Virus ili? ?

manhunter

Zainteresovan član
Poruka
153
I to je jednom moralo da se desi..
Radio sam nešto na word-u kada mi je nestao kursor sa monitora i blokirao čitav sistem.Računar sam morao sa isključim i ponovo uključim pomoću „reset” dugmeta.Pri ponovnom startu mi je „ad watch” javio da je primetio pokušaj promene „roots”-a i naveo mi je broj i primenu(nisam upamtio). Kliknuo sam na „cancel” i od tada ne mogu da otvorim NIJEDAN program. Ne radi mi niti jedan sistemski program, defragmentacija,vraćanje sistema unazad,brisanje podataka,kaspersky,ne mogu u internet,jednostavno ništa.
Sada sam startovao računar sa linux-om i tu sve radi(barem u internet mogu), samo što pomoću linuxa ne mogu da spasim podatke koji su sačuvani u windowsu, na žalost.
I da li bi mi online scan na viruse nešto pomogao, pošto idem sa linuxom u net, a meni windows ne radi?
I da li je u pitanju virus ili je inače neka zezancija??
 
Pa valjda u Linuxu možeš da narežeš podatke koje hoćeš da spasiš bez obzira iz kog su sistema.
Je l' to koristiš Live CD Linux-a ili imaš instaliran još jedan sistem?
 
FLUID:
Pa valjda u Linuxu možeš da narežeš podatke koje hoćeš da spasiš bez obzira iz kog su sistema.
Je l' to koristiš Live CD Linux-a ili imaš instaliran još jedan sistem?


Koristim live-cd, a sa linuxom nisam baš vičan, pa ne znam kako da spasim te podatke.I dalje dobrodošla bilo kakva pomoć!! ;-)
 
Nina2:
Ja ti dadoh predlog kako da spasis fajlove..ali slobodno me izignorisi.

Izvini, ne ignorišem te, evo tek sada sam pokušao da skinem te programe, ali bez uspeha(google me je odveo na neke forume i slično..). Ukoliko znaš neku stranicu gde mogu da skinem, napiši slobodno(a ako imaš vremena objasni ukratko šta trebam da radim). HVALA!!!!
 
manhunter:
I to je jednom moralo da se desi..
Radio sam nešto na word-u kada mi je nestao kursor sa monitora i blokirao čitav sistem.Računar sam morao sa isključim i ponovo uključim pomoću „reset” dugmeta.Pri ponovnom startu mi je „ad watch” javio da je primetio pokušaj promene „roots”-a i naveo mi je broj i primenu(nisam upamtio). Kliknuo sam na „cancel” i od tada ne mogu da otvorim NIJEDAN program. Ne radi mi niti jedan sistemski program, defragmentacija,vraćanje sistema unazad,brisanje podataka,kaspersky,ne mogu u internet,jednostavno ništa.
Sada sam startovao računar sa linux-om i tu sve radi(barem u internet mogu), samo što pomoću linuxa ne mogu da spasim podatke koji su sačuvani u windowsu, na žalost.
I da li bi mi online scan na viruse nešto pomogao, pošto idem sa linuxom u net, a meni windows ne radi?
I da li je u pitanju virus ili je inače neka zezancija??

Mozes, samo mountujes taj hdd sa podacima na Linux i problem je resen...
Posle copy/paste i eto 8)

Da je tu sad @Red_Zmaja, on bi mozda mogao da pomogne...
 
manhunter:
Koristim live-cd, a sa linuxom nisam baš vičan, pa ne znam kako da spasim te podatke.I dalje dobrodošla bilo kakva pomoć!! ;-)
Ja sam jednom prilikom ortaku spasio neke fajlove sa live CD-om Knoppix. Jednostavno sam podigao rezač sa CD-a, privukao fajlove u polje za rezanje i rešili smo stvar. Posle toga je usledio naravno format, itd. Ne znam kako drugačije da ti pomognem što se tiče Linuxa jer samo sam upoznat sa ovim CD-om koji imam.
 

Back
Top