Vojna akademija?

E ovako, da se raspisem i ja malo.. Drzacu se vazduhoplovstva, da ne zalazim u druge smerove... Za buduce generacije: Dobro razmislite pre nego sto konkurisete za ovaj smer, imate 6 dana mucenja, i to puno znacenje te reci... A sta dobijate? Nista. Broj primljenih kadeta na ovom smeru se svake godine smanjuje, ukoliko uskoro ne dodje do neke nabavke novih aviona i ostale tehnike verovatno vise nece ni raspisivati konkurs za avijaciju..
Svako ko se bavio aktivno nekim sportom, trenirao bilo sta duze od 2 godine, nemoj ni da pokusava... Sportisti nikad ne mogu da budu piloti.. Na ekg-u vas obaraju sigurno... Blok desne grane, tzv. "sportsko srce" (sto je u principu bolje za coveka, ali ne moze da bude pilot)... Ali nije samo ekg problem, svaki pregled moze da bude problematican.. Bukvalno traze najsitniji problem zbog kog ce vas oboriti... I sto je najgore, u stanju su da vam ne kazu odmah da ste pali, nego vas zovu 5 min nakon izlaska sa akademije da vam jave.... To je mnogo glupo. Jos jedna jako glupa stvar vezana za one koji konkurisu za vazduhoplovstvo, ukoliko ne prodjete zdravstvene za pilota, upisujete (ukoliko uopste upisete) najgori smer, onaj koji niko drugi nece, zato sto se "postuje prva zelja", sto znaci ukoliko ste, primer, 2. na listi i imate 90 poena, i stavite 1. Vazduhoplovstvo i 2. VEI , nemate skoro nikakve sanse za vei, zato sto prvih 50 imaju prednost, i ako imaju manje bodova.. Znaci onima koji su pali za pilota ostaju eventualno Logistika ili nista... Od prve grupe pilota, 10, nas 3 je proslo, za sad... S tim sto dvojica ponavljaju krvnu sliku, bilirubin.. granica 20 za pilota, za ostale smerove 50...A ukoliko poslednjeg dana padnete za pilota, salju vas na VMC i radite sve preglede ponovo, bez obzira na to sto ste sve vec to presli na VMA, i to mnogo strozije uslove, niko vam ne priznaje te rezultate... Ali i nakon svih tih muka, ukoliko nekako prodjete sve preglede, NIJE GOTOVO... Ceka se zasedanje komisije koja razmatra sve rezultate i donosi odluku ko je sposoban a ko ne..( tacnije tu rade veze) Skupe se ovi "glavni" sa akademije, nacelnik Instituta za vazduhoplovstvo i "strucni" doktori koji su obavljali preglede..
Nazalost to je slika sadasnje situacije, i verujte da nece biti bolje, u to sam siguran.. Zato dobro razmislite!
Ovo sto si napisao da sportisti ne mogu da budu piloti nikako nije tacno. Nema sad tu nekog pravila da sportista mora da ima sportsko srce, ali naravno da mu se kroz treniranje javljaju neke promene kao sto su povecanje debjine leve komore. Koliko ja znam, sportsko srce se najcesce javlja kod plivaca i vaterpolista( mislim da je to zbog konstantnog sirenja grudnih misica). Znaci po tebi, svako ko je imao 12+ bodova iz fizckog testa ne moze da bude pilot, jer iskreno ne mislim da nesportista moze da uradi dobro fizicki test.
 
Danas sam zvao potpukovnika Domazeta i rekao mi je da je kvota predvidjena konkursom popunjena i da je crta sada na 62. mestu, ne bi trebalo da dodje do znacajnih pomeranja, eventualno + 2-3 mesta. znaci da je ove godine trebalo otprilike 72.9 bodova za upis.
 
Evo ovako. Lekarski deo selekcije je priveden kraju, Ja sam danas sproveo grupu od 4 poslednjih koji su imali da ponove neke preglede. Eventualno ce mozda biti jos po neki poziv za kandidate za VV.
Cestitam svima koji ste upisali! Neki su me upoznali ovih dana kroz selekciju... Druzicemo se jos puno na akademiji nadam se.
Pozdrav svima,
SLUZIMO SRBIJI :D
 
Evo ovako. Lekarski deo selekcije je priveden kraju, Ja sam danas sproveo grupu od 4 poslednjih koji su imali da ponove neke preglede. Eventualno ce mozda biti jos po neki poziv za kandidate za VV.
Cestitam svima koji ste upisali! Neki su me upoznali ovih dana kroz selekciju... Druzicemo se jos puno na akademiji nadam se.
Pozdrav svima,
SLUZIMO SRBIJI :D

Hvala! O7
 
Evo ovako. Lekarski deo selekcije je priveden kraju, Ja sam danas sproveo grupu od 4 poslednjih koji su imali da ponove neke preglede. Eventualno ce mozda biti jos po neki poziv za kandidate za VV.
Cestitam svima koji ste upisali! Neki su me upoznali ovih dana kroz selekciju... Druzicemo se jos puno na akademiji nadam se.
Pozdrav svima,
SLUZIMO SRBIJI :D
:D najbolje budjenje
 
Evo ovako. Lekarski deo selekcije je priveden kraju, Ja sam danas sproveo grupu od 4 poslednjih koji su imali da ponove neke preglede. Eventualno ce mozda biti jos po neki poziv za kandidate za VV.
Cestitam svima koji ste upisali! Neki su me upoznali ovih dana kroz selekciju... Druzicemo se jos puno na akademiji nadam se.
Pozdrav svima,
SLUZIMO SRBIJI :D

Hvala puno, vidimo se hm, u oktobru! :D
 
My dear little friends, sa zaljenjem vas obavestavam da na moju molbu (inace dva puta poslatu) niko nije odgovorio, i sa obzirom da su lekarski prosli i slicno, male su sanse da ce mi da se vidimo :( Verovatno cu da se odjavim sa ove teme uskoro, aliii, svima koji su prosli lekarski zelim MNOGOOOOO srece, svaka vam cast junaci :) ko me ima na fejsu nek se javi ponekad, da mi prica kako je na VA :)
 
My dear little friends, sa zaljenjem vas obavestavam da na moju molbu (inace dva puta poslatu) niko nije odgovorio, i sa obzirom da su lekarski prosli i slicno, male su sanse da ce mi da se vidimo :( Verovatno cu da se odjavim sa ove teme uskoro, aliii, svima koji su prosli lekarski zelim MNOGOOOOO srece, svaka vam cast junaci :) ko me ima na fejsu nek se javi ponekad, da mi prica kako je na VA :)
Pokusaces sledece godine?
 
Ee ne znas ti po kom principu oni rade, imas par njih iz 138. kase sto su pali za pilota, oborili ih na ekg, uz komentar "imas retku srcanu bolest koja se javlja povremeno, danas je ima sutra mozda ne"... Kad to cujes onda shvatis gde si dosao..
Ako sve bude kako treba na selektivnom,vidimo se od septembra :-)
 
Pismo Vojnoj Akademiji !
E ovako...Vec dva dana se lomim da li da pisem ili da jos jedna po meni jadna situacija ostane u sjenci ! Odlicih ipak da pisem ali ne brinite u kratkim cu crtama ! Mit o VOJSCI REPUBLIKE SRBIJE u ocima mojih prijatelja,komsija,porodice ali i u mojim je SRUSEN!!! Naime, moj sin koji je zivio san da postane vojnik i da casno stoji na "braniku svoje otadzbine" uredno je prosao sve korake prijemnog ispita :dobar prosjek iz skole, dobro odradjen test iz matematike, dobar u provjeri fizicke sposobnosti , sve u svemu 19-sti na rang listi sa 81.08 poena ukupno ! Srecni svi naravno ,a kako i ne bi bili...slavlje samo sto nije pocelo. Spremamo se jos za zdravstveni pregled...rastereceno...sportista godinama, prije dva mjeseca polozio vozacki ispit , ne pije, ne pusi , zdravo se hrani...nema greske ! Ali vidi vraga, ipak ima ,NE RAZLIKUJE NIJANSE CRVENE I ZELENE,visok bilirubin (Gilb.sindrom) !!!! Utvrdjeno na ljekarskom pregledu na VMC-u od strane medicinske sestre,sledeci dan poslat na VMA zbog detaljnijeg pregleda ! Ni tamo ,naravno nije vidio doktora, sestra ga pregledala dajuci mu da u zutu boju gleda ! Na pitanje njegovo o rezultatima -slijeganje ramenima! Vracen kuci sa komentarom "dodjite za dva dana ,da ponovo vadite krv pa ce se konsultovati internista i oftamolog! Dosao za dva dana ,Bilir,dobar ali ipak ODBIJEN!!! Komentar :Ne pokusavaj ni sljedece godine , DALTONIZAM!!!
Moje pitanje :
Kako je moguce da utvrde ne razlikovanje nijansi crvene i zelene a daju ti zutu da gledas ,pri tome te specijalista ne vidi ocima svojim???
O SRBIJO ,ZA PILOTE PRIMAS BEZZUBE, KRIVE KICME A ZDRAVE I PRAVE MOMKE VRACAS!!!
I PITAM TE ,DA LI SI DAVNE 92-93 KAD SAM JA BILA TINEJDZER I KAD SI SILNE MOJE DRUGARE MOBILISALA ,PITALA, RAZLIKUJU LI NIJANSE CRVENE I ZELENE ???
NISI !!!
NJIHOVE MAJKE BI BILE SRETNE DA JESI JER BI SADA VECINA NJIH BILI ZIV !!! ALI TO NIJE VAZNO TADA BILO !!! RAT U BOSNI ! PUSKU U RUKE I PRVA BORBENA ...18,19 I 20-PROSJEK GODINA! ZNAM JER SAM I SAMA BILA DIO TRAGEDIJE!
I opet sam pokusavala da usadim taj patriotizam u ljubav prema svojoj zemji u svoj dom! Uspjeh u tome ali me sramota vec dva dana jer u vazduhu osjetim pitanje " A STA SAD"
Zato ne znam da li da "TI" kazem "hvala" ili da placem zajedno sa sinom svojim kojem si srusila san!!!
SRBIJO ,PROSUDI SAMA !
 
Pismo Vojnoj Akademiji !
E ovako...Vec dva dana se lomim da li da pisem ili da jos jedna po meni jadna situacija ostane u sjenci ! Odlicih ipak da pisem ali ne brinite u kratkim cu crtama ! Mit o VOJSCI REPUBLIKE SRBIJE u ocima mojih prijatelja,komsija,porodice ali i u mojim je SRUSEN!!! Naime, moj sin koji je zivio san da postane vojnik i da casno stoji na "braniku svoje otadzbine" uredno je prosao sve korake prijemnog ispita :dobar prosjek iz skole, dobro odradjen test iz matematike, dobar u provjeri fizicke sposobnosti , sve u svemu 19-sti na rang listi sa 81.08 poena ukupno ! Srecni svi naravno ,a kako i ne bi bili...slavlje samo sto nije pocelo. Spremamo se jos za zdravstveni pregled...rastereceno...sportista godinama, prije dva mjeseca polozio vozacki ispit , ne pije, ne pusi , zdravo se hrani...nema greske ! Ali vidi vraga, ipak ima ,NE RAZLIKUJE NIJANSE CRVENE I ZELENE,visok bilirubin (Gilb.sindrom) !!!! Utvrdjeno na ljekarskom pregledu na VMC-u od strane medicinske sestre,sledeci dan poslat na VMA zbog detaljnijeg pregleda ! Ni tamo ,naravno nije vidio doktora, sestra ga pregledala dajuci mu da u zutu boju gleda ! Na pitanje njegovo o rezultatima -slijeganje ramenima! Vracen kuci sa komentarom "dodjite za dva dana ,da ponovo vadite krv pa ce se konsultovati internista i oftamolog! Dosao za dva dana ,Bilir,dobar ali ipak ODBIJEN!!! Komentar :Ne pokusavaj ni sljedece godine , DALTONIZAM!!!
Moje pitanje :
Kako je moguce da utvrde ne razlikovanje nijansi crvene i zelene a daju ti zutu da gledas ,pri tome te specijalista ne vidi ocima svojim???
O SRBIJO ,ZA PILOTE PRIMAS BEZZUBE, KRIVE KICME A ZDRAVE I PRAVE MOMKE VRACAS!!!
I PITAM TE ,DA LI SI DAVNE 92-93 KAD SAM JA BILA TINEJDZER I KAD SI SILNE MOJE DRUGARE MOBILISALA ,PITALA, RAZLIKUJU LI NIJANSE CRVENE I ZELENE ???
NISI !!!
NJIHOVE MAJKE BI BILE SRETNE DA JESI JER BI SADA VECINA NJIH BILI ZIV !!! ALI TO NIJE VAZNO TADA BILO !!! RAT U BOSNI ! PUSKU U RUKE I PRVA BORBENA ...18,19 I 20-PROSJEK GODINA! ZNAM JER SAM I SAMA BILA DIO TRAGEDIJE!
I opet sam pokusavala da usadim taj patriotizam u ljubav prema svojoj zemji u svoj dom! Uspjeh u tome ali me sramota vec dva dana jer u vazduhu osjetim pitanje " A STA SAD"
Zato ne znam da li da "TI" kazem "hvala" ili da placem zajedno sa sinom svojim kojem si srusila san!!!
SRBIJO ,PROSUDI SAMA !
Draga gospodjo vi kao da zaboravljate gde zivite. Nije mi jasno sto se cudite. Interesantna je ona recenica slavlje samo sto nije pocelo. Da li vi znate gde saljete sina. Ja mislim da ne znate. Ima lepsih zanimanje videcete kako vreme prolazi da je bolje sto nije upisao. Neka prozivi svoj zivot, a ne neostvarene zelje svojih roditelja. Nije smak sveta ako je momak ok snaci ce se u zivotu kvalitet uvek ispliva na povrsinu.
 
Draga gospodjo vi kao da zaboravljate gde zivite. Nije mi jasno sto se cudite. Interesantna je ona recenica slavlje samo sto nije pocelo. Da li vi znate gde saljete sina. Ja mislim da ne znate. Ima lepsih zanimanje videcete kako vreme prolazi da je bolje sto nije upisao. Neka prozivi svoj zivot, a ne neostvarene zelje svojih roditelja. Nije smak sveta ako je momak ok snaci ce se u zivotu kvalitet uvek ispliva na povrsinu.


Samo jedan detalj...to nije nas san niti nasa zelja! Iskljucivo njegova ! Naravno da nije smak svijeta ali prosto to je institucija gdje bi trebalo sve da je "u redu" ,zato sam i razocarana ...U svakom slucaju ,hvala !
 
Na zdravstvenim testovima su dosta rigorozni. Nije tako kao sto vi pricate... Posebno za VV je pregled najrigorozniji. Daleko je od toga da primaju bezzube i sa krivim kicmama. Na zdravstvenom obaraju cak i zbog nedostatka gvozdja u krvi, sto je po meni manji problem od nerazlikovanja boja. Vas sin je pao na ,,ISIHARA" testu (verovatno). Odradite ovaj test zajedno sa sinom, i proverite koliko ima problema sa razlikovanjem boja... http://www.colour-blindness.com/sr/colour-blindness-tests/ishihara-colour-test-plates/
 
Bio sam i ja na pregledima nedavno, i radio ovaj test sa brojevima, i sve je bilo u redu, nisam daltonista, e sad dal mi je sestra ili doktorka davala da radim taj test ne secam se, ali kakve to ima veze, daltonista je daltonista i pred sestrom i pred doktorom. A ovo sto pominjete 92-93, i tu mobilizaciju "pusku u ruke", ti koji su na taj nacin mobilisani nisu dobijali oficirske cinove sa tom puskom ;) Vojna Akademija je institucija za skolovanje oficira, a obican vojnik moze biti svako ko potpise ugovor sa vojskom :) A oficiri treba da budu najsposobniji i najzdraviji kandidati, ne oni koji ne razlikuju boje ili imaju neki drugi zdravstveni problem :)
 
Bio sam i ja na pregledima nedavno, i radio ovaj test sa brojevima, i sve je bilo u redu, nisam daltonista, e sad dal mi je sestra ili doktorka davala da radim taj test ne secam se, ali kakve to ima veze, daltonista je daltonista i pred sestrom i pred doktorom. A ovo sto pominjete 92-93, i tu mobilizaciju "pusku u ruke", ti koji su na taj nacin mobilisani nisu dobijali oficirske cinove sa tom puskom ;) Vojna Akademija je institucija za skolovanje oficira, a obican vojnik moze biti svako ko potpise ugovor sa vojskom :) A oficiri treba da budu najsposobniji i najzdraviji kandidati, ne oni koji ne razlikuju boje ili imaju neki drugi zdravstveni problem :)

Pre svega, i "obični vojnici" prolaze kroz isti lekarski i hedoniku kao i mi, tako da ne može svako.

A što se tiče gospođe @sanyy, žao mi je zbog Vašeg sina, ali trebalo je da budete pripremljeni na to, razlikovanje boja u vojsci je važna stvar. Mogao je da se raspita pre nego što je konkurisao za akademiju kakvi se testovi rade i da uradi taj isihara test koji može pronaći svuda. Šta da se radi, nije kraj sveta, nije samo on pao, i drugi su. Tako je, kako je, nije kriva vojska kao institucija, nije kriv on, ni Vi, pomirite se sa tim i idite dalje. :D
 
Pismo Vojnoj Akademiji !
!

Nema sta daltonista da trazi u vojsci... Ugrozava sebe i druge.
Za ovo na VMA je njihov nemar, ali osoba koja nema problema sa raspoznavanjem boja lako prolazi te testove, dakle da je vas sin zdrav u tom pogledu ne bi imao problema na tom testu.
Mozete vi biti ljuti koliko hocete, ali bolje odvedite sina na pregled kod privatnog oftamologa da se utvrdi da li je decko stvarno daltonista.
 
Nema sta daltonista da trazi u vojsci... Ugrozava sebe i druge.
Za ovo na VMA je njihov nemar, ali osoba koja nema problema sa raspoznavanjem boja lako prolazi te testove, dakle da je vas sin zdrav u tom pogledu ne bi imao problema na tom testu.
Mozete vi biti ljuti koliko hocete, ali bolje odvedite sina na pregled kod privatnog oftamologa da se utvrdi da li je decko stvarno daltonista.

Hvala Vam svima na podrsci ili kritikama ! Naravno da ce ici privatno ,jer sve te testove je prosao uredno ,zato sam i bijesna !
 
Мало веселије теме... За све будуће наивчине ево вам фонова збирка и све за мату... http://www.sendspace.com/file/iasijc
Јавите се поруком ако ово не буде функционисало

- - - - - - - - - -

Одлучио сам да се бавим добротворним радом



Ovo nisi izgleda dobro poslao, nece da ucita? :)
 

Back
Top