Vasa rodbina

RainbowWoman

Zainteresovan član
Poruka
127
Šta mislite ali onako zapravo o vašoj užoj i široj rodbini? ovo neka bude tema gde možete da opisete vašu rodbinu,situaciju sa istima kao i da li se međusobno slažete ili sa kojim članom ste u svadji,i zašto.

evo ja cu početi prva.Imam dva brata od ujaka.Stariji su od mene i rođenog brata.Od jednog brata od ujaka otac je čak bio direktor jednog Doma Zdravlja u Beogradu.Njega sam uvek volela kao tinejdžerka.
 
Njegov sin,tj moj brat od ujaka živi skromno u inostranstvu,a drugi brat od ujaka a na obojicu sam silno ponosna,živi u Americi.Sa njima sam uvek imala lepo slaganje.Taj drugi sto je u Americi kad se oženio doveo je svoju ženu Amerikanku da je upoznamo i mi iz Srbije.Otac nam je bio veoma zao i nikad nije ni hteo sa tok metropolskom porodicom da drži kontakte,čak o namerno,pa ni oni nisu sa nama isto tako hteli.Jedino se sećam kad smo bili mali da nas su nas odveli mislim u zoološki vrt u Beogradu,ali to je bilo sve.
 
Evo da ja pocnem.rodjena sam u velikom gradu,ali,zbog razvoda roditelja sam prešla da živim sa majkom i ocuhom,a tata je zakonski dobio starateljstvo nad nas dvoje.Gonio je moju majku po sudovima.Sa majkom sam išla u muzičku školu,u glumačke sekcije bila skroz odlična učenica i osvajala prva druga i treća mesta na takmičenjem.onda sam se preselila u veliki grad kod tate brata i macehe.razlog-mama je imala nervne slomove,pokušavala da se ubije na moje oci i tako. Zbog toga što se blizu naše kuće u varosici desila tragedija jedna devojčica je silovana i ubijena pre mnogi godina,baka deda i mama su mi branili izlaske.Kad sam došla kod tate macehi je smetalo to sto imam dugu kosu.tata se žalio kako me majka nije naučila da kuvam i da obavljam kucne poslove.zbog tih stvari počeo je da me tuče.Maceha namerno nije htela da me nauci da kuvam.tukao je i brata kad je bio mali.Poceo je da mi brani izlaske,koje nikad nisam imala.I tako umro je,srećom,maceha je mene i mog brata izbacila,i tako smo mi ostali sa majkom.i nije neka srećna priča ali eto.
 
evo ja cu početi prva.Imam dva brata od ujaka.Stariji su od mene i rođenog brata.Od jednog brata od ujaka otac je čak bio direktor jednog Doma Zdravlja u Beogradu.Njega sam uvek volela kao tinejdžerka.
Kod nas u porodici otac brata od ujaka ima jednostavan naziv - ujak (ili majcin rodjeni brat)
Inace prica koju si ispisala je tuzna, na zalost mnoga deca je dozive.
 
Rodbinu uzu i siru i roditelje ne mozemo nazalost da biramo...

Ja nemam srece s rodbinom...

Imam brata i sestru od ujke, to je mamin brat rodjeni koji ima periode kad pije i tad svi maltretira verbalno, naporan postane i toxican.

S njegovim sinom sam bio super dok nije njegova keva pocela poganim jezikom da nas udaljava a sve se pravi nesto fina.Baba i deda su ziveli kuca pored isto dvoriste i nije uh volela.A ponekad ujka zabibrri i dodje da se istrese i naprica im svasta pijan i ode.
Deda je umro i posle toga se moja keva odrekla sve imovine od strane oca u njihovu korist.Baba je ostala dugo sama i ko zna sta je trpela tih sledecih 11 godina tamo.Na kraju se bacila u reku te smo je jedva nasli...

Moja keva je iz tog razloga i besa zato sto su toliko dobr brinuli o njoj kad je trebao da se podeli babin vinograd zatrazila pola.Ujak se iznenadio i tu je pocela rasprava.Moja majka mu je rekla zelim polovinu samo u slucaju prodaje a do tada radite i koristite ga ceo.
Oni tamo su poludeli jer kako sad moja keva trazi polovinu a nikad nije pricala o tome i kao podrazumeva se da vinograd bude njihov ceo jer su ga ceo zivot oni obradjivali i koristili.Moj brat je reko jel znas sta je tvoja majka uradila, jate cise ne poznajem ni tvoju porodicu sram vas bilo i napisao na 20 metara od mene da ne bi bilo svasta u grad kad me vidis...Ujka dolazio vise puta pijan kod nas uznemiravao te jednom smo hteli policiju da zovemo.

Ja od toga nemam nista niti odlucujem o necemu a oni tako prema nama.Od tada se vise ne poznajemo i na groblje idemo posebno.

Ostala familija je skup ogovaraca i hrani se time da znaju sve o nama i da se kao sazaljevaju na nase probleme a ustvari se slade jer su bolji i samo se porede i daju savete i hvale...

Vise puta sam cuo od babe u susednom dvoristu( I mi imamo od oca babu koja je rodjena sestra mojoj pokojnoj babi od oceve strane i isto zive kuca oored nas sa sinovima i unucima koji su sada u Beogradu) pricala je sve i svasta neke nebuloze i neistine o nama kako smo losi, o meni a kako su njihovi unuci super itd totalni uzas...A ovde se pravi fina i samo snima i tura nos da vidi sta i kako kod nas ko je s kim ko ima devojku itd...Napricala svasta da mi je ogadila sve njihovo te sam od tada na strogoj distanci.Tetka kaze na to ona ostarela pa ne zna vise sta prica itd a znam da zna i tekako sta prica i radi.Ni njena cerka nije nesto bolja a znuci su u bg i udaljili smo se...

Sve te kao slave i svadbe tesko mi padaju i izcrpe da ne mogu mesec dana da se smirim posle taj bal toksicnih ljudi...Dok smo bili mladji nesto je i vredelo sad je to sve toliko odveatno i toxicno da nemam reci...
 

Back
Top