Vaše najgore radno iskustvo

Kao izolater dok sam radio sa tvojim zemljacima, ubedljivo najgori ljudi koje sam ikada upoznao i radio sa njima.
Koliko god da je posao bio fizicki tezak oni kao da su se trudili da ga ucine jos tezim.
Da...u 90% slučajeva nije posao toliko loš koliko je kolektiv ili nadređeni...Mogu da učine i dobar posao odvratnim.
 
Kao tek punoljetan, cini mi se, pricao sa tetkom i njena...zaova je direktorica jednog lokalnog mlina i oni mene kao pitaju bih li ja ponekad uskocio, na dnevnice, da pomalo radim i zaradim.

Ja kao bih i oni meni kazu super, cim krene to dodatno angazovanje radnika na dnevnice, zvace prvo mene.

Dnevnica mozda 15 eura ili 20, nesto malo ali kao ok.

Posle nekog perioda mene zovu u 6 ili tako nesto, bas bas rano, bude me, mogu li doci da radim...hitno je, da dodjem u 7.

Ja dodjem u 7 i skontam da je neki radnik vec bio angazovan pa se nije pojavio a njima hitno pa su se sjetili mene tek onda kad je taj ispalio bez najave :D zato su me rano digli na noge.

I meni tu daju metlu i djubrovnik da cistim smece, neke opuske cigara...sto su radnici napravili i ja se malo bunim kao ja ne pusim, tek sam dosao a vi meni metlu i djubrovnik...

Dobro ajde, posle malo vremena oni meni da nacinjem dzak onaj veliki od mozda 20kg ili tako nesto i da pakujem one male od po 1kg ili 5kg...ne sjecam se.

I sve to da radim sa onim djubrovnikom sa kojim sam prije toga cistio smece oko zgrade :lol: malo pomalo radnici idu kuci jedan po jedan, ovaj je kao dosao u 3 i ispunio njegovu normu 1000kg zapakovanog i ode kuci, ovaj drugi malo posle njega...i on je dosao na posao u 4 ujutru i ispunio normu...

Nedje oko 12h svi odose kuci, ostao ja kukavac da ispunim normu koja je ista kao stalnim radnicima 1000kg, ostali samo radnik na kapiji koji upisuje ko je kad usao/izasao...neki covjek koji je tu kao domar i na odrzavanje...i treca osoba u firmi - ja.

Meni se pokvarila masina koja pakuje, tj. sije dzakove...show program, nema ko da je napravi, svi otisli kucama.

Zaboravih reci da sam pokusao oko 10h da izadjem i odem da doruckujem ali to nije moglo jer je pravilo da nema izlaska...jednom kad se izadje to je to za taj dan.

Takodje u razgovoru sa radnicima i nekim drugim ljudima te dnevnice su dosta vece kad se tako anagazuju radnici jer se ne placaju doprinosi ni osiguranje...znaci da me je tetkina zauva krala i lagala :D

Ostao ja nekako do 3-4 ne znam ni do koliko, standardno radno vrijeme i ispunio normu, 2x opravljao masinu...

Posle me zvala tetka da me pita kako mi je bilo jesam li zadovoljan, kao i ta njena zauva - ja im rekao da jesam i da je sve super...da nastavljamo.

Sledece jutro se probudio i rekao sam sebi - e neces to sebi raditi, ugasio zvono na telefonu i nastavio da spavam.

Ispalio ih i ja, posle tokom dana tetka pokusala da me dobije vise puta kao i ta direktorica, tetka me iznapusavala prvi i jedini put u zivotu...kako sam neradnik itd. :lol:
 

Back
Top