Vojvodina i "depresija"

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
67.106
Ne računam NS koji je studentski grad i dolaze masovno ljudi sa strane, unose život...

Da li i vi imate osećaj da su većinom sva mesta u Vojvodini "mrtva"?

Mrtva u smislu nekog prenaglašenog mira...usporenosti...posle 8 uveče nikoga na ulici...Nema čak ni nekih mogućnosti...i tu ne mislim samo na zabavu...
Neki gradovi, mesta, sela nemaju ni parkove ni šetalista... Kao da je život pomalo stao...

Mislite da je to do ljudi ili?
 
Jeste do ljudi, naravno. Broj stanovnika po gradovima se smanjuje svuda osim u Novom Sadu. Uglavnom mlađi odlaze u NS ili u beli svet, a stariji nisu preterano zainteresovani za pokretanje.
Dobro...ali recimo Subotica, Sombor, Zrenjanin, Kikinda, Kula, itd... nisu bas jako mala mesta..nije da nema mladih...opet...zivota kao da nema...
 
Ljudi imaju daleko manje slobodnog vremena nego nekad. I ti mladi rade kod privatnih gazda ponekad i svih 7 dana u nedelji i po pravilu duže od 8 sati, tako da im posle nije ni do čega.
Subotica mi se čini malo življom, valjda zbog granice i Palića.
Nije ni Subotica zivlja...veruj mi :lol:
Gde god da odem u okolna mesta...recimo u ta nabrojana svuda isto...ulice prazne...bio radni dan ili vikend posle 8 uvece...
meni to malo tuzno...
 
Meni prijatelj reče da je tako i u Ljubljani radnim danom. Samo za vikend je drugačije. Mada to može i da se kaže drugačije - vredni ljudi ne banče preko nedelje. Meni je uvek čudno kad vidim pune bašte kafića radnim danom prepodne. Ponekad mi padne na pamet - ko uopšte radi?
 
Meni prijatelj reče da je tako i u Ljubljani radnim danom. Samo za vikend je drugačije. Mada to može i da se kaže drugačije - vredni ljudi ne banče preko nedelje. Meni je uvek čudno kad vidim pune bašte kafića radnim danom prepodne. Ponekad mi padne na pamet - ko uopšte radi?
Ради тебра радничка класа. Блеје татини и мамини синови и ћере. Од комуњара се то није променило,само су примања у питању.
 
Ne računam NS koji je studentski grad i dolaze masovno ljudi sa strane, unose život...

Da li i vi imate osećaj da su većinom sva mesta u Vojvodini "mrtva"?

Mrtva u smislu nekog prenaglašenog mira...usporenosti...posle 8 uveče nikoga na ulici...Nema čak ni nekih mogućnosti...i tu ne mislim samo na zabavu...
Neki gradovi, mesta, sela nemaju ni parkove ni šetalista... Kao da je život pomalo stao...

Mislite da je to do ljudi ili?
ovim tempom kojim danas živimo , i prenaglašena užurbanost , ono što kažemo živi se 300 na sat , ta smirenost opuštenost i nije tako loša
 
Dobro, za ekonomiju razumem, ali zašto misliš da ravničarski teren proizvodi depresiju?
Broj samoubistava u Srbiji na kraju 2016. godine, što su poslednji sumirani podaci, bio je za stotinak manji u odnosu na 2015, a Vojvodina je i dalje region u kome ljudi najlakše dižu ruku na sebe, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.

Stopa samoubistava na 100.000 stanovnika u Vojvodini je 15,3, dok je u regionu Beograda 9,7, a u ostatku Srbije 14,6.
 
Broj samoubistava u Srbiji na kraju 2016. godine, što su poslednji sumirani podaci, bio je za stotinak manji u odnosu na 2015, a Vojvodina je i dalje region u kome ljudi najlakše dižu ruku na sebe, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku.

Stopa samoubistava na 100.000 stanovnika u Vojvodini je 15,3, dok je u regionu Beograda 9,7, a u ostatku Srbije 14,6.
Po tim podacima u odnosu na ostatak Srbije (bez Beograda) i nije tako strašno. U Sloveniji je i dalje gore - 18,6. Džaba im što smo se rastali.
 

Back
Top