(Visual) C++ vs. (Visual) C#

now_or_newer

Početnik
Poruka
1
Dobro vece narode......bicu direktan....vec neko vreme programiram u c# (visual 2010) i posedujem veoma dobro znanje iz tog programskog jezika.....takodje za zadatke koristim c++ (dev-cpp) i tu znam osnove oop i takodje dobro znam c++......e sad me interesuje.......citao sam po netu da se u ms visual studiu najvise takoreci ceni c++ odnosno da profesionalni programeri smatraju da je c++ jaci, bolji, brzi od c#......ja nzm sta da verujem po tom pitanju.....zato pitam vas....mogu samo da kazem da je c# odlican programski jezik i da sam se tu bas pronasao dok je c++ malo onako grublji.......nzm :D......vase misljenje ??
 
......ne kazem da je c++ sra*** jer je bolji je od c# ali je c# po mom misljenju upravo za aplikacije koje zahtevaju formu, rad sa bazama itd.....svakako tu je podrska za ASP.NET, WPF, XNA i mnoogo drugih dodataka :D.....oba su super mada vise volim c#
 
Programski jezik se bira prema parametrima koji su kljucni za sam projekat, u zavisnosti od parametara bira se alat. Kvalitetan programer je analiticar koji je u stanju da ponudi resenje za odredjen veoma cesto kompleksan problem, sam problem se moze resiti i u pseudo-kodu, a posle prevesti u neki konkretan jezik.
 
e ljudi pomagajte ako znate da radite u visual-u ... i c++ ... treba mi za maturu ... inace to me nikad nije zanimalo , pa ga nisam ni ucio .. ali sada mi treba ..... molim vas nek se neko javi ako zna .... treba da uradim zadatak ... poz ;)
 
e ljudi pomagajte ako znate da radite u visual-u ... i c++ ... treba mi za maturu ... inace to me nikad nije zanimalo , pa ga nisam ni ucio .. ali sada mi treba ..... molim vas nek se neko javi ako zna .... treba da uradim zadatak ... poz ;)

Kad tako kazes da te programiranje nikada nije zanimalo, sad ce svi programeri ovde da se polome da ti urade zadatak.
Knjigu u sake, uradi bar pola zadatka, pa kad se vidi da se se potrudio, nacice se neko da ti to zavrsi.
 
Strasno nzm kako neko moze da ima to zvanje a da nema pojma o programiranju......ja sam 1. razred pa se profesori svadjaju koji ce od njih da vodi mene na takm. iz programiranja........realno si trebao i to pa koliko toliko da znas ;).....ae koji je zadatak ja sam dobar sa c++
 
Strasno nzm kako neko moze da ima to zvanje a da nema pojma o programiranju......ja sam 1. razred pa se profesori svadjaju koji ce od njih da vodi mene na takm. iz programiranja........realno si trebao i to pa koliko toliko da znas ;).....ae koji je zadatak ja sam dobar sa c++
a *** brate , kasno sam shvatio da sam za nesto drugo , prosto ono sto ne volis -ne mozes ni da ga radis ...... ali ipak sam se snaso,uradicu to .. inace kakvih ima ja sam od boljih iz programiranja,bar znam neke stvari ,(iace trazim pomoc oko jako zahtevnog i velikog zadatka ), za sitne programcice sam skroz ok ... meni treba nesto biggg ... :D niste ni svesni da ima maturanata koji cak ne znaju ni kasvetno da sacuvaju program koji otkucaju ... :D ja sam zlatan
 
Pa daj zadatak taj da vidimo :D
1.napisati program semafor (aplikacija rada semafora)
2.program koji vrsi kriptovanje datoteka
3.program za rad sa podacima o ucenicima (unos imena,prikaz,izmena....)
4.napraviti igricu (aplikaciju) iks oks ,za dva igraca
5.program telefonski imenik koji pamti (ime,prezime,adresu,telefon,e-mail),,,
ako znate nesto o takvim programima (zadacima ) ,recite mi ,dacuvam tekst celog zadatka ,ovo je samo deo zadatka ,tj programa , ali ako vam je poznato ili znate dacu vam ceo tekst .... unapred hvala .... pozdrav
 
1.napisati program semafor (aplikacija rada semafora)
2.program koji vrsi kriptovanje datoteka
3.program za rad sa podacima o ucenicima (unos imena,prikaz,izmena....)
4.napraviti igricu (aplikaciju) iks oks ,za dva igraca
5.program telefonski imenik koji pamti (ime,prezime,adresu,telefon,e-mail),,,
ako znate nesto o takvim programima (zadacima ) ,recite mi ,dacuvam tekst celog zadatka ,ovo je samo deo zadatka ,tj programa , ali ako vam je poznato ili znate dacu vam ceo tekst .... unapred hvala .... pozdrav

Promeni maturski.
Izabro C++ ili C# mečku ima da rodiš dok ovo uradiš s obzirom da te programiranje ne zanima.
 

Back
Top