VENE

dr:
A gde moze da nadje mast od nevena? :lol:
Može se kupiti u bolje opremljenim apotekama. Ja je pravim sama po jednoj staroj recepturi koju sam našla. To je malo komplikovanije, jer treba voditi računa o poreklu biljaka i ostalih potrebnih sastojaka, pa me to ponekad opterećuje, ali kako nisam sigurna ni u odgovornost fabrika koje spravljaju lekove - tu smo negde.
Veliki pozdrav. :lol:
 
Bolest prosirenih vena ima 3 stadijuma:prvi,kada su prisutne samo proshirene vene,bez drugih promena na kozi(mozda uz osecaj "tezine u nogama",povremeno bol ili osecaj zarenja),DRUGI stadijum,kada se ,zbog oshtecene cirkulacije javljaju i promene na kozi,iznad vena u vidu crvenila,suvih ploca i prskotina ,pracenih svrabom i bolom(dermatolozi kazu da je to vec stazni ili sekundarno batkerijski dermatitis) i TRECI stadijum(ako se predhodna dva ne lece),a to su rane-ulceracije na upanjenoj,bolnoj kozi!!! VI IMATE PRVI STADIJUM VENSKE BOLESTI,ali i on se mora leciti !!!Najbolji p-reparati su HEPATROMBIN,HEPALPAN,ESAVEN masti,kreme ili zele forme koje se OBAVEZNO 1 puta dnevno nanose na kozu nogu!!Za prvi stadijum je to sasvim dovoljno!! Shto se NEVENA tice,dokazano je da blagotvorno deluje na kozu!! Moze se naci i u apotekama u Crnoj Gori!!No,poshto je bitno postici"skupljanje proshirenih krvnih sudova" i hladjenje bolesnog mesta,a to ne radi neven,IDEALNO BI BILO POMESHATI HEPATROMBIN(koji to radi)I KREM OD NEVENA(u razmeru 100g Hepatrombin masti,5o gr, masti od nevena i 20gr Panthenol masti(to je kompleks vitamina B))Sve to dobro promeshati,uz mozda josh 10 kapi AD vitamina,uljani rastvor,i dobice se odlicna krema za lecenje prvog stadijuma venske bolesti!VISE HODAJTE I PLIVAJTE ,A DUGO STAJANJE ILI SEDENJE SKODI!!! POZDRAV!
 

Back
Top