odem kod njih.uzeli su mi 450 eura za servis.pumpa je radila solidno desetak dana a posle toga raspad sistema.sada dimi,trza zveci i bruji i jedva da uopste radi,tj. nema joj spasa.
Druga stvar,u sistemu za hladjenje mi je bio povecan pritisak pa kad odvrnem cep od boce za vodu dolazilo je do sistanja.Veliki majstori u servisu Luka su mi rekli da treba da zamijenim dihtung glave motora jer je sigurno on popustio i trazili mi za uslugu od 600-900 eura u zavisnosti da li treba da se ravna glava motora.Otisao sam posle kod svog jedva pismenog majstora da vidim zna li on sta moze biti,ispostavilo se da samo treba da se zamijeni termodavac ventilatora koji je 40 eura.
prema tome NE PREPORUCUJEM servis Luka jer su nesposobni,krajnje neprofesionalni,skupi i nemaju pojma i uopste ih nema na mapi ovlascenih servisa za volvo
Uzgred,da ne zna keko gdje ima da se kupi polovna bosch pumpa?
 
Ranije da, sad mislim da ne... pogotovo volvoovi motori pod oznakama "T"...

Nego jer neko zna gde u beogradu mogu da se nadju i kupe polovni ili novi "delovi"... ne za motor nego kako bi to nazvao accessories... konkretno me interesuje za model v40 ona zuta poziciona svetla na branicima kao i oznake na zadnjem delu automobila... i slicne "stvarcice" tog tipa ;)
 
Postovani ljubitelji volvoa, i ja sam kratko vreme uzivao u carima jednog 440 turbo volvoa, a sada sam se opasno zapalio za jedan v70 iz 99 god ( isto turbo ). Jedini je problem sto je stranac ,a ja nikako ne mogu da otkrijem ima li EURO 3 motor ili ne. Nisam uspeo naci taj motor na spiskovima koje sam video ovde na krstarici, pa ako neko od Vas ima mogucnost da proveri ili mi javi kako da to uradim bio bih vrlo zahvalan. Model motora je B5204T3. Za model B5204T5 sam video da je euro3 ali t3 nema na spisku. Nije mi ni GOOGLE pomogao. Molim vas za pomoc.
 

Back
Top