Viktor Troicki imenovan za selektora Srbije

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
65.730
Виктор Троицки, српски тенисер, именован је за селектора Дејвис куп репрезентације Србије.
И даље активни играч на тој позицији ће заменити Ненада Зимоњића, свог бившег саиграча из националног тима.
Троицки намерава да заврши професионалну каријеру у наредном периоду, с обзиром на то да има 34 године и да је у претходном периоду имао велике проблеме са повредама.
Он се пријавио на конкурс за селектора који је објавио Тениски савез Србије, а поред њега у конкуренцији је био и Зимоњић.
Селектор се бира за олимпијски циклус и Троицки ће имати мандат до завршетка Олимпијских игара у Паризу 2024.
Троицки је био члан Дејвис куп тима Србије који је 2010. године освојио трофеј у том такмичењу.
Актуелну сезону је завршио на 201. месту АТП листе, а најбољи пласман му је било 12. место.
Троицки је освојио три АТП трофеја, једну у Москви и две у Аустралији.

Sputnik

Ne vidim neku veliku razliku hoće li selektor biti Troicki ili Zimonjić. Bitno je da ima dobre odnose sa igračima. Sve je na tome šta će teniseri pokazati na terenu.
 
nikola-cacic-novak-dokovic-nenad-zimonjic-dusan-lajovic-viktor-troicki-173405-750x500.jpeg
 
Troicki zvanično postao selektor Srbije

teniska-reprezentacija-srbije-173375-750x499.jpg



Viktor Troicki zvanično je izabran za novog selektora reprezentacije Srbije, potvrdio je u četvrtak Teniski savez.

„Upravni odbor je na sednici 16. decembra 2020, na osnovu predloga komisije za izbor Dejvis kup selektora, doneo jednoglasno odluku da se za novog selektora u narednom četvorogodišnjem mandatu imenuje Viktor Troicki. Predsednik i Upravni odbor se ovom prilikom zahvaljuju Nenadu Zimonjiću na dosadašnjoj saradnji i postignutim rezultatima“, navodi se u saopštenju TSS.

Troicki je najveći uspeh u karijeri ostvario baš u Dejvis kupu. Pre tačno deset godina je pobedio Mihaela Ljodru u odlučujućem petom meču finala, te tako doneo Srbiji titulu u prestižnom takmičenju.

U karijeri je osvojio tri titule u singlu – slavio je na Kupu Kremlja (2010) i u Sidneju (2015, 2016). Na ATP listi svojevremeno je zauzimao 12. mesto.

Na poziciji selektora mogao bi da debituje na ATP Kupu, gde će Srbija braniti titulu.

SK
 
Troicki otkrio zašto je postao selektor!

viktor_1000x0.jpg

"Jedva čekam da krenem. Jako sam uzbuđen, velika mi je čast. Nisam planirao da će se desiti ovako brzo. Pogotovo što još uvek igram profesionalno, pokušavam da se vratim najboljim rezultatima. Kada sam čuo prvi put, nisam znao ni kako bih reagovao", rekao je Troicki na početku razgovora i dodao:

"Igrači su bili ti inicijatori. Oni su bili ti koji su dali ideju."

Zašto su želeli?

"Isticao je mandat Zimonjiću, hteli su promenu, hteli su novu energiju. Videli su u meni perspektivu, da pomognem, da budem tu uz njih. Dolazi nova generacija, tu je i Novak Đoković, koji je i dalje tu sa nama."

Da li će Novak igrati za Dejvis kup reprezentaciju i da li je on uticao da Đoković igra na ATP kupu?

"Dejvis kup selektor nema veliku ulogu u ATP kupu. Ko se prijavi, može da igra. Pet igrača je bilo prošle godine. Prvi igrač je taj koji prijavljuje celu ekipu... Sigurno da su mu ciljevi (Novaku) ove godine Grend slemovi, kao i Olimpijada. To mu nedostaje da ima sve osvojeno. Biću član stručnog štaba tj. selektor na Olimpijadi."

Da li si završio igračku karijeru?

"Nisam još prekinuo. Igraću još, daću sebi još jednu šansu. Pripremam se u Beogradu, sutra putujem u Dubai gde ću igrati kvalifikacije za Australijan open. Ako vidim da ima smisla da nastavim, nastaviću..."

Nemaš podršku Nenada Zimonjića?

"Znao je da će biti smenjen. Čim sam ja čuo da postoji opcija, javio sam mu odmah. Prvi put kad smo se svi okupili u Beogradu, rečeni su mu i razlozi za smenu. Nije ništa strašno, desilo se, isticao mu je mandat, želeli su smenu, neka nova energija... Opravdani razlozi. Ne mogu da govorim u njegovom ime da li mu je pravo ili ne."

Koliko je važno to što Novak okuplja naše tenisere na Dorćolu?

"Novak je napravio kamp za domaće igrače. Nismo imali to do sada, morali smo da idemo u inostranstvo. Sve je bilo na nivou, svi uslovi za rad. Hvala Novaku, ustupio nam je terene i sve ostalo. Nadam se da će to postati praksa."

Alo.rs
 

Back
Top