Voda ispod patosnica

jukabg

Domaćin
Poruka
3.580
Pozdrav.Da li je neko imao slican problem i da li moze neki kontakt bilo gde u Srbiji ko moze da resi ovaj problem?Auto sam vozio kod 10 limara i 10 mehanicara i svi izbegavaju da to rese.Jednostavno prekomplikovan problem a bas mi mokro bude kada vozim po kisi.U mestu kad je parkiran ne bude mokro.Uglavnom par iskusnih limara nece da rasturaju sedista i da traze problem jer je posao obilan.
Unapred zahvalan za predloge.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.580
Ww karavan.pod je varen desno zadnja vrata ali i nakon toga bude mokro.Nema pravila.Zna biti i ispod prednjih patosnica ali i zadnjih.Ako vozim po jacoj kisi poplava ispod.Neki kazu soferka nije zalepljena,neki cepovi po patosnicama,neki preko vrata da udje...imam sve seme razradjene ali niko nece da to odradi..Konkretno ovaj put zad.patosnica desno sve mokro nakon par sati voznje autoputem.

botr

Iskusan
Poruka
5.743
Zna da pusta tu gde je var. Ima dosta cepova po sajtnama, odozdo, iza prednjih tockova, ispred zadnjih, po kosevima itd. Moze i preko vrata da udje. Mislim da mozes i sam da resis, ako imas prostora i vremena za rasturanje. Sedista i tepih se lako skidaju.

jolemisa

Elita
Poruka
22.584
Pozdrav.Da li je neko imao slican problem i da li moze neki kontakt bilo gde u Srbiji ko moze da resi ovaj problem?Auto sam vozio kod 10 limara i 10 mehanicara i svi izbegavaju da to rese.Jednostavno prekomplikovan problem a bas mi mokro bude kada vozim po kisi.U mestu kad je parkiran ne bude mokro.Uglavnom par iskusnih limara nece da rasturaju sedista i da traze problem jer je posao obilan.
Moras se odluciti da odradis ceo patos.Nema druge,ili prodaj,pa kupi nesto drugo.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
185.142
Pod može biti mokar zbog zagušenih odvodnih kanala kiji bi trebali da se nalaze u prostoru ispod brisača, sa leve i desne strane. Otvori haubu i pogledaj da li tu ima vode.
Druga mogućnost je da pušta hladnjak grejača ili neko crevo koje ide do njega. To se prepoznaje po tome što auto gubi tečnost za hlađenje. E, ako je to, onda je priličan posao da se to sredi.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
35.834
Ww karavan.pod je varen desno zadnja vrata ali i nakon toga bude mokro.Nema pravila.Zna biti i ispod prednjih patosnica ali i zadnjih.Ako vozim po jacoj kisi poplava ispod.Neki kazu soferka nije zalepljena,neki cepovi po patosnicama,neki preko vrata da udje...imam sve seme razradjene ali niko nece da to odradi..Konkretno ovaj put zad.patosnica desno sve mokro nakon par sati voznje autoputem.
Moze da bude i jedno i drugo, ali i gume na zadnjim vratima. Prvo i najjednostavnije je da namazes sve gume glicerinom, a onda podignes patosnice i tako vozis da otklonis sumnju da voda ilazi kroz pod. Lako je moguce i da je samo zaboravljen neki cep kada je varen auto....

jukabg

Domaćin
Poruka
3.580
Niko ne daje nikakvu garanciju i da odradi ceo patos da voda nece ulaziti opet!Odvodne kanale sam sam cistio napred ispod akumulatora i sa strane sve prohodno i ne gusi ga tu.Sa strana na vratima mazao glicerinom letos i nista ne pomaze.Vozio kod majstora za soferke kaze nije ni do tog.Bio kod limara malo mi kao podesio ta zadnja vrata nisu bila bas u liniji pa da vidim da kroz njih ne ulazi.U gepeku nisam gledao moguce i to.Neko spominje i te cepove po patosu da se zamene.Kad spomenem mehanicaru on kaze idi limaru haha...a ovaj nece to da radi.Kao ima posla treba 2 dana skinuti sedista one tepihe sve pa videti.Ja kazem ok platit cu i niko nece ni da proba od njih.Jos mi je neko spominjao na krilima napred ispod lima da ulazi voda...a moze bit na 1000 mesta.Tesko otkloniti.Zato verovatno nece niko ni da se bavi tim.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.580
Pod može biti mokar zbog zagušenih odvodnih kanala kiji bi trebali da se nalaze u prostoru ispod brisača, sa leve i desne strane. Otvori haubu i pogledaj da li tu ima vode.
Druga mogućnost je da pušta hladnjak grejača ili neko crevo koje ide do njega. To se prepoznaje po tome što auto gubi tečnost za hlađenje. E, ako je to, onda je priličan posao da se to sredi.
Nije to proveravno bilo sve.Tecnost za hladjenje ne gubi a licno sam cistio te kanale i ne dolazi problem tu.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.580
Moze da bude i jedno i drugo, ali i gume na zadnjim vratima. Prvo i najjednostavnije je da namazes sve gume glicerinom, a onda podignes patosnice i tako vozis da otklonis sumnju da voda ilazi kroz pod. Lako je moguce i da je samo zaboravljen neki cep kada je varen auto....
Gume sve namazao letos i nije to...a za cepove nemam pojma na patosu...niko ne garantuje svi kazu moze ovo moze ono i otkantaju me u sekundi...Jako tesko naci nekog ko hoce to da radi.

jukabg

Domaćin
Poruka
3.580
Moras se odluciti da odradis ceo patos.Nema druge,ili prodaj,pa kupi nesto drugo.
Juce bio kod limara i on kaze da mora da skida sedista i sve to ispita gde ulazi i mnogo mu posla i svi me tako otkantaju...Nakon pregleda celog auta i vodu pustao po celom autu i nije video nista.Meni bude mokro nakon voznje po kisi.U mestu ako je parkiran i pada kisa i ne ulazi voda.
Hvala svima na sugestijama i pomoci ali bojim se da ovde nema resenja.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.837
imas negde skrivenu spoljnu rupu na skoljki.

DarkMoon

Elita
Poruka
18.978
Juce bio kod limara i on kaze da mora da skida sedista i sve to ispita gde ulazi i mnogo mu posla i svi me tako otkantaju...Nakon pregleda celog auta i vodu pustao po celom autu i nije video nista.Meni bude mokro nakon voznje po kisi.U mestu ako je parkiran i pada kisa i ne ulazi voda.
Hvala svima na sugestijama i pomoci ali bojim se da ovde nema resenja.
Znaci da ispod propusta vodu, uzmes crevo i isprskas dole ili kad teras auto u perionicu ...