Veliki problem!!!

sarumon

Zainteresovan član
Poruka
169
Pozdrav svim ljubiteljima ovog foruma i stvarno bi bio mnogo zahvalan cak ne bezim ni od placanja ako ovde stvarno neko moze da resi problem,mada....
Radi se o automobilu Golf 2 1.3i,naravno auto je u odlicnom stanju sto me obavezuje da ga odrzavam jer je retka pojava.Problem je poceo pre par godina ali se kako mi se cini stalno pogorsava a problem je u njegovom ler gasu kada se upali ujutru.Upali normalno medjutim radi par sekundi i ugasi se,onda ga ja upalim a radi kao da ima jedan cilindar,trese se i ako je hladnije napolju on se opet ugasi i tako par puta.Ono sto je bitno mora da radi bar pet sest minuta u leru da bi mogao da krenem i da normalno prima gas i jos nesto a to je da se to desava samo kad je hladno tj kad krene ovo vreme,leti nemam tih problema pa samim ti i moram da ga popravljam zimi.Kad se zagreje sve je perfektno i ler gas radi normalno.
E sad bio sam kod dosta majstora i svi kao nesto gledaju uzimaju kes a niko ne moze da pomogne mom ljubimcu.Auto se inace redovno odrzava,tako da ne dolazi u sumnju neki filter,dizne ili neki kablovi tj svecice,to je sve uradjeno i uglavnom novo.Voleo bi ako je neko imao slicna iskustva ili zna nekog majstora u ovoj zemlji koji moze ovo da resi ipak je to samo Golf 2.Auto nema gas.

botr

Iskusan
Poruka
5.736
Pozdrav svim ljubiteljima ovog foruma i stvarno bi bio mnogo zahvalan cak ne bezim ni od placanja ako ovde stvarno neko moze da resi problem,mada....
Radi se o automobilu Golf 2 1.3i,naravno auto je u odlicnom stanju sto me obavezuje da ga odrzavam jer je retka pojava.Problem je poceo pre par godina ali se kako mi se cini stalno pogorsava a problem je u njegovom ler gasu kada se upali ujutru.Upali normalno medjutim radi par sekundi i ugasi se,onda ga ja upalim a radi kao da ima jedan cilindar,trese se i ako je hladnije napolju on se opet ugasi i tako par puta.Ono sto je bitno mora da radi bar pet sest minuta u leru da bi mogao da krenem i da normalno prima gas i jos nesto a to je da se to desava samo kad je hladno tj kad krene ovo vreme,leti nemam tih problema pa samim ti i moram da ga popravljam zimi.Kad se zagreje sve je perfektno i ler gas radi normalno.
E sad bio sam kod dosta majstora i svi kao nesto gledaju uzimaju kes a niko ne moze da pomogne mom ljubimcu.Auto se inace redovno odrzava,tako da ne dolazi u sumnju neki filter,dizne ili neki kablovi tj svecice,to je sve uradjeno i uglavnom novo.Voleo bi ako je neko imao slicna iskustva ili zna nekog majstora u ovoj zemlji koji moze ovo da resi ipak je to samo Golf 2.Auto nema gas.

Ako ima vakum creva, proveri njih, posebno ona tanka plasticna, mislim da je crveno za ler gas.

Poslednja izmena:

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
12.241
Dobro Botr kaze -vakum crevo ako ima zna da pravi problem.
Mada meni tu lici i da nesto nije u redu sa saugom dok leti radi kako treba a zimi ne jer tada trazi saug. Verovatno je automatski dok je 1,3i tako da moze biti da je tu problem ili u nekom crevu koje negde flisuje.

botr

Iskusan
Poruka
5.736
Dobro Botr kaze -vakum crevo ako ima zna da pravi problem.
Mada meni tu lici i da nesto nije u redu sa saugom dok leti radi kako treba a zimi ne jer tada trazi saug. Verovatno je automatski dok je 1,3i tako da moze biti da je tu problem ili u nekom crevu koje negde flisuje.

Automatski saug ide preko vakuma, imao sam isti problem, koji je resen tako sto sam zamenio 2 vakum creva koja su pukla. Dok ih nisam spojio nije palio lampicu za saug.

sarumon

Zainteresovan član
Poruka
169
Hmmm....Kao da su knjige o automobilima sve razlicite....svaki majstor ima svoju teoriju,but.....izgleda da je jedan najbolji u gradu i to u Zemun polju,svaka cast radionici i majstorima...najtoplija preporuka...ono bar sto je kod mene bio problem u sustini je mikroprekidac za ler gas kao i protokomer koji je u losem stanju jer su ga vajni majstori izgleda i upropastili.Zahvaljujem se gore navedenim clanovima na pomoci jer su neka creva bila u losem stanju ali se nije moglo videti,hvala...ima tu jos nekih zezancija ali u sustini se zna gde je kvar sto je najbitnije.U svakom slucaju vratila mi se vera u ljubimca i sada jezdimo ponovo.Veliki pozdrav.

mario80

Buduća legenda
Poruka
42.829
Prijateljica davno imala onog jednog od poslednjih golfova 2 tada. Sećam se da je zezao sauh koji je bio parafinski kako je rekla. Nešto je palio ko lud i kad se zagreje sve ok. Možda je ona meni to pogrešno rekla ili ja zapamtio.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.