Vaše mudre misli

Мудрост.
Мудрост је знати оно што не знаш.
А ако то већ знаш онда ће ти бити лако да градиш оно што други знају а неће никада да не знају.
Оно што се чини кратко то је дуго, а што се чини дуго то је о да познато. Дуго учити није исто као кратко разумети.
Али је исто знати оно што знаш. А не знати оно не знаш. А написао бих још нешто мудрије... Али онда ће цела држава и американци да ме почу пратити.
Па људи њесам ја старац!
ОКАНИТЕ СЕ!
А волим старчерство.

Оно што изгледа плитко то је увек дубоко. И не треба гледсти на то као плитко. Већ, пливати ђе се рибе врцају.

Требаш из свега учити. 🙏
То је богатство.
Јес врага. 🤣😉
 
Кад год сам хтео да испаднем паметан - хтео сам.

За љубав је потребно двоје...
За љубав и срећу ,бар троје.
Pitaj narcise, dal' je potrebno...


narcissus-detail.jpg
 
Odredjena filozofija često daje osjećaj slobode, možda i našeg prava na nešto, neki oblik uzvišenosti, ali je pitanje da li mi to možemo izneti, te da li nam se to pričinjava u našem subjektivnom doživljaju npr. ako damo sebi za pravo nešto, da li imamo moć da to i sprovedemo? Mnogi upadaju u zamku, kreću automobilom na put bez goriva, a nadaju se da će stići do zacrtanog odredišta, zašto bih krenuo na put ako nemam dovoljno goriva? Automobil je filozofija, moć je gorivo, put do našeg cilja je život i sve ono što se dešava na tom putu dok ne stignemo do nama iz nekog razloga smislene odrednice. Takodje logika kaže, da će mnogo lošiji automobil sa punim, stići dalje od mnogo boljeg ali sa plitkm rezervoarom...
 

Back
Top