Vedrana Rudan: Djeci nakon smrti treba ostaviti dugove i pogrebne troškove.

Ovdje se slažem jaka porodica čini čuda čak i vraća djecu kada skrenu sa puta vrate se nazad u kolosjek kada je porodica zdrava.Gdje nisu zdravi porodični odnosi izgubi se komunikacija vrlo rano.Ali davati zagrljaj i ljubav u odnosu na materijalno davanje bez granica su različite vrednosne norme kod mladog čovjeka.Sve što sam rekao da neću raditi, radim kao roditelj u trenutku slabosti jer sa djecom život dobije boje ali sam zaključio da treba imati granice i sve u skladu sa godinama , kada postanu mali odgovorni ljudi naravno da bih mu dao sve da stane na noge ali ne prerano kako to rade mnogi roditelji pa je najveći problem da li ima nike patike, novi telefon i slično a još iz osnovne škole nije izašao.Polako...
Sreća je imati majku i oca dok je to potrebno. Meni više ne trebaju ni majka, ni otac, ali imam svako malo regresiju majci koja me je bezuslovno volela. Moram tamo da odem povremeno.
Deci trebaju oboje. Emocionalni i fizički kontakt oca i majke.
Spisateljica Vedrana Rudan je zapisala jedan-toksičan odnos. To je alarm za sve nas. Ne, to nije odnos koji želim da gradim sa malcima u svojoj porodici!
Imam dosta vremena za sebe, ali vreme sa sestričinom mi je i dalje, otkako se rodila-magično.
 
Ovako ako mi deca ne postanu smradovi kroz zivot nikada im leđa neću okrenut.A trudim se max da ih prizemljim,savetujem itd.Ali ok možeš dati svoj maximum za njih i opet da se desi da nemaju povratne informacije.Treba bit cist pred bogom da si dao sve od sebe da si ih vaspitao pa tek onda o dugovima.To je malo cinično i jebitačno.Ako je ona razočarana sa svojim nije nuzno da je svatko.Svak u svoje dvoriste ne treba sad ona da popuje i hurči se šta treba šta ne treba.Milion različitih primera ima.
 
Ja sam ceo život davao i na kraju saznao da sam cicija, ološ, đubre itd. Deca i ljudi samo traže sve više i više kao narkomani.
Čemu ih naučiš to će i da očekuju.

Od dece/porodice do prijatelja.
Kolega, podređenih/nadređenih...

Poštovanje je važno.
Najvažnije...

Na konto naslova decu ne treba zakopati ali ni prezalivati.
Iako, nema opšteg pravila, mada je sve posledica...

I evo vam jedno poređenje, azijsku/afričku decu/sinove uglavnom oteraju od kuće i snalazi se preko mora ako treba, previše ih je, othranili smo te, sad se bori...
Većina Filipinaca koji su radnici van Filipina podržavaju čak i starije iako često imaju i svoje naslednike..

A kod nas sa jedinicom/jedincom isti izbaci roditelje iz kuće svojim ponašanjem.
Mada, nije prosek te nezahvalnosti i gotovosti toliko nizak...
Porodica je zato bitna da ima oba simbola poštovanja dece prema onima koji su im dali taj život...
 
Poslednja izmena:
Ja sam ceo život davao i na kraju saznao da sam cicija, ološ, đubre itd. Deca i ljudi samo traže sve više i više kao narkomani.
Znaš zašto se smejem?

Što si kasno shvatio.
A misliš da znaš prečesto sve najbolje.

Ja mrzim da dugujem(vratim po dogovoru), a ako mi duguju ne dozvolim da mi dvostruko duguju.
I sa bliskom osobom shvatio da joj činim medveđu uslugu davajući. Nije nesposobna.

Mada ti si dao sa otpisom odmah, a kad si stao sa davanjem, pokazali su zašto si im bio potreban...
Zbog toga sa davanjem polako i obostrano...
 
Poslednja izmena:
Не знам шта да кажем. Моја деца воде своје животе независно од мене. Раде, имају приходе. Мислим на њих непрестано и све ћу учинити да им олакшам као што су и моји родитељи олакшали мени.
 
potpuno je u pravu.
danas slusam roditelje kako su opsednuti kako treba decu da obezbede.
ne brate..treba decu da pripremis za zivot i da ih iskolujes i eventualno sa stanom im das pocetak a neka se sami pobrinu za ostalo.
ja sam od mojih nasledio samo stan posto se devedesetih sve potrosilo, sve ostalo sam sam zaradio i stvorio.
i meni tata ostavio samo 2 stana, porodicnu kucu, vilu na moru, lambordzini, jahtu, firmu, pola miliona evra ustedjevine, .......za pocetak samostalnog zivota..............sve ostalo sam morao saam da zaradim.
 
ima jedna socijalna nepravda koji mi nesvesno zelimo ispraviti. Osobe u pedesetim uglavnom imaju sredjen zivot, debelu platu, manje troskove jer su deca vec otisla iz kuce, ............dok sa druge strane, ta deca pocinju zivot kao pripravnici sa malim platama, bez "krova na glavi", sa svojom malom decom i suprugom koja isto tako, na pocetku radnog staza, malo zaradjuje. Tezak materijalni zivot u vreme najlepse etape zivota. Zalosno da ove mlade porodice moraju da se m uce za opstanak. U tom slucaju, roditelji trebaju sav visak svojim materijalnih mogucnosti da prebace deci kako bi im olaksali pocetak samostalnog porodicnog zivota. Ja (hipoteticki) imam 2000 evra platu, zena 1200 evra, imamo veliku kucu, nikakve troskove osim komunalija i automobila...........a sin taze ozenjen, ima decu 3 i 5 godina, zivi u malom iznajmljenom skupom stanu u BGD, sa platom 600 evra i supruga jos toliko.................pa koja ce budala od roditelja da ne pomogne svom sinu u takvoj situaciji ? Jasno nam je da su mir i stabilnost u porodici zavisni od materijalnog stanja porodice. Zelimo da nasa deca zive bez stresa, zadovoljna i zdrava.........a ne da ih lupi srce sa 45 od problema i da svoju porodicu ostave samu na egzistencijalnoj "vetrometini" ovog nepravednog sveta.
 
Ja da citam ovu epopeju ne mogu
Naslov mi je dovoljan, ovo ko da je moj sismis pisala :rotf:

Zezam je ja pre neki dan, reko pocni mesecno da skupljas 4 000 din to ti je kirija od sad
Kaze stoooo, sta je 4 000?
Pa mesecni zakup grobnog mesta na bezaniji :malav:
Nije joj bio smesan moj genijalan fazon, nema smisla za crni humor, rekla mi je mars, ti jedva cekas da ja pandrknem
Rekoh joj da to nikako nije tacno jer bi to znacilo da ja moram jos jedan kredit da uzimam da platim sahranu :rotf:
 
Ja da citam ovu epopeju ne mogu
Naslov mi je dovoljan, ovo ko da je moj sismis pisala :rotf:

Zezam je ja pre neki dan, reko pocni mesecno da skupljas 4 000 din to ti je kirija od sad
Kaze stoooo, sta je 4 000?
Pa mesecni zakup grobnog mesta na bezaniji :malav:
Nije joj bio smesan moj genijalan fazon, nema smisla za crni humor, rekla mi je mars, ti jedva cekas da ja pandrknem
Rekoh joj da to nikako nije tacno jer bi to znacilo da ja moram jos jedan kredit da uzimam da platim sahranu :rotf:
Будало :lol:
Добро те шишмиш није гађао нечим :mrgreen:
 
ima jedna socijalna nepravda koji mi nesvesno zelimo ispraviti. Osobe u pedesetim uglavnom imaju sredjen zivot, debelu platu, manje troskove jer su deca vec otisla iz kuce, ............dok sa druge strane, ta deca pocinju zivot kao pripravnici sa malim platama, bez "krova na glavi", sa svojom malom decom i suprugom koja isto tako, na pocetku radnog staza, malo zaradjuje. Tezak materijalni zivot u vreme najlepse etape zivota. Zalosno da ove mlade porodice moraju da se m uce za opstanak. U tom slucaju, roditelji trebaju sav visak svojim materijalnih mogucnosti da prebace deci kako bi im olaksali pocetak samostalnog porodicnog zivota. Ja (hipoteticki) imam 2000 evra platu, zena 1200 evra, imamo veliku kucu, nikakve troskove osim komunalija i automobila...........a sin taze ozenjen, ima decu 3 i 5 godina, zivi u malom iznajmljenom skupom stanu u BGD, sa platom 600 evra i supruga jos toliko.................pa koja ce budala od roditelja da ne pomogne svom sinu u takvoj situaciji ? Jasno nam je da su mir i stabilnost u porodici zavisni od materijalnog stanja porodice. Zelimo da nasa deca zive bez stresa, zadovoljna i zdrava.........a ne da ih lupi srce sa 45 od problema i da svoju porodicu ostave samu na egzistencijalnoj "vetrometini" ovog nepravednog sveta.
Овде нико није причао о вишку који ћеш дати,него о томе да живиш као последњи бедник да би се "деца" од 30 и кусур башкарила.
 
Овде нико није причао о вишку који ћеш дати,него о томе да живиш као последњи бедник да би се "деца" од 30 и кусур башкарила.
e to mi je poznato. Imam poznanika kojeg nikako da dozovem pameti. Za neverovati: on i zena zajedno imaju 1100 evra platu, zive u jednosobnom stanu 35 m2 , vozi auto od 300 evra.................a svaki mesec izdvaja pare za dva sina u BGD, jedan , programer, prima 3000 evra a drugi nesto slabije 1000 evra..........kupio im je po jedan stan i otplacuje ih vec 15 godina , uz to on i zena skupljaju pare za da im obojici kupe automobile, dzipove, (to je danas "moderno")......imaju vec obojica ali su ti automobili "zastareli"...............inace, oba sina se razbacuju sa pare po barovima, klubovima, skupim letovanjima........ne misle da formiraju porodicu..................uzas. A roditelji zive na dnu socijalne lestvice.
Mislim da za njih treba da se pozabavi psihijatar. Sramota me sto ih uopste poznajem.
Pitam se sta zele time postici? Naravno, na sva usta se hvale kako su im sinovi uspesni, napredni, sposobni, bogati..........ej, docek nove godine u hotelu u Becu !!!!!
Odmah mi padne na um da su ovi roditelji ceo zivot ziveli ko kerovi, na ulici, pa takav pseci zivot ne zele svjoj deci...............al su u tom strahu preterali.
 
Тешко ми је да поверујем у ову причу.
Зато што ниси из тог филма, али има их, веруј ми.
Колеги синови живе у Београду, раде обојица, он подиже кредит да им купи стан. Жена чистачица, он средњошколац, ради и приватно да би им купио стан.
Ок, а чији ће бити тај стан?
Па њихов.
А кад се један од њих ожени?
Купићемо још један...
Иначе, носи панталоне старе 20 година, усијане од старости и прања, ципеле за сахрану од 1000 динара, нема често паре за доручак...ма мрш. Купуј и 10 ако хоћеш.
 

Back
Top