Vojna akademija?

Fino :D. U koju srednju ides, i odakle se spremas? I jel znas onaj spisak oblasti iz mate? :D

Idem u školu za dizajn,ti? :) Spremam se iz FON-ove zbirke. :D
A ove oblasti su valjda:
- Аритметика
- Идентичне трансформације алгебарских израза
- Пропорције и проценти
- Комплексни бројеви
- Реална функција једне реалне променљиве
- Линеарна функција, једначина и неједначина
- Квадратна функција, једначина и неједначина
- Полиноми
- Рационалне неједначине
- Ирационалне једначине и неједначине
- Експоненцијална функција, једначина и неједначина
- Логаритамска функција, једначина и неједначина
- Тригонометрија
- Планиметрија
- Стереометрија
- Аналитичка геометрија у равни
- Аритметичка и геометријска прогресија
- Биномна формула
 
Idem u školu za dizajn,ti? :) Spremam se iz FON-ove zbirke. :D
A ove oblasti su valjda:
- Аритметика
- Идентичне трансформације алгебарских израза
- Пропорције и проценти
- Комплексни бројеви
- Реална функција једне реалне променљиве
- Линеарна функција, једначина и неједначина
- Квадратна функција, једначина и неједначина
- Полиноми
- Рационалне неједначине
- Ирационалне једначине и неједначине
- Експоненцијална функција, једначина и неједначина
- Логаритамска функција, једначина и неједначина
- Тригонометрија
- Планиметрија
- Стереометрија
- Аналитичка геометрија у равни
- Аритметичка и геометријска прогресија
- Биномна формула

Ej hvala ti puno za ovo, nigde nisam mogao da nadjem :D. Ja idem u gimnaziju. A jel znas gde mogu da nadjem FON-ovu zbirku? :D
 
Да ли питомци са Војне гимназије имају неке привилегије у односу на нас који смо уписали из цивилства или смо сви једнаки ? И да ли можда неко зна који студијски програм има обуку у Ваљеву ,а који у Лесковцу ? :D
 
Да ли питомци са Војне гимназије имају неке привилегије у односу на нас који смо уписали из цивилства или смо сви једнаки ? И да ли можда неко зна који студијски програм има обуку у Ваљеву ,а који у Лесковцу ? :D

Nema razlike nikakve. MuO ide u Sombor, svi ostali u Leskovac :-) nama su tako rekli
 
Imam jedno pitanje za sve vas sa foruma, prvenstveno za one starije koji su se vec spremali za VA. Da li imate neki savet za pripreme oko trcanja tj. kako da poboljsam izdrzljivost i eksplozivnost (sprint), jel da trcim do iznemoglosti ili da podelim trcanje u serije sa odmorima ili nesto trece ako imate neki program :D? Hvala unapred :)
 
Imam jedno pitanje za sve vas sa foruma, prvenstveno za one starije koji su se vec spremali za VA. Da li imate neki savet za pripreme oko trcanja tj. kako da poboljsam izdrzljivost i eksplozivnost (sprint), jel da trcim do iznemoglosti ili da podelim trcanje u serije sa odmorima ili nesto trece ako imate neki program :D? Hvala unapred :)

Sprint u serije, kad dodjes do svog maksimuma onda idi i trci uzbrdo negdje istim tempom za sto bolje vreme. I nemoj trcati samo 60m nego idi na 100, a jednom u dve sedmice radi provere.
Za 2400 gledaj prvo odredi neki tempo da mozes da istrcis svu duzinu sa njim. Kad to skontas, onda idi istim tim tempom na 3200 (8 krugova na atletskom stadionu). Lagano kad osjetis da ti i to odgovara, onda kreni da pojacavas po malo svaki sledeci put. Ovo je ubjedljivo najteze vecini ljudi, pa i meni je bilo. Ali ako vjezbas, ako zanemaris sve one iritantne osjecaje dok trcis, mozes napraviti nesto. I nikad, ali nikad ne jedi 2 sata prije treninga izdrzljivosti, znam sto ti ovo govorim vjeruj mi :D
 
Sprint u serije, kad dodjes do svog maksimuma onda idi i trci uzbrdo negdje istim tempom za sto bolje vreme. I nemoj trcati samo 60m nego idi na 100, a jednom u dve sedmice radi provere.
Za 2400 gledaj prvo odredi neki tempo da mozes da istrcis svu duzinu sa njim. Kad to skontas, onda idi istim tim tempom na 3200 (8 krugova na atletskom stadionu). Lagano kad osjetis da ti i to odgovara, onda kreni da pojacavas po malo svaki sledeci put. Ovo je ubjedljivo najteze vecini ljudi, pa i meni je bilo. Ali ako vjezbas, ako zanemaris sve one iritantne osjecaje dok trcis, mozes napraviti nesto. I nikad, ali nikad ne jedi 2 sata prije treninga izdrzljivosti, znam sto ti ovo govorim vjeruj mi :D

Hvala ti, to sam trazio :D
 

Back
Top