vece 2008 Nova Godina

Srecna nova 2008-ma. . . . .ali vec sam vam cestitao pa necu ponovo
Kao sto ste I znali Novu Godinu sam (smo) proslavili u Irish village-u, pod tribinama teniskog stadiona u Dubai. Zasto tamo? Pa nije bilo mesta u Barastiju a ovde nam je odgovarala cena a I nije lose I inace, jer smo odlazili nekoliko puta pre. Znali smo da imamo neku klopu, da je LIVE music, I da je na otvorenom (naravno).
Taj dan sam bio off, sto je bila sreca. I. i M. su me pokupili pa smo otisli do Um Al Quaina da kupimo cugu, onda smo do njih, pa smo uz pivce odgledali I Crnog Gruju (kamen mudrosti). Probali smo I malo neki APSINTHE (super de-luxe) koji "malo" pali a ubija na nos(85%)!!
Krenuli smo da se nadjemo sa svima ispred ulaza u Irish.
Nisam pominjao M. koja je dosla kao turista u Dubai, a inace je kuma od moje skolske, koja je trebala da odleti 31-vog kuci ali smo pomerili povratak pa je krenula sa nama da doceka NG. Inace bez karte pa nisam ni znao da bi to moglo da bude problem. . . .dok nismo dosli na ulaz!
Na ulazu je na 3 table pisalo AHTUNG AHTUNG KO NEMA KARTU NEKA NE SMRDI ZA DZ OVDE (u prevodu :) )- jao majko. . . a ja rekao devojci da dolazi I jos je taxi voza okolo naokolo I hoce da joj uzme 40 evra za voznju pa je promenila taxi pa je drugi vozio malo duze ali je naplatio koliko je bilo a taxi je jedva nasla! Poceo sam na lep nacin da pricam sa ubildanim likom na ulazu ali ne pomaze! Reko: zovi manager-a ! Manager mali sitan (verovatno Irac) mada je licio na One svabe iz partizanskih filmova jer je imao taku facu kao da vodi robove na streljanje, videh da nema sanse ni sa njim da se prepirem ali . . . . on vice ne, ja objasnjavam 100 razoga,. …on NE, ja opet I tako kaze da jedia opcija da dodje neko sa kartom a ima manje od 21 godinu pa ti moze prodati! Pa reko sanse su 0, I tu dok sam S. objasnjavao sta je, dolazi klinka I prodaje kartu ovaj me zove I kupujem za 200 koliko I jeste I M. dolazi! Zurka moze da pocne !
Masa iz Abu Dhabi-ja je vec dosla, zauzeli su bure na livadi, gde je bilo gomila druge mase, barova, veliki stage gde je svirala neka grupa, I malo jezerce ispred. Oko tj. Ispod celog stadiona je bilo mase, stolova, unutra, napolju,…..i na kraju su postavili buffet za sve, koji smo probali skoro pa na pocetku I na iznenadjenje svih BILO I SVINJETINE!!! Iako nisam citao sta je sta, video sam da bi to kao bilo dobro, a kasnije skontam I da je najbolje a posle rekose da je to SVINJA **** TE !!! MESO ! :D
Onako sa punim stomakom zalilo se picem pa smo izasli na podijum za igru (dance floor) da pokazemo sta znamo. Muzika je bila stara: abba, I to je ispalo kao skoro pa koncert abbe, I tako neke u tom stilu, malo irske, malo engleske,malo skotske koja mi bas I nije poznata a u medjuvremenu je DJ pustao malo novije stvari (negde 70-te) pa sam stekao utisak da docekujem 1971-vu ! al ajd, svi smo se otkacili, igrali kolo, pa su I strendzeri pouskakali, par sati su nam drustvo pravile neke 2 AZERBEJDZANKE, pa smo uz neki metal pravili gurku, pa je doslo obezbedjenje ali nije nista bilo, pa je dosla I ponoc, odbrojavanje, krenuo je I neki nikakav vatromet (posto smo bili daleko od obale I onog velikog vatrometa, mada u novinama to I nisu prikazali I slikali?! A kao obara se ginis ?!), krenulo je cestitanje, I kako to biva. . . a onda opet djus djus djus djus djuskamo. . . .
Oko 2 sam se vec zakucao za stolicu, kao I ostali pa smo se do 3 sakupljali I pravili organizaciju ko ce gde I kako. . . .trebam sutra da radim ujutru ebo te!
Svima je bilo lepo, svi su zadovoljni, I poceli smo da zivimo normalno (a kako bi drugacije?!) E sad treba sakupiti sve slike I video koji je S. snimao kamerom pa imati u arhivi.

A za kraj vazno obavestenje: Javise mi (sestra) da mi je keva dobila na novogodisnjem bingu glavnu premiju 600.000 (I kusur dinara)! Prvo nisam verovao, onda sam mislio da je greska pa onda ni sam nisam znao sta mislim dok nisam pozvao burazera da pitam? Reko: alo, srecna nova, I ? Sta I ? pa Bingo? – Kakav Bingo? Pa jel keva dobila ili ne? – nemam ja pojma ja sad ustao! – ajde bre proveravaj ! Javlja buraz da jeste, zaokruzila je svih 13 ! ( …a koliko je to para….-Tesna koza, odma mi kroz glavu lik koji je zavrsio na psihijatriji jer je pogodio 13…. :) ) O BOZE ! Keva isto salje sms kao to je to I sl!? I dalje ne mogu da sastavim moju kevu sa premijom I sl. Misli mi se lome ali ne prelaze u onaj procenate da se to stvarno deslio.
Danas javlja buraz da je video na netu, objavili su tek danas da je 8.000 gradjana Srbije zaokruzilo 13 cifara tako da je dobitak 600 dinara !!!
Kao dal je greska ili ne ali mogu da zamislim koliko ih je strefila srcka kad su saznali, pa proslavili, javili prijateljima,…..dosla im mafija na vrta I sl…..ipak bolje je bez dobitka! J jer pare ljude kvare?!
Posle sam se setio I Nusica: mr.Dolar !

U svakom slucaju krenulo je bolje a za ovu godinu mi se javilo da ce biti toliko dobra I u pozitivnom haosu za sve sa svih strana ludilo, samo treba vezati pojas I poleteti !

Srecno,zivi bili pa videli !

(mail 49- nije original)
 

Back
Top