Vojna akademija?

Mene interesuje da li svake godine raspisuje konkurs za smjer avijacija?I da nakon polozenih svih testova za avijaciju,kvalifikacionog(test znanja,test iz matematike,fizicki test,obuka u prezivljavanju,padobransku i obuku iz selektivnog letenja)koliko kandidata primaju?
 
Pa logicno u zavisnosti od potreba, ali to je uglavnom mali broj uvek ispod 10. Np prijavi se njih 24 i dok se sve to prodje ostane njih 8 u proseku , a najvaznije ti je da dobro prodjes na zdravstvenom pregledu i psiho testovima, a i matis je tezak.( ali nije vazno koliko ova dva prethodna i da znas da ti ovo vazi samo za avijaciju dok je matis za druge smerove dosta vazan)...

pozdarv
 
Znaci svake godine se raspisuje konkurs za smjer avijaciju?
I jos jedno pitanje,kad zavrsis akademiju znam da moras da radis za njih 8 godina,moje pitanje je da li u tom periodu dok radis za njih primas platu?Da budem siguran pozdrav
 
Znaci svake godine se raspisuje konkurs za smjer avijaciju?
I jos jedno pitanje,kad zavrsis akademiju znam da moras da radis za njih 8 godina,moje pitanje je da li u tom periodu dok radis za njih primas platu?Da budem siguran pozdrav

ma neee sine prvo 8 godina primas bombone, a posle 8 godina ti daju kutiju zvaka, mislim jednu kutiju mesecno, al onda tu mozes da ih zeznes i da das otkaz, jer si svoje vojsci oduzio? kapiras?
 
pa iceo koliko sam razgledao ovaj forum krstarice sluzi vise za prepucavanje cinova retko ko hoce da te malo uputi u taj akademski zivot.naravno nebih zeleo da me neko pogresno shvati i da se uvredi .z:bv:
 
Ovako ti kada zavrsis akademiju postajes ,, rob drzave,, ne bih da te uplasi ovaj naziv ali najcesce je tako.... selis se na svakih pet godina... plata ti je pocetku 500 jevreja, a u zavisnosti od cina i svih benificija moze da predje 1000 jevreja mislim da je neki optimum 1200 ili 1300 jevreja nisam bas siguran... e sad dosta toga ti zavisi od smera tj ako si aviaticar logicno mozes da budes rasporedjen samo u gradove sa aerodromom np. BG ili Nis... Na akademiji se ustaje rano u sobi si sa dvojicom ili trojicom... Svako jutro trcanje, predavanja su ti uglavnom na akademiji no imas opet u zavisnosti od smera neke predmete koje polazes na drugim fakultetima i po zavrsenim studijama dobijas jos jednu diplomu np. masinskog fakulteta... Jos nesto ????
 
kako se to napreduje po cinovima ? i jesi li i ti to ista zavrsio

Ne bre moj brat to treba da upise, a pored toga zivim u naselju vojnih lica, pa znam dosta o tome... Sto se tice cinova uglavnom se napreduje tako sto polazes neke ispite, no naravno nema sanse da ih tek tako ispolazes treba vremena za to... I nemoj sad da me pitas kako izgledaju ti ispiti jer ja ne znam...
 
dali izleceni asmaticari mogu da je upisu

Znas kako po pitanju zdravlja su dosta strogi ... np. jedan se tako prijavio na vojnu stigo do 5. godine i pred sam kraj se onesvesti i tu mu na na pregledu na VMA nadju nesto zanemarljivo na srcu i tako ne dozvole mu da radi na vojnoj akademiji nego sad trazi posao sa strane i da nadam se da znas da ako okines studije po godini placas oko 200000 dinara... tako ja ne znam sta da ti kazem za to tvoje, ali vidi da se informises unapred o tome... ne znam sad gde zivis ali mozes i da odes do vojne akademije u BG i pitas za to.... no videcu mogu i ja da ti se raspitam misim ipak mi je puno naselje majora pukovnika i ostalih...
 
Znas kako ako nemas nikakve posledice od te bolesti uglavnom ne bi trebalo da ima problema... sad nije mi ovo toliko pouzdano... znas niko to ne moze da ti kaze sa sigurnoscu... za sad sam samo to cuo, ali videcu jos nekoga da pitam posto ti je to ipak vazno...
 
Treba neko ko je bio ili je jos uvek na VA (po mogucnosti na Banjici) da mi kaze kakvi sme smerovi postoje vezani za : matematiku, fiziku, informatiku. Da li ce mi progledati kroz prste malo ako ne zasijam na fizickom testu posto cu odvaliti matematiku,test znanja,iq test i mozda psiholoski. Ja sam jos osnovna skola ali ozbiljno razmisljam o VOGI-ju, tamo ce me valjda pripremiti za VA. Postoji li fizicki test za upis u Vojnu Gimnaziju i jel tezak. Nisam nesposoban ali se ne osecam bas spretno. Koliko je tesko u VG. Svaka informacija je dragocena
 

Back
Top