Vojna akademija?

Mene trema drma vec par dana...Budem skroz ok, i onda odjedanput...samo BUM :) I onda se uznemirim, i nekako nadjem nacina da se smirim. Kod mene pali to da izadjem, popricam sa ortakom (koji je takodje konkurisao), razmenimo misljenja, prepricavamo price, tesimo se itd, a nekad jednostavno uradim sklekove, trbusnjake i prodje me...JEdino ne znam kako da resim onaj problem, kad sednem da radim matu, i sve mi ide dobro, i samo odjednom ne znam nista :) Ni koliko je 2+2 :D

E da...Kako ide to sa zadacima? NE verujem da cemo svi imati iste zadatke, jer onda bi bilo glupo...ovi sto su 7. maja bi mogli svima da kazu koji su zadaci
 
Mene trema drma vec par dana...Budem skroz ok, i onda odjedanput...samo BUM :) I onda se uznemirim, i nekako nadjem nacina da se smirim. Kod mene pali to da izadjem, popricam sa ortakom (koji je takodje konkurisao), razmenimo misljenja, prepricavamo price, tesimo se itd, a nekad jednostavno uradim sklekove, trbusnjake i prodje me...JEdino ne znam kako da resim onaj problem, kad sednem da radim matu, i sve mi ide dobro, i samo odjednom ne znam nista :) Ni koliko je 2+2 :D

E da...Kako ide to sa zadacima? NE verujem da cemo svi imati iste zadatke, jer onda bi bilo glupo...ovi sto su 7. maja bi mogli svima da kazu koji su zadaci

Pa necemo imati iste, ali otprilike ti tipovi zadataka. Verovatno ce ovi 7. imati lakse primere, pa ce sve za nijansu teze davati... A to kad se zbunis, samo preskocis zadatak... Cim uradis nesto lako, u sta si siguran, odmah se odblokiras... Ja imam samo jednog ortaka koji je konkurisao i to sam ga sreo tek na lekarskom :D.

Rile123
Re: Vojna akademija?

Ima li ko iz Nisa ili Beograda?

Ja sam iz Beograda... :)
 
Kada polazes prijemni, koga datuma .. a sto se tice zadataka nadam se da ce biti slicni onima sa prethodnih godina .. jer bez minimalnih 9 zadataka mislim da su sanse relativno slabe, ispravite me ako gresim ... i da gledao sam listu vojne gimnazije 80 bodova je trebalo najmanje sto dalje implicira da ce i za akademiju trebati toliko .. mislim to je samo prepostavka a videcemo ako Bog da sta ce se desiti trudicu se da jezicak prevali na moju stranu ;)
 
И код мене скочила тензија,ал одем до цркве искулирам се,попијем које пиво и све ок.Има више начина за смиривање.Негоо јел зна неко јел лакше уговорцу млађем од 21 године да уђе на ВА него нама цивилима?
 
Да,али ћу да служим војни рок и да будем војник под уговором,па да пробам тако да уђем на ВА
Da li mislis na vojni rok od 6 meseci,pa ako budes dobar i tako to onda ides na jos jedan kurs od 8 meseci i na kraju dobijas cin podoficira ? Ili mislis na profesionalnu vojsku(SAJ se valjda zove) ?

Ja cu to isto uraditi,ali pre toga cu probati u policiju,radim par godina,ne znam ni ja koliko je potrebno pa cu onda konkurisati za zandarmeriju..Ne uspem li to od septembra vojni rok..

Inace za VA su mi male sanse,imam svega 25 poena iz skole(nisam toliko los nego sam se zezao :D ) ,fizicko cu uzeti oko 14 ( ne mogu skok u dalj,trenutno rekord mi je 2.4) i na kraju matis cu morati minimalno 40 poena :/
 
Што сте ви и у толиким филмовима? Као не излазим из куће и те форе, нормално је да има треме, ал не треба да себе ставиш у карантин.. Овај горе пише максимално једну лименку пива као. Пушим пакло цигара дневно и пијем редовно, ко да је то па битно нешто..
 
Da li mislis na vojni rok od 6 meseci,pa ako budes dobar i tako to onda ides na jos jedan kurs od 8 meseci i na kraju dobijas cin podoficira ? Ili mislis na profesionalnu vojsku(SAJ se valjda zove) ?
Inace za VA su mi male sanse,imam svega 25 poena iz skole(nisam toliko los nego sam se zezao :D ) ,fizicko cu uzeti oko 14 ( ne mogu skok u dalj,trenutno rekord mi je 2.4) i na kraju matis cu morati minimalno 40 poena :/

Мислио сам на уговорца,оно што си прво навео.Ма имаш шансе исте као и ја,и ја сам се спрдао у школи али зато сам мату спремао по 5 сати дневно са једним ликом,и физички се спремао и преко зиме.Сви имају шансу само ако се потруде :)

Danas mi je zena iz vojnog odseka rekla da ako si vec u vojsci, tj.kao profesionalac, ne mozes na VA, tj. mozes, ali teze ide, posto si vec vojno lice...

Аууу братее сад си ми уништила дан.Зар није логичније да је лакше некоме ко је већ у војсци да уђе на ВА него обичном цивилу?
 
Што сте ви и у толиким филмовима? Као не излазим из куће и те форе, нормално је да има треме, ал не треба да себе ставиш у карантин.. Овај горе пише максимално једну лименку пива као. Пушим пакло цигара дневно и пијем редовно, ко да је то па битно нешто..

Твоја ствар је како ћеш и колико ти да живиш,ја не стављам себе у карантин већ нисам на време учио па морам да дам све од себе сад.Лоше схваташ поруке
 
Мислио сам на уговорца,оно што си прво навео.Ма имаш шансе исте као и ја,и ја сам се спрдао у школи али зато сам мату спремао по 5 сати дневно са једним ликом,и физички се спремао и преко зиме.Сви имају шансу само ако се потруде :)



Аууу братее сад си ми уништила дан.Зар није логичније да је лакше некоме ко је већ у војсци да уђе на ВА него обичном цивилу?

Не, мени рече да је теже, пошто си већ у служби. И можеш ти да завршиш ту обуку и све, али примиће те само ако има посла, што је неизвесно. А чак и кад радиш као професинални војник, имаш малу плату. И не можеш пуно да напредујеш.
 
Не, мени рече да је теже, пошто си већ у служби. И можеш ти да завршиш ту обуку и све, али примиће те само ако има посла, што је неизвесно. А чак и кад радиш као професинални војник, имаш малу плату. И не можеш пуно да напредујеш.

Пфф,хвала у сваком случају на инфо :)
 
Da li mislis na vojni rok od 6 meseci,pa ako budes dobar i tako to onda ides na jos jedan kurs od 8 meseci i na kraju dobijas cin podoficira ? Ili mislis na profesionalnu vojsku(SAJ se valjda zove) ?

Ja cu to isto uraditi,ali pre toga cu probati u policiju,radim par godina,ne znam ni ja koliko je potrebno pa cu onda konkurisati za zandarmeriju..Ne uspem li to od septembra vojni rok..
Vojni rok vise nije 6 meseci nego 3, a do podoficira ima malo vise od 8 meseci prvo si obican vojnik ugovorac pa za par godina ako si dobar tek onda na kurs za podoficire i to ako ti oni dozvole! SAJ nije profesionalna vojska vec Specijalna Antiteroristicka Jedinica i pripada MUP-u nema veze sa Vojskom!
U dobrovoljnu vojku mozez uci tek posto napunis 19 godina i jos godinu dok te pozovu, tako da upisite vi nesto ako hocete da ne gubite vreme dok ste jos u formi sa ucenjem jer kad se prestane tesko se vraca knjizi:)
Ako udjes u policiju onda ces malo teze u vojsku ali ok, a do zandarmerije ima da prodju godine tj. najmanje 3 godine u sluzbi sa visokim ocenama!
 
Poslednja izmena:
@Citizen Soldier хвала на инфо брате,све што пожелим није могуће :S а други факсеви ме не занимају,можда филолошки ал пријемни је потпуно другачији тако да ни то не.Надам се ВА па ћемо видети
 
@Citizen Soldier хвала на инфо брате,све што пожелим није могуће :S а други факсеви ме не занимају,можда филолошки ал пријемни је потпуно другачији тако да ни то не.Надам се ВА па ћемо видети
Слажем се с тобом. Ништа није немогуће, само треба рад и труд. Ни мене ништа друго не занима, али година дана је ипак дуго. Можда упишем Факултет техничких наука, да не губим годину, па онда поново...
 

Back
Top