Vatikan

bogami nije ni SPC tako siromasna finansijski ;)

kada je patrijarh pavle pitao svog sluzbenika, kakvi su ovo automobili (pretezno audi) ispred patrijarsije, ovaj mu rece da su to automobili vladika, te pavle naglas pomisli, sta bi tek imali da nisu dali monaski zavet?

Za obojicu važi: tema je Vatikan, a ne SPC. :rtfm:
Svoje stavove o SPC izložite na za to odgovarajućim temama.
Ako ne znate godišnji bruto prihod Vatikana ili RKC (a koji se meri u desetinama milijardi dolara), nemojte nuditi ni komentare koji nemaju veze sa temom.
Uzgred, patrijarh Pavle jeste poslovična tvrdica, što mu je u mojim očima veliki bonus.
 
da li postoji ijedna tema na kojoj se nismo dotakli neke druge slicne teme ?
ti vidis naslov teme - "Vatikan"
a ja vidim naslov -"Sva cuda institucionalizovane religije "
:)

isto kao sto si ti na mojoj temi - "ja sam neznalica"
vidio naslov - " caliburn demolira postove vjernika "
:)
 
Po podacima iz 1995. broj stanovnika Vatikana iznosi 830 ljudi, prosječna životna dob je za žene 81 g. a za muškarce 74,4 g.
BNP po glavi stanovnika je viši od 8000 USD:eek:
 
daj nam link da prostudiramo malo.

Po CIA-i, $92.000 po glavi stanovnika, pri čemu CIA bruto dohodak drugačije računa (vidi citat).
The US Central Intelligence Agency (CIA) reports that in 1992 the Holy See's gross domestic product (GDP) was estimated at $92 million. The CIA defines GDP as the value of all final goods and services produced within a nation in a given year and computed on the basis of purchasing power parity (PPP) rather than value as measured on the basis of the rate of exchange.
Dakle po CIA-i, $92.000 po glavi stanovnika, pri čemu CIA bruto dohodak drugačije računa.


Po informacijama "National geographic"-a $25.500 po glavi stanovnika.
http://travel.nationalgeographic.com/places/countries/country_vaticancity.html

Podaci se odnose isključivo na Vatikan (broj stanovnika 1000), ne i na RKC.
 
Dozvolite da demonstriram kako treba pisati o Vatikanu onim korisnicima kojima su "relevatni" izvor onesvešćujuće komšinice i gladne prijateljice. :roll:




Upotreba fizičkog kažnjavanja, prebijanja, upotreba dece kao robovske snage, silovanja i pedofilija su reči koje se nalaze na skoro svako stranici izveštaja od 2600 stranica, nastalog na osnovu devetogodišnjeg istraživanja rada RKC u Irskoj od 1930. godine do danas.

Istraga dosijea RKS je pokazala da je Vatkikan imao potpuni uvid u kompletnu situaciju, uključujući i raširenu pojavu pedofilije, pri čemu je RKC aktivno učestovala u skrivanju zločinaca i pomagala im da izbegnu gonjenje od strane državnih organa bezbednosti, te time, kao kolektiv, tj. pravno lice, počinila krivično delo saučesništva i skrivanja počinioca kriminalnog dela.

Nažalost, na osnovu presude iz 2004. godine, koja je usledila pošto je udruženje "Hrišćanska braća" tužilo Komisiju za istraživanje zlostavljanja dece u Irskoj, nijedno ime stvarnog počinioca nije smelo biti objavljeno u završnom izveštaju.

U ustanovama koja su vodile organizacije "Hrišćanska braća" i "Milosrdne sestre" zabeležene su brojne nepravilnosti i elementi različitih krivičnioh dela zlostavljanja dece.

I završnom izveštaju se ističe da su državni organi Rebublike Irske često otvoreno sarađivali sa RKC u Irskoj i njenim brojnim monaškim redovima u cilju zataškavanja zločina i skrivanja zločinaca, a na štetu zlostavljane dece.

Procena je da je zlostavljanju bilo izloženo preko 35 000 dece. :eek:



Vest je data ovde:
http://news.yahoo.com/s/ap/20090521...lYwN5bi1tb3N0LXZpZXdlZARzbGsDY2F0aG9saWNjaHVy



Kratak video zapis sa kanala "SKY News" i detaljniji članak:
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article6328015.ece



Sajt Komisiju za istraživanje zlostavljanja dece na kome je objavljen izveštaj u celini:
http://www.childabusecommission.ie/rpt/
 
VATIKAN GLAVNI SAVEZNIK

Ruska pravoslavna crkva u Vatikanu vidi glavnog saveznika u zaštiti hrišćanskih moralnih vrednosti u savremenom svetu, izjavio je mitropolit smoljenski i kalinjingradski Kiril. On je, kako javlja RIA Novosti, za zvanični sajt arhijerejskog sabora koji počinje sutra rekao da je "u datom smislu za nas najperspektivniji dijalog sa Rimokatoličkom crkvom".

http://www.vesti.rs/Vesti/VATIKAN-GLAVNI-SAVEZNIK.html

Uskoro svi zajedno !
 
Poslednja izmena:
kada je patrijarh pavle pitao svog sluzbenika, kakvi su ovo automobili (pretezno audi) ispred patrijarsije, ovaj mu rece da su to automobili vladika, te pavle naglas pomisli, sta bi tek imali da nisu dali monaski zavet?
Ne bi ih imali,bili bi veroučitelji negde,ako završe recimo teološki, i dovijali bi se uopšte dobiju neku platicu...To su dve firme SPC I RKC samo je ova druga veća...:neutral:
 
Vrhunska slika :)

n1095222857_30028730_9330.jpg
 
Moderatore, sto mi obrisa komentar? Zar je ista "gori" od gornje slike? Rekoh da su sva djela Vatikana zlo, a ti, posto se ne slazes, kazi sta su dobra djela Vatikana (osmotri kroz istoriju).
 
Poslednja izmena:
Grob je grob i ne moze biti ni rob ni slobodnjak. Da je Bog htio, muslimani nikad ne bi osvojili Jerusalim.

BOG neki general pa brine o gradovima pa pušta da se osvajaju i da se ljudi ubijaju?
Moj zemljanine nije tebi lako unutar sebe,kad BOGA tako gledaš.

I ti kao takav nedavno meni si rekao da odlazi sotono od krštene duše

S čime si ti kršten Vidusa da mi je samo znati?
Ognjem i minobacačima da nije???
Kad BOGA srozavaš na takav nivo ratovanja ljudskih???
 

Back
Top