Vojna akademija?

Ja sam sada četvrta godina i razmišljam o upisu na vojnu, ali se baš dosta dvoumim, pošto ta odluka dosta utiče na dalji život. Pa ukoliko bi neko od trenutnih kadeta ko čita ovo mogao da napiše svoje iskustvo ili barem da napiše instagram da se malo više raspitam.
 
Ja sam sada četvrta godina i razmišljam o upisu na vojnu, ali se baš dosta dvoumim, pošto ta odluka dosta utiče na dalji život. Pa ukoliko bi neko od trenutnih kadeta ko čita ovo mogao da napiše svoje iskustvo ili barem da napiše instagram da se malo više raspitam.
Imamo grupu na insta o VA pa se javi. Ig _zole_04. Ima jedan drugar koji je sad na vojnoj pa ga mozes pitati.
 
Postoji li mogućnost rada u inostranstvu sa VA?
Takođe, gde bih mogao videti kako zaista izgleda život u internatu... neko iskustvo na blogu ili slično?
Postoji mogucnost rada u inostranstvu sa VA,a sto se tice zivota mozes uci na instagram grupu vezanu za va,tamo imamo druga koji je sad vojna pa ga mozes pitati sta te zanima(INSTA _zole_04),a mozes i ici na otvorena vrata vojne akademije u toku konkursa da vidis kako je tamo i kako izgleda sam prostor.:D
 
Pozdrav, da li se ista promjenilo od pocetka .. od 2008 kad su poceli svi pisati.
Da li se ista poboljsalo?
Da li je tesko upisati VA ako sam iz RS?
Da li alergije prave problem na ljekarskom pregledu?
Sta sve treba za fizicki dio na upisu?
pa sto se tice alergija to i mene zanima ,a za fizicke deo imas tablicu na sajtu vojne akademije ,tu su ti vrednosti i bodovi za prolaz.
 
Zelim da napišem par reči za buduće generacije u vezi prijmnog iz matematike i fizičke spremnosti.
Ako sam ja uspeo da imam 15 bodova iz matematike a kroz celu gimnaziju sam imao jedva dvojku onda moze bilo ko.
Ja u martu mesecu sam bio težak 105kg i nisam mogao da šetam a kamoli da istrčim 2400metara, nisam mogao niti jedan zgib da uradim a eto na prijemi sam došao sa 90kg i istrčao sam 2400metara za 9minuta i zgibova sam uradio 6 pravih (ove godine ko god je mogao da se podigne i spusti barem malo, su priznavali kao zgib, padali su oni koji nisu mogli da se podignu)
Svako ko dodje na ovaj sajt, nemojte da pitate da li je teško upasti i da samo kukate, jer ćete morati ozbiljno da se pomučite ako to stvarno želite da upišete.
Veliki pozdrav.

p.s. Ako neko ima neku informaciju kada ce biti hedonika i medicinski pregled, neka napise.
Pozdrav,zanima me kakav si bio ucenik kroz skolovanje u gimnaziji,prosjek,i kako se to rangira i koliko je potrebno za upis i tako to
 

Back
Top