Velike demonstracije protiv zakona o abortusu

U ovom,konkretnom slucaju,abortusu,ne bi imale efekta.
Tj. imale bi,ali negativnog.NE MOZES NIKOGA PRIMORATI DA BUDE RODITELJ AKO NE ZELI.
Ajde samo zamisli na trenutak da stvarno zabrane abortus,na sta bi to licilo.

Imale bi efekta samo tako,stukle bi abortuse za 99%,u stvari ljudi bi svesni posledica vise pazili sta rade ;)

Ako ne zeli neka pazi,ili neka se suzdrzava sexa,nemamo ni ja ni ti prava ikoga da ubijemo.......zivot je stvoren,ostalo je nas problem,kako se kaze u narodu-o tome si ranije trebao da razmisljas....mislim da ti je to vise nego jasno :roll:
 
Imale bi efekta samo tako,stukle bi abortuse za 99%,u stvari ljudi bi svesni posledica vise pazili sta rade ;)

Ako ne zeli neka pazi,ili neka se suzdrzava sexa,nemamo ni ja ni ti prava ikoga da ubijemo.......zivot je stvoren,ostalo je nas problem,kako se kaze u narodu-o tome si ranije trebao da razmisljas....mislim da ti je to vise nego jasno :roll:

Da li znas kako su nekada zene abortirale?
Bacale su se niz stepenice,isle kod nadrilekara...iskrvarile na stolu zajedno sa detetom...to zelis?
Evo,garantujem ti da ce naci alternativno resenje svako ko zeli da abortira.
Ali vama je i to draze...neka crknu,tako i treba. :roll:

A ova poslednja recenica je tako zlobna da nemam reci...Oo savrseni covece.
 
Poslednja izmena:
Aha.
i onda,dodje neka klinka,16 godina,trudna,ovaj njen zapalio,sta ce,gde ce...izlaza nema,skoci sa Brankovog.
Recimo.
Ali nema veze,sama je kriva,tako joj i treba.

Kao prvo........to nije razlog da se skace sa brankovog.

Drugo.......gde zapalio?pa ne moze tako.

Ja licno da donosim zakon a i bilo ko drugi,ne bi moglo to s brda s dola,kao zabranis i to je to,a ostali nek se ebu.

Ovako.....zabrana abortusa je fer,ali ako bi ostavili mogucnost ocu da kao i sada zapali to bi krsilo zenska prva,one ne bi mogle da biraju a oni bi.

Tu bi moralo mnogo toga da se uradi osim puke zabrane......otac bi se morao zakonski drasticno obavezati za majku deteta,tj. ako zapalis druze to ti je isto krivicno delo,pa se ti krij do mile volje......

Kao sto bi bili dopusteni abortusi u slucajevima moguce smrti majke,silovanja itd.

I najvaznije,drzava bi morala da ispomaze roditelje......i to ozbiljno,minimum da sama detetu obezbedi sva neophodna sredstva do 3,4 godine.......a to bi s druge strane jos vise olaksalo posao roditeljima,a pogotovu onima koji su zeleli da rode.
 
Ovako......da napomenem da nisam strucnjak,ali evo par stvari.

Zabranis preglede tog tipa privatnim klinikama(kazna-zatvaranje klinike i oduzimanje dozvole za rad,pa ko voli nek izvoli) ;)

Pregledi tog tipa samo u drzavnim ustanovama.

E sada.....kada se u drzavnoj ustanovi utvrdi trudnoca,lepo ime,prezime,svi podaci,i naravno verovatno neki vid pomoci tim roditeljima itd.

Znaci stroga evidencija.......ostaje ti samo da se uopste ne kontrolises,ali kada to ne uradis primetices da si trudna tek kada izraste stomacic......a tada ce i svi drugi primetiti pa ce se chedomorstvo tesko prikriti.......i samo ovom malom procedurom ce se svesti na statisticku gresku.;)

A ko misli da mu se isplati.....neka.....kazna ce odraditi svoje.



..znash kako,
i u vreme ekstremne poboznosti u srba bilo je klinki od 15-16 i baba sa iglama..
..i mislish da nece biti lekara koji, ne u privatnim klinikama, vec po podrumima i shupama
a i kod "klijenta" kod kuce za debele pare obave posao?
..i pored zakona, pored tvojih drakonskih kazni?
..kao shto ih nema ni u zemljama gde je zakon takav kakv ti zelish?

..svaka zena zna da je trudna otprilike chetiri meseca pre nego shto to bilo ko
ko joj ne zaviruje u uloshke moze da primeti..
..ako ne nadje babu ni lekara alavog na pare, uvek joj ostaje brankov most..

..statistichka greshka u ovom sluchaju bice ona deca koju takve majke ipak rode..
 
"U svetu postoji jedno carstvo..."
E super si ti to sve smislio...svaka cast. :)
Ima samo jedan malecki problem: NEIZVODLJIVO
Missim...ti se iscudjavas da muskarci zapale???? Gde ti zivis?
A to sve otvara novi problem...sta ako muskarac NE ZELI da bude roditelj?
Kaze,navatala me na bebu...nisam znao,necu...
Kako sad primorati muskarca? Isto vezati za krevet?
Jaoooo

Aj laku noc
 
Da li znas kako su nekada zene abortirale?
Bacale su se niz stepenice,isle kod nadrilekara...iskrvarile na stolu zajedno sa detetom...to zelis?
Evo,garantujem ti da ce naci alternativno resenje svako ko zeli da abortira.
Ali vama je i to draze...neka crknu,tako i treba. :roll:

A ova poslednja recenica je tako zlobna da nemam reci...Oo savrseni covece.

Znam.
A hoces li ja da ti kazem "koje" i "kakve: zene su u to vreme tako abortirale?
One koje em sto prevare svog muza,em sto zatrudne sa komshijom iz sela.....a da ne pominjem one koje su se u to vreme(a svi znamo kakvo je bilo) yebavale sa svima,pa im posle djavo kriv.....a i ta cedomorstva su bas,bas bila retka.

Veruj mi,tesko ce naci......a i kako ne kapiras sustinu?od napr. sadashnjih 200 000 devojaka koje su abortirale,kada bi se doneo zakon njih 2 000 ne bi uopste imale nameru da tako nesto ucine?em zbog kazne,em zbog pomoci drzave.......em sto bi se one kao i ocevi u startu drugacije vaspitavali!+seksualno obrazovanje.

Daleko od toga da sam savrsen a i nije zlobna....

I da dodam,ne znam zasto samo ubacujes zene u pricu kada su u 80% slucajeva i muskarci ti koji ucestvuju u istom,pocev od decka,oca itd.
 
Znam.
A hoces li ja da ti kazem "koje" i "kakve: zene su u to vreme tako abortirale?
One koje em sto prevare svog muza,em sto zatrudne sa komshijom iz sela.....a da ne pominjem one koje su se u to vreme(a svi znamo kakvo je bilo) yebavale sa svima,pa im posle djavo kriv.....a i ta cedomorstva su bas,bas bila retka.
Pa da. Znala sam. Zasluzile su. :lol:

Kad su znale da sire noge,neka trpe.
:neutral: ebote,vise nije ni smesno.
 
Znam.
A hoces li ja da ti kazem "koje" i "kakve: zene su u to vreme tako abortirale?
One koje em sto prevare svog muza,em sto zatrudne sa komshijom iz sela.....a da ne pominjem one koje su se u to vreme(a svi znamo kakvo je bilo) yebavale sa svima,pa im posle djavo kriv.....a i ta cedomorstva su bas,bas bila retka.

Veruj mi,tesko ce naci......a i kako ne kapiras sustinu?od napr. sadashnjih 200 000 devojaka koje su abortirale,kada bi se doneo zakon njih 2 000 ne bi uopste imale nameru da tako nesto ucine?em zbog kazne,em zbog pomoci drzave.......em sto bi se one kao i ocevi u startu drugacije vaspitavali!+seksualno obrazovanje.

Daleko od toga da sam savrsen a i nije zlobna....

I da dodam,ne znam zasto samo ubacujes zene u pricu kada su u 80% slucajeva i muskarci ti koji ucestvuju u istom,pocev od decka,oca itd.

..da je ovo boldovano ispunjeno, smanjio bi sadashnji broj abortusa za trecinu,
bez njegovog zabranjivanja..
..2/3 abortusa obave zene koje vec imaju decu..zato shto nemaju nachina da ih izdrzavaju..
..ili ce ostati bez posla ako zadrze trudnocu..ili im je posao takav da nema nachina da iznesu
trudnocu do kraja..
..eto to mesta za zakone..ako bi ih vec uvodio..
 
..znash kako,
i u vreme ekstremne poboznosti u srba bilo je klinki od 15-16 i baba sa iglama..
..i mislish da nece biti lekara koji, ne u privatnim klinikama, vec po podrumima i shupama
a i kod "klijenta" kod kuce za debele pare obave posao?
..i pored zakona, pored tvojih drakonskih kazni?
..kao shto ih nema ni u zemljama gde je zakon takav kakv ti zelish?

..svaka zena zna da je trudna otprilike chetiri meseca pre nego shto to bilo ko
ko joj ne zaviruje u uloshke moze da primeti..
..ako ne nadje babu ni lekara alavog na pare, uvek joj ostaje brankov most..

..statistichka greshka u ovom sluchaju bice ona deca koju takve majke ipak rode..

Pa gledaj,normalno da hoce......pa ti zastitis kola od lopova pa oni uvek smisle neku novu foru da ti ih ukradu :mrgreen:

Ali bi smanjilo to je sigurno......i to drasticno.

A sada najvaznije.....ne mislim ja da ce smanjiti zato sto ce se nekom pretnjom zabraniti.
Ovako.....kada preti kazna od napr. 5 godina.....rotitelji ce sasvim drugacije vaspitavati decu,nece neciji cale da rizikuje da mu cerka napravi takav problem,pa ce joj malo ozbiljnije objasniti,kao i sinu+ seksualno obrazovanje itd.

Pricajte sta hocete,kazna smanjuje broj dela,kao sto sam malo pre rekao-da ubistvo nije kaznjivo ja bi do sada sigurno ubio 50-ak ljudi.....sasvim sigurno,kao i mnogi drugi.

Ako joj je osim ubistva deteta alternativa brankov most,onda bolje nije ni zasluzila.;)

"U svetu postoji jedno carstvo..."
E super si ti to sve smislio...svaka cast. :)
Ima samo jedan malecki problem: NEIZVODLJIVO
Missim...ti se iscudjavas da muskarci zapale???? Gde ti zivis?
A to sve otvara novi problem...sta ako muskarac NE ZELI da bude roditelj?
Kaze,navatala me na bebu...nisam znao,necu...
Kako sad primorati muskarca? Isto vezati za krevet?
Jaoooo

Aj laku noc

Totalno izvodljivo,samo odredis kaznu i gotovo.....a on nek vidi da li mu se isplati da bezi.....u stvari nije to poenta koleginice(bre) poenta je.......da ce svi,ukljucujuci i mene i tebe,gledati sta i sa kim rade.........pa sta ti mislis da se donese zakon da bi ja napr. bez zastite spavao sa nekom da kazemo "droljom" ili sa nekom koja mi nije draga.......e upravo je u tome poenta.
 
Ako joj je osim ubistva deteta alternativa brankov most,onda bolje nije ni zasluzila.;)

..e ako si joj rekao..
..mozesh i to da stavish u zakon, pa cesh da vidish koliko samoubistava ce biti..
..umesto josh jednog deteta, dobicesh mladu zenu manje, plus svu decu koju je
kasnije planirala da rodi..

..od mene dosta na ovu temu..zavrshili smo..
 
Pa da. Znala sam. Zasluzile su. :lol:

Kad su znale da sire noge,neka trpe.
:neutral: ebote,vise nije ni smesno.

Pa sad,nisu meni te ite shirile........pa niko ih ne tera.....:roll:.....
Mislim,to je bilo vreme bezakonja i znale su sta rade.......pa nisam im ja kriv sto su se iskradale iz kuce i slicno :roll:

A i ne vidim da je ovo bitno za temu :roll:

..da je ovo boldovano ispunjeno, smanjio bi sadashnji broj abortusa za trecinu,
bez njegovog zabranjivanja..
..2/3 abortusa obave zene koje vec imaju decu..zato shto nemaju nachina da ih izdrzavaju..
..ili ce ostati bez posla ako zadrze trudnocu..ili im je posao takav da nema nachina da iznesu
trudnocu do kraja..
..eto to mesta za zakone..ako bi ih vec uvodio..

Pa to :ok:
Prvo se radi postepeno,vec sam objasnio da se takvi zakoni ne mogu donositi odjednom,jer je vecina ljudi tu pojavu skapirala kao "normalnu" a i neki ne bi da se bas odreknu te privilegije.

Vidi,upravo je i to poenta......ajde da se abortus uradi bas kada treba(iako nije ispravno),ali problem je u tome sto se taj cin toliko rasprostranio i da su ljudi na to poceli da gledaju ako da su da budem malo prost izvrsili veliku nuzdu :roll:

Problem su klinke kojima ne pada na pamet da razmisljaju,a poyebace se samo da ispadnu kul u drustvu.......e takvih abortusa je 9/10,i takvi abortusi bodu oci......
 
Kakva si ti moralna velicina!
Da nema zakona,ubijao bi ljude,krao kola a za zbunjenu devojku u pubertetu koja se bacila sa mosta,imas komentar "za bolje i nije".
S kim se ja raspravljam. :neutral:

Stvarno vise nije smesno. A mislis da si bolji covek od mene i nas ostalih koji nismo za taj zakon. :neutral:
Ti si ustvari "good boy"?
Hvala,neka hvala.
Meni ne treba zakon da ne ubijam ljude.
 
..e ako si joj rekao..
..mozesh i to da stavish u zakon, pa cesh da vidish koliko samoubistava ce biti..
..umesto josh jednog deteta, dobicesh mladu zenu manje, plus svu decu koju je
kasnije planirala da rodi..

..od mene dosta na ovu temu..zavrshili smo..

Niko ih ne tera,sebe imas prava da ubijes drugog nemas.

Kako ono rekoste.....svako ima prava sa svojim telom da radi sta hoce ;):mrgreen:

To je to,otprilike :bye:
 
Kakva si ti moralna velicina!
Da nema zakona,ubijao bi ljude,krao kola a za zbunjenu devojku u pubertetu koja se bacila sa mosta,imas komentar "za bolje i nije".
S kim se ja raspravljam. :neutral:

Stvarno vise nije smesno. A mislis da si bolji covek od mene i nas ostalih koji nismo za taj zakon. :neutral:
Ti si ustvari "good boy"?
Hvala,neka hvala.
Meni ne treba zakon da ne ubijam ljude.

Pa sad,ljude ili neljude........
Krao sam ih i ovako :hahaha:

Pa sta da ti kazem BRE,pa nisam ja nikog bre terao bre da skace sa mosta aman bre :evil::hahaha:

Mislm....sta....jel ja treba da ispadnem kriv sto je neko skocio sa mosta :dontunderstand:
 
Pa to :ok:
Prvo se radi postepeno,vec sam objasnio da se takvi zakoni ne mogu donositi odjednom,jer je vecina ljudi tu pojavu skapirala kao "normalnu" a i neki ne bi da se bas odreknu te privilegije.

Vidi,upravo je i to poenta......ajde da se abortus uradi bas kada treba(iako nije ispravno),ali problem je u tome sto se taj cin toliko rasprostranio i da su ljudi na to poceli da gledaju ako da su da budem malo prost izvrsili veliku nuzdu :roll:

Problem su klinke kojima ne pada na pamet da razmisljaju,a poyebace se samo da ispadnu kul u drustvu.......e takvih abortusa je 9/10,i takvi abortusi bodu oci......

..ajde prochitaj josh jednom post na koji odgovarash.. 2/3..9/10..prvi podatak je zvanichan..
 
Taj tvoj zakon sve resava! :lol:
Kako si ti pametan. Jesi li razmisljao da se malo politicki angazujes?
Takve moralne velicine ova drzava mora bolje iskoristiti!
Pogledaj danasnje politicare...lazu,kradu,ubijaju....ti bi bio pravo osvezene plus bi resio nesto neresivo!Podigao bi prirodni prirastaj ove zemlje! Bela kuga bi bila proslost! Na sve strane samo deca i cvece!
 

Back
Top