Vlada Srbije, Mercedes i Rio Tinto dogovaraju izgradnju fabrike automobila - sve zavisi od litijuma

Ti sigurno nećeš, potrebne su pare za kupovinu.
Ali da ti u startu znaš da ona neće - e, to je simpatično.
Simpatično pakosno.
Lepo je mastati o mercedesu, a nemas ni za fiat.
Ja sigurno necu da se lazem i preopterecujem em svoj budzet, em. elektromrezu dok god je gorivo u americi jeftino, samo je dizel skup.
U Srbiji gomila isluzenih kanti iz EU, a ja bar kupujem samo nove automobile ovde.
 
Poslednja izmena:
i ti ces da ga vozas, hehehe

Uopšte nije bitno da li ću da vozim ili ne, bitno je da od sirovine imamo krajnji proizvod i da se prodaje, u državi, van države gde god

Dobra radnička prava, adekvatno plaćeni rad i znanje dobra kontrola države malo veći porezi na dobit i šta nama više kao narodu u toj državi treba
 
Lepo je mastati o mercedesu, a nemas ni za fiat.
Ja sigurno necu da se lazem i preopterecujem em svoj budzet, em. elektromrezu dok god je gorivo u americi jeftino, samo je dizel skup.
U Srbiji gomala kanti iz EU, a ja br kupujem samo nove automobile ovde.

Ceniš da ti bolje znaš od uprave RioTinta, Mercedesa, i njihovih velikih akcionara ... javi bre ljudima što si takI da znaju da se ne zaleću..
 
Samo nepismena budaletina kao Ćuta može o tome da laprda.
Kakva bre trajna zabrana?
U Nemačkoj počinju eksploataciju, a u Srbiji će budaletina koja je ispušila za dozvolu za mini hidroelektranu,
pa tek posle toga naprasno postala veliki borac za ekologiju, da se pravi pametan?
Ti ćeš prvi da budeš eksploatisan kada za to dođe vreme.
 
Samo nepismena budaletina kao Ćuta može o tome da laprda.
Kakva bre trajna zabrana?
U Nemačkoj počinju eksploataciju, a u Srbiji će budaletina koja je ispušila za dozvolu za mini hidroelektranu,
pa tek posle toga naprasno postala veliki borac za ekologiju, da se pravi pametan?
koliko god da mi je ogavan onaj majmun cuta, ovo je sns patka protiv njega
da postoji bilo koji dokument koji ovo potvrdjuje pa to bi se objavilo na naslovnoj strani informera, ne mislis tako?
 
SRBI NEMOJ da vam pobegne ijedan nacifašista kada rusi krenu!

Kako hrvate iziritira svaki napredak Srbije ... neverovatno, čak i oni koji se kao prave cool... dokle je kod njih to ludilo otišlo

Pre neko jutro poslala sliku Beograda na vodi prijatelju iz Hr (on kao normalan kvazi hrvat) .. onako baš lepo izgleda u rano jutro .. nikakva zadnja namera

On nakon dva sata postavlja neko nesuvislo pitanje gde naglašava KiM kao neku zasebnu državnu celinu, ama baš nikakve potrebe nije imao za tim

Naravno kažem mu da je to bezveze i ne vidim svrhu za tako nečim, on se dodatno iznervira i ja ga blokiram .. eto ne može da podnese Bgd na Vodi fotografiju .. a bio je ok lik ali decenija propagande i osećaj da nestaje ta nakazna tvorevina stvara nervozu..
 
Uopšte nije bitno da li ću da vozim ili ne, bitno je da od sirovine imamo krajnji proizvod i da se prodaje, u državi, van države gde god

Dobra radnička prava, adekvatno plaćeni rad i znanje dobra kontrola države malo veći porezi na dobit i šta nama više kao narodu u toj državi treba
Radnici mogu samo da rade i crknu od boleština i gladi zameniće ih drugi, malo veći porezi za parazite na vlasti, kopanje srbije i proizvodnja i prodaja tri mercedesa mesečno.
 
Vrednost projekta u kojem učestvuje EBRD je 2,5 milijardi evra. Automobili proizvedeni u fabrici u Srbiji trebalo bi da koriste baterije od litijuma, koji će iskopavati australijsko-britanska kompanija Rio Tinto, prenosi Demostat.
Vlada Srbije ucestvuje sa dve milijarde i cetristo miliona evra osnivackog kapitala koje ce posuditi od EBrD,ostatak ce obezbediti Rio Titno.Srbija ce u buducem konzorcijumu imati 49% vlasnistva
 
koliko god da mi je ogavan onaj majmun cuta, ovo je sns patka protiv njega
da postoji bilo koji dokument koji ovo potvrdjuje pa to bi se objavilo na naslovnoj strani informera, ne mislis tako?
Ja to i ne čitam jer je to sns glupost koju ne treba ni primećivati. 10 godina sns priča gluposti i nebuloze. Pohapsiti i na robiju.
IMG_20230225_165124.jpg
 
eto ne može da podnese Bgd na Vodi fotografiju .. a bio je ok lik ali decenija propagande i osećaj da nestaje ta nakazna tvorevina stvara nervozu..
nijedan normalan covek u Srbiji ne moze da podnese sliku beograda na vodi.
to godi samo onima koji su imali neki novcani interes u tome
 
Samo nepismena budaletina kao Ćuta može o tome da laprda.
Kakva bre trajna zabrana?
U Nemačkoj počinju eksploataciju, a u Srbiji će budaletina koja je ispušila za dozvolu za mini hidroelektranu,
pa tek posle toga naprasno postala veliki borac za ekologiju, da se pravi pametan?

Ta priča o nemačkoj eksploataciji jmeni liči na obmanu .. ta slana jezera o kojima su govorili izgleda se nalaze u Boliviji i tamo su ispišili, nogirale ih Kina i USA

Možda grešim ali oni su velike varalice ..
 
koliko god da mi je ogavan onaj majmun cuta, ovo je sns patka protiv njega
da postoji bilo koji dokument koji ovo potvrdjuje pa to bi se objavilo na naslovnoj strani informera, ne mislis tako?
Pogledaj sednicu u Skupštini Srbije, tamo mu je Vučko objasnio šta stoji u dokumentima sa njegovim potpisom.
Pa je Ćuta budaletina na kraju tvrdio kako je on samo pomagao prijatelju da sastavi zahtev za mini hidroelektranu.
Ej, pa koliko nepismen mora neko da bude, pa da mu Ćuta pomaže u sastavljanju zahteva?
A čak i da jeste tako - šta je, onda nije bio ekolog, postao tek kasnije, kad je zahtev odbijen?
 
Vlada Srbije ucestvuje sa dve milijarde i cetristo miliona evra osnivackog kapitala koje ce posuditi od EBrD,ostatak ce obezbediti Rio Titno.Srbija ce u buducem konzorcijumu imati 49% vlasnistva
Dok se ne izmuzu neke pare i ne raskopa sva zemlja. Posle će srbi da plaćaju flaširanu vodu 10 evra litar DO KRAJA ŽIVOTA plus pdv 50% :lol:
 
A zašto ne sankcije Rusiji ako ih je Srbija više puta jasno označila kao agresora?
Znači tjeraju te da stisneš sankcije agresoru a ti to ne želiš jer.... :think:

To je Rusija rekla , ma glasajte onim zapadnim debilima je to važno a vas ništa ne košta ...

Posle se ismeju kako se zapadnjaci primaju na budalaštine
 
A zašto ne sankcije Rusiji ako ih je Srbija više puta jasno označila kao agresora?
Znači tjeraju te da stisneš sankcije agresoru a ti to ne želiš jer.... :think:
zato da bi svapske firme mogle da prebegnu u srbiju, a ne u ameriku gde su jeftini energenti

agresor je hrvatska na srpsku krajinu, pa nemate sankcije, ajde ne lupataj gluposti, samo se interes gleda, jeftina energija ruska, nema druge, zlata vredi, ukapljeni plin ionako ce kinezi sav da kupe koji se pojavi na trzistu, za eu nece biti dovoljno u ponudi da kupi, pa makar i stampala evrice u 3 smene
 
Vlada Srbije ucestvuje sa dve milijarde i cetristo miliona evra osnivackog kapitala koje ce posuditi od EBrD,ostatak ce obezbediti Rio Titno.Srbija ce u buducem konzorcijumu imati 49% vlasnistva

To se ERBrD nada da će kad tad ući u vlasništvo kao kolateral
 

Back
Top