Veš mašina i izazovi (radni naslov)

Umete li da rukujete veš mašinom?

  • 2. Virim ponekad kad neko uključi i klimnem glavom da se slažem. Vrlo površno sam upućen.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    7

pikax

Buduća legenda
Poruka
28.888
Da li umete da rukujete veš mašinom i da li umete da razvrstavate veš prilikom pranja i odaberete adekvatan program?
1711155505975.png

Neretko sam se osećala i ja sama kao majti kapetan svemirskog broda koji tačno zna koje dugmence čemu služi.

Naime, neka istraživanja kažu da 60 % muškaraca u Britaniji ne zna ni da uključi veš mašinu , 40,% smatra da je to isuviše komplikovano. Ne znam kakva je situacija kod nas, ali da je dobra, pa i nije baš dobra.
Zbog čega je veš mašina greda?
Mišljenja?
 
Obicno perem na daily 60 minutes, samo smanjim temp na 30° pa se za tih sat vremena opere ono sto nije sad nesto prljavo ali jeste poprimilo razne mirise i tecnosti.

Peskire ponekad, ne uvijek, roknem na cotton 90° i to traje 2 sata i nesto, a radnicku prljavu robu stavljam na cotton 60° - to traje 3 sata i 20min...bas se fino opere.

Centrifuga mi uvijek radi na svakom tom programu i ponekad dodajem omeksivac, ne uvijek.
 
Ovo ako ne znas onda si retos realno...

I sta imas da pametujes, hoces na brzinu da peres ves stavis express, i pici. Ako hoces nesto sto je vise zaprljano onda program koji duze pere.
Sto niza temperatura, bolje za sam ves.

Sve ostalo je sviranje k.... Kao program za vunu, majice, sintetiku, donji ves... Ma jeste ves masina zna jel sam ja ubacio dzemper od vune ili od svile. Samo promene temperaturu i brzinu centrifuge...
 
Ovo ako ne znas onda si retos realno...

I sta imas da pametujes, hoces na brzinu da peres ves stavis express, i pici. Ako hoces nesto sto je vise zaprljano onda program koji duze pere.
Sto niza temperatura, bolje za sam ves.

Sve ostalo je sviranje k.... Kao program za vunu, majice, sintetiku, donji ves... Ma jeste ves masina zna jel sam ja ubacio dzemper od vune ili od svile. Samo promene temperaturu i brzinu centrifuge...
Eksres ume da uništi fine materijale- jer grubo okreće veš unutra. Mora da se podesi temperatura naročito za peškire, ili donji veš, minimum 60.
Na garderobi, na svakom komadu, stoji etiketa na kojoj temperaruri se neće uništiti.
 
Ja sam pokusao da pomognem supruzi. Sve sam uradio kako treba ali je masina izbacila ves. Posle toga sam odustao jer sam shvatio da je nasa masina za ves neprijateljski raspolozena prema meni.
Prvi put kada sam uhvatila peglu u ruke u petom, šestom osnovne izabrala sam da ispeglam šorc za fizičko. Zalepio se, dobar deo istopio i ostao na pegli. :lol:
 
Stvarno ne pitam slučajno. Mnogima jeste problem iako savršeno rukuju mnogo složenijim mašinama, aparatima itd.
Ovo j e živa istina !
Od 70 godina smo promenili 3 Gorenje veš mašine i sad Indesit
Menjao , gume , pumpe , amortizere , ležajeve , čak i rasklapao programator mehanički sa milion zupčanika ...
Inedesitovu dogitalnu programatar kad počeo da brljavi oprao alkoholom kao tastaturu i sve ok ...
Sve to znam , ali ne znam da uklučim program za pranje :eek::dash:
Valjda zbog toga što je to nekad radila keva sada žena :prstic:
 
:huh: Nije da ne znam , nego nisam nikad imao potrebe da je ja programiram niti sam mario za to . Znam da je uključim da razvrstam veš i šta se na koliko stepeni pere prem da je meni 60 optimalno i univerzalno , kad bih hteo da joj zalazim u " sitna crevca " provalio bi i te programe ,nego mi to neki smor.
Kažu da muka i sila zakon menjaju , možda jednog dana ( ne daj bože :D )
Dotle ja sam sam samo za fizikaliju i održavanje oko nje
 

Back
Top