Vase iskustvo sa markom Gorenje

iron88

Zainteresovan član
Poruka
178
Pozdrav svima
Sa jednim velikim razlogom odlucio sam se da zapocnem ovu temu.
Ima nekih mesec i po dana kako sam se zakleo da vise nikad necu da kupujem tehniku poznate komsijske marke Gorenje.
Pre nekih 30 godina kad su se moji matorci uzeli i poceli da zive zajedno, vecinu bele tehnike u kuci opremili su ovom sa markom.
To je dakle bilo ono vreme stare Yuge pre rata kada su proizvodjaci gledali na kvalitet. Sve te stvari koje su oni bili kupili dugo su nam sluzile.
30 godina kasnije sve je to naravno vremenom dotrajalo i doslo je vreme da se polako jedna po jedna stvar zameni sa novom.
Razmisljao sam kako mi je grad Valjevo blizu, da tamo postoji fabrika za sklapanje Gorenje pa se nisam puno mislio koju marku da odaberem.
Racunao sam ako nesto zatreba - Servis je tu blizu.

Prva stvar koju sam kupio bio je sporet (2011)
Majka koja ga najcesce koristi pocela je da se zali kako rerna jako sporo greje, a da kod ringli ne moze da se izabere neka srednja jacina kojom ce da rade.
Koliko sam je shvatio - kod rigngli ako se nesto kuva - ili pokipi, ili greje previse slabo

Druga stvar - Usisivac (2014)
Dobro znam sta je Sloboda - Cacak, da toj marki niko nije ni priblizno ravan i da se danas nemoze ocekivati nesto slicno tome
Ali ovaj nas usisivac snage 1800w je prilicno kilav
Potrebno je vise puta preci preko (obicnog ravnog) tepiha da bi ga usisao. Posto sam koristio i Slobodin usisivac - odlicno primecujem razliku
Iako je crevo u porpunosti ispravno imam utisak kao da je suplje i da gubi usisnu snagu.

Bojler - Poslednja stvar koju sam kupio (2015)
Stari emajlirani bojler je bio prilicno propao, sto zbog godina sto zbog lose koja je kod nas prepuna kamenca. Cak se i prosupljio ali to nije nista neobicno sobzirom da ga koristimo od 1991 godine.
U periodu kad je on bio nov, ja i sestra smo kretali u osnovnu skolu, odlicno se secam da smo sa tim 80l bojlerom iz jednog grejanja moglo dvoje ljudi da se okupa. Cak i sad pred zamnu takodje je moglo, samo sto je cesto crkavao grejac i bojler se prosupljio sto je bio nas glavni razlog za njegovu zamenu.
Raspitivao sam se koji da kupim, i po odgovorima vecine odlucim se za prohromski.
Dakle kupim Gorenje 80L sa prohromskim kazanom. Iskreno receno malo sam se cak bio i zabrinuo kad mi je radnica u prodavnici rekla kako je Gorenje dugo godina proizvodilo samo emajlirane kazane i da ja kupujem prvi njihov model sa proh. kazanom.
Mada mi ona rece - prodali smo ih dosta - i nije bilo zalbi.
Koristimo ga vec duze od mesec dana i sebi ne mogu da oprostim sto sam i pored losih iskustava sa ovom markom kupio njihov bojler.
Dakle ne mogu da se okupam sa punim bojlerom. Kad smo ga kupili bilo je toplo vreme, ne smem ni da pomislim kako ce biti kad malo zahladni.
Kupam se na brzinu, i ne mogu kosu da operem samponom pa posle jednom sa regeneratorom.
Ajd ja (cupavi metalac) nego cak i keva koja ima najkracu kosu i koja najmanje vode potrosi tokom kupanja, i ona je cak razocarana sa bojlerom.

Osim ovih stvari kupili smo jos i Ves masinu (2014) ali posto je ja gotovo nikad ne koristim i nemam iskustva sa prethodnom, necu nista o njoj pisati
Trenutno mi keva nije kod kuce da bih mogao da je pitam, ali mi se cini da ni ona nije ostala duzna

Dakle zamolio bih Vas da ovde podelite vasa iskustva.
Istakao bih da nisam skrtica koja odma kupuje najjeftiniji model, pa da mi sad neko kaze: koliko para = toliko muzike
Takodje imam u planu da kupim frizider, ne znam koju marku da odaberem ali znam koju marku sam odma u startu eliminisao
 
Ja sam se patio sa Ei i Obodin veš mašinama.
Tuga. Na Obodinu zamenio delova za pola vrednosti.

Sada imam Bosh.
Da je ne ureknem, ali vrh je.
Čak se slabo čuje, i ne pomeri se ni milimetar
ako je pod libelom.
Sa Bosh-om nećete pogrešiti,
Ima 3 godine garancije.
 
Poslednja izmena:
Gorenje je osrednja marka.
U principu nije loša...

Pre 10 - tak godina pokušali su samostalan proboj
na evropsko tržište, ali nisu uspeli.
Tad su bili na ivici bankrota.

Moje iskustvo sa njima je pozitivno,
najjači im je proizvod mašina za veš....!
Ocena - stabilna 3.
 
Pa koliko ja znam Gorenje daje garanciju od 5 godina (bar u HR). Imam od njih frižider (jedan kvar pod garancijom) i pećnicu (bez kvara). Staro oko 10 godina. Imao sam i ugradbenu ploču za kuhanje (2 plin, 2 struja), ali sam je zamjenio novom od Electroluxa (staklokeramika, sve na struju), jer supruga neće plin...
 

Alfa ženka !
To je pravi Hrvat, a ne primitivni Srbin.
Čim popije tri ljute mlatne ženu po labrnji !


- - - - - - - - - -

Trenutno imamo samo frižider Gorenje i radi dobro evo već šestu godinu. Imali smo veš mašinu koja je radila skoro 3 decenije. Sad imamo neku tursku, bila je dosta jeftinija, a nije loša.

Samo ti prizivaj Turke....
Taktika.
Ušunjaju se preko bele tehnike.
Crni Turci !
 

Alfa ženka !
To je pravi Hrvat, a ne primitivni Srbin.
Čim popije tri ljute mlatne ženu po labrnji !

Kme, kme... :rida: :rida:
A ne, prosim lepo. Ja ne pijem samo kad više ne mogu. :mrgreen: Naravno šala.
Ona se boji plina, a kako nas je četvero, bilo nam je premalo kola. A ova se ploča može i zaključati, zbog djece. Brzo grije, a troši malo...
 
Dakle zamolio bih Vas da ovde podelite vasa iskustva.

Do pre 10-ak godina su imali skroz OK veš mašine sa mehaničkim programatorom. Sudo mašine nemaju nego prodaju kineske sa logom Gorenje ( takođe prodaju i kineske keramičke pločice ali sa svojim "potpisom").

Pre oko godinu dana je crkla 8 god stara sudo mašina pa sam išao da pogledam drugu.
Tada sam otkrio da se jedna te ista mašina prodaje pod brendom Gorenje, WEG ( ili Vox) i Whirlpool! Fora je što nije bila ni od jedne od pomenutih fabrika nego kineska a ovi samo lepe svoj brend :)
To je za Whirlpool bilo nešto novo ali iz priče od prodavaca i kasnije "istrage" na netu , saznam da Gorenje barem 15 godina ne proizvodi sudo mašine nego preprodaje kineske !


Veš mašine su im jadnije nego ikad ( ni kod drugih nije bolje) jer se sad prave da odrade period garancije i da crknu dan posle.

Bojleri su im katastrofa ! To je inače već i tradicija jer su još u ex YU, Gorenje bojleri bez krova nad glavom ostavili više ljudi nego građanski rat u BiH. Zbog mentolske ideje plastifikacije kazana ( iznutra) dešavalo se da se ta plastika otopi i zapuši sigurnosni ventil. A onda nekome recimo crkne termostat u 12 uvece pa za prvu pomoc poveze grejac na direketno ...i do ujutro vec nema ni bojler, ni kupatilo, ni kuću ..a možda ni glavu :)

http://arhiva.24sata.rs/vesti/beogr...jevu-u-kome-je-eksplodirao-bojler/24306.phtml
http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Eksplozija-bojlera-unistila-pola-kuce/294507


Elem, slično ali srećom manje "bombastično" iskustvo sa Gorenje bojlerom sam imao i ja , tjst moji roditelji pre 15 god i od tada Gorenje ne dolazi u obzir.
Ali nedavno me komšinica cimnula za pomoć i ja joj preporučim prohromski DOM ili Metalac bojler sa 15god garancije, ali ona pošto je dete komunizma i ispran joj mozak u vreme SFRJ - uzme "Gorenje" sa 3 ili 5 god garancije, a ja da joj ga kao super komšija ugradim.

Ok, nije problem, dođem ja...kad ono krdža neka, lim loš, ni p od prohromskog, izolacija jadnjikava a instalacija na klackava 3 srafa umesto stabilnih 4.
Janez gleda i na hbn srafu da ustedi jer ima naivnih koji im i dalje veruju.


Sve u svemu :

- Gorenje veš mašine - kratkotrajne, ali ni drugi nisu bolji. Jedino što donekle ima smisla uzeti od njih
- Gorenje sudo mašina - smeće kao i kineske mašine ali kineske su jeftinije
- Gorenje bojler - nikako!

- - - - - - - - - -

Imam tv star 6 godina koji se nije kvario ..

Otvori ti taj Gorenje LCD pa ako u njemu nađeš išta "Made in SLO", ja sečem levo yaye ( sebi, razume se :lol:)
Oni su sve više preprodavci obični
 
Kupio sam novu Gorenje kombinovanu veš mašinu WD10514 i crkla je pumpa posle samo 25 pranja i sušenja veša! Da stvar bude gora delova u Srbiji nema pa se čeka iz inostranstva. Plaćena je preko 500 evra i bila je najmodernija i hvalili se kako je jedna od najkvalitetnijih na tržištu. Više nikad ništa Gorenje neću kupiti, a potrošio sam oko 200.000 hiljada u jednom danu na njihovu tehniku. Posle ovoga nikad više ništa od njih! Kako će izgledati posle 5 godina kada nije sastavila ni 5 meseci? Prevaranti, bruka i sramota!
 
Kupio sam novu Gorenje kombinovanu veš mašinu WD10514 i crkla je pumpa posle samo 25 pranja i sušenja veša! Da stvar bude gora delova u Srbiji nema pa se čeka iz inostranstva. Plaćena je preko 500 evra i bila je najmodernija i hvalili se kako je jedna od najkvalitetnijih na tržištu. Više nikad ništa Gorenje neću kupiti, a potrošio sam oko 200.000 hiljada u jednom danu na njihovu tehniku. Posle ovoga nikad više ništa od njih! Kako će izgledati posle 5 godina kada nije sastavila ni 5 meseci? Prevaranti, bruka i sramota!
Desi se falinka nekog modela,na selu ne gase radi nonstop imaju 5oro dece,i to je od jeftinijih do 300€
 
Kvar sam prijavio u ponedeljak a pumpa bi trebala sledeće nedelje da stigne. Brzo su izašli na teren, tačnije odmah taj dan i dijagnostifikovali problem, ali mi je zaista neverovatno da je pumpa crkla odmah. Imam staru gorenje kombinovanu koju smo ostavili stanarima i radi već 11 godina bez ijednog kvara pa sam zato kupio opet gorenje, ali stara se pravila u Španiji što više nije slučaj, nego sada u Kini.
 

Back
Top