Vaterpolo Svetska Liga 2010 Super Finale

Igracima Srbije svaka cast.. navijaci UZAS !!!

Zasto navijaci uzas? Nislije su glasno navijale za CG sve do finala kada su igrali protiv Srbije sto je i prirodno. E onda su oni navijaci iz Podgorice pocele da prozivaju Andriju Prlainovica "izdajice, izdajice" i publika im je odgovorila na nacin koji su zasluzili. Sto su trazili to su i dobili. Da se ja pitam ne bih ni navijao za CG kad se prisetim prosle SL koja se igrala upravo u pomenutoj zemlji. Crnogorski navijaci navijali za Hrvate protiv nas i istakli zastavu kosova na bazenu u Podgorici. Da ne pricam o politici sto su se otcepili uz pomoc albanskih glasova i jos priznali nezavisnost kosova a ziveli nam na grbaci tolike godine. Sta jos treba da radimo? Da okrenemo bulju da je cepate a mi cemo da je krpimo. E pa nece moci, svako dobija ono sto zasluzuje.
 
Zasto navijaci uzas? Nislije su glasno navijale za CG sve do finala kada su igrali protiv Srbije sto je i prirodno. E onda su oni navijaci iz Podgorice pocele da prozivaju Andriju Prlainovica "izdajice, izdajice" i publika im je odgovorila na nacin koji su zasluzili. Sto su trazili to su i dobili. Da se ja pitam ne bih ni navijao za CG kad se prisetim prosle SL koja se igrala upravo u pomenutoj zemlji. Crnogorski navijaci navijali za Hrvate protiv nas i istakli zastavu kosova na bazenu u Podgorici. Da ne pricam o politici sto su se otcepili uz pomoc albanskih glasova i jos priznali nezavisnost kosova a ziveli nam na grbaci tolike godine. Sta jos treba da radimo? Da okrenemo bulju da je cepate a mi cemo da je krpimo. E pa nece moci, svako dobija ono sto zasluzuje.

Ti ocigledno svj ligu prosle godine nijesi ni pratio. Za Srbiju se navijali kao da je Crna Gora igrala, nijedna ruzna rijec iz publike se nije cula! A sta je skandirano Crnoj Gori necu ni da pisem, uzas i sramota.. Ovo su pisali Srbi (realni) takodje:
http://www.tvarenasport.com/vesti/27073-navija--crne-gore-ispratili-uvredama.html
 
Ti ocigledno svj ligu prosle godine nijesi ni pratio. Za Srbiju se navijali kao da je Crna Gora igrala, nijedna ruzna rijec iz publike se nije cula! A sta je skandirano Crnoj Gori necu ni da pisem, uzas i sramota.. Ovo su pisali Srbi (realni) takodje:
http://www.tvarenasport.com/vesti/27073-navija--crne-gore-ispratili-uvredama.html

Da a kosovska zastava je slucajno zavrsila u rukama crnogorskih navijaca. A sta da kazemo tek za zastavu CG sa Milovim likom rasirenom prema tribini sa domacim navijacima juce u Nisu? To nije provokacija? Da napomenem da su Prlainovica psovali od samog pocetka utakmice recima "P**** izdajnicka". I sta je trebala publika da radi? Da im aplaudira sto im budaletine psuju igraca sve vreme.
 
Da a kosovska zastava je slucajno zavrsila u rukama crnogorskih navijaca. A sta da kazemo tek za zastavu CG sa Milovim likom rasirenom prema tribini sa domacim navijacima juce u Nisu? To nije provokacija? Da napomenem da su Prlainovica psovali od samog pocetka utakmice recima "P**** izdajnicka". I sta je trebala publika da radi? Da im aplaudira sto im budaletine psuju igraca sve vreme.

Ma mi smo šampioni,nek brbljaju crnogorci šta hoće.
 
Vaterpolo savez Srbije poslao je pismo Plivačkom vaterpolo savezu CG u kome se izražava protest zbog ponašanja dela publike tokom finala Svetske lige u Nišu.

Deo gledalaca koji su doputovali iz Crne Gore kako bi prisustvovali utakmici između selekcije te zemlje i Srbije, vređali su Andriju Prlainovića.

Srbija pobedila rezultatom 14:12 posle boljeg izvođenja peteraca. Pismo su potpisali predsednik Velibor Sovrović i generalni sekretar Marko Stefanović i prenosimo ga u celosti.

„Poštovani gospodine Kovačeviću,

Povod našem pismu su događaji koji su se zbili na utakmici naše dve reprezentacije, odigrane u Nišu, u okviru finalnog turnira FINA vaterpolo Svetske lige za muškarce.

Preko generalnog sekretara vašeg saveza, gospodina Dejana Adžića, dana 17.07.2010., obavešteni smo da je organizovan specijalan let iz Podgorice za Niš, u kome će se, pored najviših funkcionera Crne Gore , nalaziti i grupa od 60-ak prijatelja i ljubitelja vaterpola, navijača vaše reprezentacije.

Sa naše strane preduzete su sve mere da prihvatimo vašu delegaciju na najvišem nivou, kao i grupu navijača, koja je doputovala istim avionom, pa smo u te svrhe uložili dodatne napore i obezbedili sve što ste zahtevali od naše federacije.

1. Prijem na aerodromu „Konstantin Veliki“, Niš
2. Besplatni transferi za vašu delegaciju i navijače na relaciji Aerodrom – Bazen SC Čair – Aerodrom
3. Pripadajući tretman na bazenu SC Čair za vaše funkcionere
4. Besplatan ulaz za 45 osoba kao i kupovinu 25 ulaznica (iako je bilo jasno da mnogi gradjani Niša, koji su bili zainteresovani da udju na bazen, nisu to mogli)

Sve ovo smo učinili iz iskrene namere da vaterpolo javnosti Crne Gore i ljudima koji su dugogodišnji prijatelji sa nama, omogućimo što udobnije prisustvo ovoj utakmici.

Što se tiče ponašanja dela publike, koji se nalazio na južnoj tribini, a i dobrog dela nama nepoznatih ljudi, koji su se nalazili u zoni koja nije predviđena za gledaoce, a gde smo ih mi smestili, nemajući drugog načina, uočili smo ponašanje kakvo nismo očekivali od ljudi koji dolaze u vašoj organizaciji.

Njihovo ponašanje je bilo provokativno prema igračima naše reprezentacije i gledaocima na niškom bazenu. Svedok ste incidenta koji je blagovremeno i efikasno zaustavljen, a koji je izazvan verbnalnim napadom na našu klupu, a posebno na igrača Andriju Prlainovića.

Takođe, navijači kojima smo obezbedili transfer od aerodroma do bazena, su naneli veliku štetu na autobusu SP LASTA, Beograd, gde su opušcima cigareta probušeni tapacirunzi na sedištima, kao i polomljeni rukohvati.

Sa željom da se ovakvi incidenti više nikada , ni na jednom sportskom terenu, bilo da se igra u Crnoj Gori, Srbiji ili negde drugde, ne ponove, očekujemo vaš zvaničan stav o svemu navedenom, kao i najstrožu osudu u javnosti vinovnika ovih nemilih događaja.“
 
hm, na koju foru, tukli smo vas u poslednja 4 susreta;)
samo da Udovicic pozove Kecmana za EP u Zagrebu, on je prostudirao kako da rastuzi tamosnju publiku:lol:

Čestitke srpskoj reprezentaciji na osvojenoj SL.

U posljednja 3 ;) . U međusobnim susretima je sad 3:3.

* poluzavršnica SP 2007.: 10:7
* skupina OI 2008.: 11:8
* poluzavršnica SL 2009.: 7:5
* poluzavršnica SP 2009.: 11:12
* skupina SL 2010.: 8:9
* poluzavršnica SL 2010.: 11:14

Ne računaju se pripreme, prijateljske (PRIJATELJSKA utakmica Hrvatska - Srbija :hahaha: ), nevažna natjecanja poput Mediteranskih igara ili Univerzijade i sl. Računa se 5 velikih natjecanja: OI, SP, EP, SL i SK. Sljedeći susret je 27. srpnja u skupini SK, za 5 dana.
 
Čestitke srpskoj reprezentaciji na osvojenoj SL.

U posljednja 3 ;) . U međusobnim susretima je sad 3:3.

* poluzavršnica SP 2007.: 10:7
* skupina OI 2008.: 11:8
* poluzavršnica SL 2009.: 7:5
* poluzavršnica SP 2009.: 11:12
* skupina SL 2010.: 8:9
* poluzavršnica SL 2010.: 11:14

Ne računaju se pripreme, prijateljske (PRIJATELJSKA utakmica Hrvatska - Srbija :hahaha: ), nevažna natjecanja poput Mediteranskih igara ili Univerzijade i sl. Računa se 5 velikih natjecanja: OI, SP, EP, SL i SK. Sljedeći susret je 27. srpnja u skupini SK, za 5 dana.

Jel se meni cini ili si nam upravo cestitao? O_O
 
Čestitke srpskoj reprezentaciji na osvojenoj SL.

U posljednja 3 ;) . U međusobnim susretima je sad 3:3.

* poluzavršnica SP 2007.: 10:7
* skupina OI 2008.: 11:8
* poluzavršnica SL 2009.: 7:5
* poluzavršnica SP 2009.: 11:12
* skupina SL 2010.: 8:9
* poluzavršnica SL 2010.: 11:14

Ne računaju se pripreme, prijateljske (PRIJATELJSKA utakmica Hrvatska - Srbija :hahaha: ), nevažna natjecanja poput Mediteranskih igara ili Univerzijade i sl. Računa se 5 velikih natjecanja: OI, SP, EP, SL i SK. Sljedeći susret je 27. srpnja u skupini SK, za 5 dana.

Koji si ti lik, pa to je nevidjeno!

Ovo sto si rekao da se ne racunaju nevazna natjecanja poput MI, to i nekako mogu da ti oprostim, iako su oba tima igrala u istim sastavima kao i mesec dana kasnije na SP u Rimu.

Ipak, pitam se sta bi rekao da je kojim slucajem Hrvatska pobedila? Ne moras da brines, znam odgovor.

Ali ovo da se ne racunaju prijateljske utakmice. :hahaha:

Na temu Kosarka (Svetski sampion u 2010) pisao si kako Hrvatska vodi u medjusobnim duelima 1:0

84:76 (prijateljska) :dash:

Tebi ne treba neko da pravi budalu od tebe, ti to sam radis. :worth:

IQ 152 :hahaha:

Drago mi je sto smo se upoznali, ja sam Sv.Nikola.
 
Koji si ti lik, pa to je nevidjeno!

Ovo sto si rekao da se ne racunaju nevazna natjecanja poput MI, to i nekako mogu da ti oprostim, iako su oba tima igrala u istim sastavima kao i mesec dana kasnije na SP u Rimu.

Ipak, pitam se sta bi rekao da je kojim slucajem Hrvatska pobedila? Ne moras da brines, znam odgovor.

Ali ovo da se ne racunaju prijateljske utakmice. :hahaha:

Na temu Kosarka (Svetski sampion u 2010) pisao si kako Hrvatska vodi u medjusobnim duelima 1:0

84:76 (prijateljska) :dash:

Tebi ne treba neko da pravi budalu od tebe, ti to sam radis. :worth:

IQ 152 :hahaha:

Drago mi je sto smo se upoznali, ja sam Sv.Nikola.

Ne, tad sam rekao nakon što ste nešto govorili da je srpska košarkaška reprezentacija uvijek pobjeđivala hrvatsku, da su se dvije momčadi susrele samo jedanput (Hrvatska pobjedila) i to u prijateljskoj utakmici tako da se nema na osnovu čega rugati Hrvatskoj, nikad se Srbija i Hrvatska nisu susrele, a Hrvatska bilježi mnogo više medalja od Srbije.
 
Ne, tad sam rekao nakon što ste nešto govorili da je srpska košarkaška reprezentacija uvijek pobjeđivala hrvatsku, da su se dvije momčadi susrele samo jedanput (Hrvatska pobjedila) i to u prijateljskoj utakmici tako da se nema na osnovu čega rugati Hrvatskoj, nikad se Srbija i Hrvatska nisu susrele, a Hrvatska bilježi mnogo više medalja od Srbije.

Znam da nije kosarka tema ali moram da ti otvorim oci, da se konacno pomiris sa istinom.
Oni koji su ti rekli da je Srbija uvek pobjedjivala Hrvatsku bili su u pravu.

PR no.22: Montenegro becomes 213th FIBA Member
TOKYO (FIBA) - The FIBA World Congress ratified today the affiliation of the Basketball Federation of Montenegro as its 213th member federation.

The membership comes into force on 4th September 2006 after the FIBA World Championship has been concluded.

“I feel great about the decision by FIBA," said the Basketball Federation of Montenegro president Danilo Mitrovic.

"It’s wonderful for Montenegrin basketball and I am looking forward to the future as a member of the FIBA family.”

The Basketball Federation of Serbia will retain the place of the former Basketball Federation of Serbia and Montenegro as a FIBA member.

The World Congress is the assembly of all affiliated national federations of FIBA and meets every four years during the FIBA World Championship.


Crna Gora novi član FIBA,Srbija naslednik SCG

29. avgust 2006. 10:29 > 10:32

Košarkaški savez Crne Gore zvanično je primljen u Svetsku košarkašku federaciju (FIBA) na kongresu te organizacije održanom u Tokiju. FIBA je saopštila da će Košarkaški savez Srbije biti pravni naslednik Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore, dok je Crnogorski savez potpuno novi član.

Evo sta pisu Hrvatski novinari:

JUTARNJI.HR

Hrvatska vs Srbija

0-1 Košarka

U košarci su Srbi kudikamo uspješniji, i to posebno boli one koji se sjećaju Dražena Petrovića. Oni imaju po dva svjetska i europska zlata, Hrvatska tek tri bronce. I jedni i drugi imamo jedno olimpijsko srebro, no dvojbi nema. U Srbiji se igra bolja košarka.

Pogresio je 2 svetska (1998, 2002) i 3 evropska (1995, 1997, 2001)

Pri osvajanju evropskog 1997 u 1/4 je pobedjena Hrvatska 64:62 a da na pricamo o ostalim pobedama.
 
Znam da nije kosarka tema ali moram da ti otvorim oci, da se konacno pomiris sa istinom.
Oni koji su ti rekli da je Srbija uvek pobjedjivala Hrvatsku bili su u pravu.

PR no.22: Montenegro becomes 213th FIBA Member
TOKYO (FIBA) - The FIBA World Congress ratified today the affiliation of the Basketball Federation of Montenegro as its 213th member federation.

The membership comes into force on 4th September 2006 after the FIBA World Championship has been concluded.

“I feel great about the decision by FIBA," said the Basketball Federation of Montenegro president Danilo Mitrovic.

"It’s wonderful for Montenegrin basketball and I am looking forward to the future as a member of the FIBA family.”

The Basketball Federation of Serbia will retain the place of the former Basketball Federation of Serbia and Montenegro as a FIBA member.

The World Congress is the assembly of all affiliated national federations of FIBA and meets every four years during the FIBA World Championship.


Crna Gora novi član FIBA,Srbija naslednik SCG

29. avgust 2006. 10:29 > 10:32

Košarkaški savez Crne Gore zvanično je primljen u Svetsku košarkašku federaciju (FIBA) na kongresu te organizacije održanom u Tokiju. FIBA je saopštila da će Košarkaški savez Srbije biti pravni naslednik Košarkaškog saveza Srbije i Crne Gore, dok je Crnogorski savez potpuno novi član.

Evo sta pisu Hrvatski novinari:

JUTARNJI.HR

Hrvatska vs Srbija

0-1 Košarka

U košarci su Srbi kudikamo uspješniji, i to posebno boli one koji se sjećaju Dražena Petrovića. Oni imaju po dva svjetska i europska zlata, Hrvatska tek tri bronce. I jedni i drugi imamo jedno olimpijsko srebro, no dvojbi nema. U Srbiji se igra bolja košarka.

Pogresio je 2 svetska (1998, 2002) i 3 evropska (1995, 1997, 2001)

Pri osvajanju evropskog 1997 u 1/4 je pobedjena Hrvatska 64:62 a da na pricamo o ostalim pobedama.

Briga me za to, savez može bit nasljednik, reprezentacija ne može. Nasljeđivanje športskih uspjeha raspalih višenacionalnih država je najveći primjer ljudske gluposti ikad, motiviran isključivo kićenjem tuđim perjem. Zamislite da se SAD raspadne. 13 bi se košarkaških olimpijskih zlata pisalo Washington D.C.-u jer je tamo središte saveza, a ostalih bi 50 i ostatak država moralo krenut ispočetka. Ili da Katalonija izbori neovisnost. Svjetski nogometni naslov 2010. pisao bi se ostatku Španjolske, a Katalonija bi, koja je dala igrače koji su osnova španjolske reprezentacije, morala krenut ispočetka.

Evo mog pokušaja da kroz nevezanu priču dođete do zaključka koliko je nasljeđivanje športskih uspjeha raspalih višenacionalnih država besmisleno. Ja sam suvlasnik nekog čamca (Hrvatska je suvlasnik nekog športskog saveza), te zajedno s ovim drugim (koji je mnogo zaslužniji) lovim ribu. Drugi suvlasnik skupi novce, prepiše meni ovaj čamac, kupi svoj i počne samostalno lovit ribu. Da li ja mogu reći da je sam ulovio svu ribu koja je ulovljena u SADA samo mom čamcu?

Za mene Srbija postoji od 2006. i ima jednu medalju u košarci (manje od Hrvatske) i nikad se nije susrela s Hrvatskom, a tvorbe ljudske gluposti me ne zanimaju.
 
Briga me za to, savez može bit nasljednik, reprezentacija ne može. Nasljeđivanje športskih uspjeha raspalih višenacionalnih država je najveći primjer ljudske gluposti ikad, motiviran isključivo kićenjem tuđim perjem. Zamislite da se SAD raspadne. 13 bi se košarkaških olimpijskih zlata pisalo Washington D.C.-u jer je tamo središte saveza, a ostalih bi 50 i ostatak država moralo krenut ispočetka. Ili da Katalonija izbori neovisnost. Svjetski nogometni naslov 2010. pisao bi se ostatku Španjolske, a Katalonija bi, koja je dala igrače koji su osnova španjolske reprezentacije, morala krenut ispočetka.

Evo mog pokušaja da kroz nevezanu priču dođete do zaključka koliko je nasljeđivanje športskih uspjeha raspalih višenacionalnih država besmisleno. Ja sam suvlasnik nekog čamca (Hrvatska je suvlasnik nekog športskog saveza), te zajedno s ovim drugim (koji je mnogo zaslužniji) lovim ribu. Drugi suvlasnik skupi novce, prepiše meni ovaj čamac, kupi svoj i počne samostalno lovit ribu. Da li ja mogu reći da je sam ulovio svu ribu koja je ulovljena u SADA samo mom čamcu?

Za mene Srbija postoji od 2006. i ima jednu medalju u košarci (manje od Hrvatske) i nikad se nije susrela s Hrvatskom, a tvorbe ljudske gluposti me ne zanimaju.

Bice da si ti u pravu.

Kako su ovi glupi ljudi iz FIBE mogli da proglase Srbiju pravnim naslednikom SRJ (SCG) kad su za tu reprezentaciju igrali i Crnogorci.

Kako su mogli Srbiju proglasiti naslednikom kada su od 1995 do 2002 ( period kada su osvojene sve te medalje), reprezentaciju vodila 3 trenera i gle cuda sve Srbi (Ivkovic, Obradovic, Pesic).

Za reprezentaciju igrali: 23 Srbina (Zoran Savić, Žarko Paspalj, Predrag Danilović, Aleksandar Đorđević, Dejan Bodiroga, Željko Rebrača, Saša Obradović, Miroslav Berić, Dejan Koturović, Zoran Sretenović, Vlade Divac, Dejan Tomašević, Milenko Topić, Dragan Lukovski, Milan Gurović,
Predrag Stojaković, Dragan Tarlać, Igor Rakočević, Marko Jarić, Vladimir Radmanović, Miloš Vujanić, Veselin Petrović, Dejan Milojević ) i gle cuda samo 6 Crnogoraca ( Vlado Šćepanović, Predrag Drobnjak, Nikola Bulatović, Miroslav Radošević, Nikola Jestratijević, Žarko Čabarkapa ( 2002 presedeo sve utakmice na klupi) ).

Sad se i ja pitam kako je FIBA pored takvog ucinka Crnogoraca mogla Srbiju da proglasi naslednikom tj. KSS i pripise sve medalje.
Nije trebalo nikome da pripisuje, jer ta drzava ne postoji kako rece nas Uzviseni, ili je bolje da je pripisala recimo Zimbabveu.

Tebe ne interesuje misljenje ljudi iz FIBE?
Koga interesuje tvoje misljenje?

Nastavi ti da zivis u nekom svom svetu ( Hrvatska ima vise medalja od Srbije), nemam ja nista protiv, ali se zapitaj kako je zemlja koja " postoji " od 2006 i ima jedno srebro (EP 2009) na listi FIBA na 5 mestu ispred " lepe tvoje " koja je na 15 mestu, sa vise od 150 poena prednosti.

Ako pratis kosarku trebalo bi da znas da se za svaku pobedu dobija odredjeni broj poena, za svaku pobedu nad bolje plasiranom reprezentacijom odredjeni broj poena, za svaki poraz od losije plasirane se gubi odredjeni broj poena.
Za osvojeno zlato (OI, SP, EP) se dobija 50 poena, srebro (40), bronza (30) itd.

Ajde ti lepo igraj rukomet i nogomet i pakuj sardine (vidim pominjes ribu), a o kosarci, vaterpolu i odbojci mozes da raspravljas sa Srbima kad napravite neki rezultat.
 

Back
Top