Virtualbox

RIA77

Veoma poznat
Poruka
12.649
Добар дан свима,
имам проблем са Win 7 и Virtual box-om, инсталирао сам guest additions, не ради већа резолуција екрана, тј. покушавао сам да увећам и прикажем преко целог екрана али не иде.
Хвала.
 
Добар дан свима,
имам проблем са Win 7 и Virtual box-om, инсталирао сам guest additions, не ради већа резолуција екрана, тј. покушавао сам да увећам и прикажем преко целог екрана али не иде.
Хвала.
Treba da namestis odgovarajucu rezoluciju.
 
Добар дан свима,
имам проблем са Win 7 и Virtual box-om, инсталирао сам guest additions, не ради већа резолуција екрана, тј. покушавао сам да увећам и прикажем преко целог екрана али не иде.
Хвала.
Да ли успеваш да дођеш до подешавања резолуције у Виндовсу и да ли Виндовс реагује на одабрану резолуцију коју подесиш?
Додуше, носом у току коло САД ради Виртуал бокс пошто већ неко време користим KVM преко управника вирутуалних машина (графички програм за рад са виртуелним машинама, са више опција него Виртуал бокс али и мање проблема- кад се поднесу).
 
Да ли успеваш да дођеш до подешавања резолуције у Виндовсу и да ли Виндовс реагује на одабрану резолуцију коју подесиш?
Нема максималне резолуције 1920x1080 у томе и јесте проблем.
 
Aко користиш Линукс пробај да користиш QEMU-KVM уместо Virtualbox-a.
Komplikovaniji je i koliko se secam ne podrzava sirenje ekrana osim da napikas rezoluciju. Koristio sam ga za BSD varijante...
Na macOS je jedini besplatan izbor, bar na ovom M1, posto vbox radi iskljucivo sa Intel...
 
Instaliraj HyperV, mislim da imas cak i ugradjen u win7. Imas ga u Programs and Features.
HyperV se bas i nije proslavio sa nekim dobrim i upotrebljivim grafickim prikazom. Ugradjeni viewer je prilicno los. Ali s obzirom da su virtualne masine onda grafika remote :)
Mada sam generalno prilicno zadovoljan sa HyperVjem u svakodnevnoj upotrebi - trcim jedno 4 vm-a non stop, kao da su u server rezimu. Mora malo da se povede racuna o kolicini disk prostora ali ako je tu sve u redu (i ima dovoljno memorije) sve radi prilicno stabilno (u mom slucaju gotovo non stop poslednje 2 godine)
 
Добар дан свима,
имам проблем са Win 7 и Virtual box-om, инсталирао сам guest additions, не ради већа резолуција екрана, тј. покушавао сам да увећам и прикажем преко целог екрана али не иде.
Хвала.
Oracle je nesto zbrckao sa VirtualBox-om vise mi nije radilo nego sto je radilo u poslednje vreme (to se poslednje vreme oteze na poslednih par godina), pa sam odustao da ga koristim.
 
Можда није оспособљена 3д акцелерација, треба проверити у display подешавањима windows 7 вир.машине.

Треба деинсталирати Additions, онда бутовати виртуелни windows 7 у safe mode и онда инсталирати Guest Additions, чекирати 3 д акцелерацију и проверити у display подешавањима да ли виртуелна машина користи VboxSVGA графички контролер.
 

Back
Top